Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

KW Solidarna Polska zarejestrowała swojego kandydata na Prezydenta Miasta

28.05.2013, 13:41:01 Rozmiar tekstu: A A A
 KW Solidarna Polska zarejestrowała swojego kandydata na Prezydenta Miasta
fot. AS

Dzisiaj oficjalnie Komitet Wyborczy Solidarna Polska - Zbigniewa Ziobro dokonał rejestracji swojego kandydata na Prezydenta Miasta Elbląga, Pawła Kowszyńskiego, którego wspierał dziś europoseł Tadeusz Cymański, w samych superlatywach wypowiadający się o kandydacie tej partii. Sam Paweł Kowszyński dziękuje elblążanom za poparcie list kandydatów na radnych z ramienia Solidarnej Polski i zapowiada wytężoną pracę podczas kampanii wyborczej.

Dzisiaj, oprócz rejestracji kandydatury Pawła Kowszyńskiego na Prezydenta Miasta Elbląga, Komitet Wyborczy Solidarnej Polski  otrzymał także potwierdzenia rejestracyjne wszystkich kandydatów na radnych z ramienia tej partii, w pięciu okręgach po 10-ciu kandydatów - Zebraliśmy dwukrotnie więcej podpisów pod listami kandydatów, niż wymagają tego przepisy ordynacji wyborczej - mówił dzisiaj, 28 maja, po dokonaniu rejestracji Paweł Kowszyński.

Kandydata SP na Prezydenta Miasta Elbląga wspierał dziś europoseł Tadeusz Cymański - Paweł (Kowszyński - przyp. red.) jest młodym człowiekiem, który ma bardzo dobry życiorys, bardzo dobre wykształcenie, jest pracowity, cechuje go otwartość na przedsiębiorczość, ale przy tym zachowuje dużą wrażliwość społeczną - mówił dziś europoseł Tadeusz Cymański. - To się wpisuje w program naszej partii, chcemy przy okazji promować nie tylko jego osobę, jako kandydata na Prezydenta Miasta, ale chcemy też poprzez trudną, ale bardzo dobrą i pożyteczną kampanię i spotykanie się z ludźmi na ulicach, dowiedzieć się, czego oczekują, bo wydaje mi się, że władza - szeroko mówiąc - bardzo się oderwała od rzeczywistości i tu w Elblągu, władza samorządowa zapłaciła za to bardzo wysoka cenę - stwierdził Tadeusz Cymański.

Takie zadanie stawia teraz przed swoim komitetem Paweł Kowszyński - Dzisiaj razem z europosłem Tadeuszem Cymańskim, byłym samorządowcem i byłym burmistrzem miasta Malborka wyjdziemy do elblążan - wyjaśniał - Ja jako kandydat na prezydenta Miasta Elbląga i moi kandydaci na radnych chcemy być i jesteśmy widoczni na mieście, można nas spotkać i w centrum i na jego obrzeżach. Chodzimy z naszymi materiałami, rozmawiamy z ludźmi, pytamy ich, co ich boli i co by chcieli, żeby zostało zmienione w Elblągu - tłumaczył Paweł Kowszyński. - Mam nadzieję, że dzięki tej rozmowie, będziemy mogli uzupełnić nasz program wyborczy, który jest opublikowany naszej stronie internetowej.

Także o tym ostatnim wspominał dziś europoseł Cymański - Elbląg trochę nie ma szczęścia, w mieście jest duże zadłużenie, bardzo dużo problemów trochę globalnych, związanych z regionem, ale nie tylko - wskazywał Tadeusz Cymański. - Program KW Solidarna Polska jest ambitny, ale nie obiecujemy też cudów, uważamy jednak, że najważniejsi są ludzie, a najlepsze prawo nie zastąpi dobrego gospodarza.

Tadeusz Cymański wyraził także nadzieję, że przed wyborami odbędą się debaty prezydenckie, aby  elblążanie mogli poznać wszystkich kandydatów i usłyszeć, jakie mają pomysły, dzieląc się swoją widzą i propozycjami - Chcemy transparentnych wyborów i uczciwej konkurencji - mówił europoseł. - Chciałbym też podkreślić, że wziąć udział w tych wyborach to zaszczyt, a wygrać - to wielkie szczęście. Elbląg potrzebuje dobrego gospodarza i wielka szkoda, że tracimy czas, jako państwo a tu, jako mieszkańcy lokalnych społeczności, ponieważ konkurencja powinna być pozytywna, oscylująca w zamiarach tego, kto jest lepszy, a nie kto jest najmniej zły - wyjaśniał Tadeusz Cymański.

Paweł Kowszyński to kolejny kandydat na Prezydenta Miasta zarejestrowany w ostatnich dniach. Oprócz niego, do walki o fotel włodarza miasta staną jeszcze: Elżbieta Gelert (Platforma Obywatelska), Janusz Nowak (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Ewa Białkowska (Komitet Wyborczy  Ruch Palikota Elbląg +),  Lech Kraśniański (Komitet  Wyborczy Wyborców Wolny Elbląg), Edward Pukin (Komitet  Wyborczy Wyborców Naszą Partią Jest Elbląg). Pozostałe Komitety, na rejestrację swoich kandydatów, mają czas do 31 maja.

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 23

%87.0 %13.0


Komentarze do artykułu (47)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Wielbiciel Kempy
  Wtorek, 28.05

  Nowaczyk w 2010 r. też miał być transparentny i blisko ludzi! Sadzę, że fryzjerek będzie takim drugim Grzesiem-nie będzie, bo nie zostanie wybrany na szczęście!

 2. 2
  +1
  ~ Kazimierz Falkiewicz
  Wtorek, 28.05

  Czy ktoś z nas elblążan przed referendum słyszał o Kurskim i Cymańskim interesujących się problemami naszego miasta?. Za to co pamiętam, wracając do historii, to jednemu z tych panów, Kurskiemu, Elbląg w dużej mierze zawdzięcza swoje aktualne problemy.

 3. 3
  --1
  ~ rekomendacje ;D
  Wtorek, 28.05

  W latach 2005 - 2007 współpracownik Leonarda Krasulskiego - posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, oraz Sławomira Sadowskiego - Senatora Rzeczypospolitej Polskiej (W latach 2007 - 2009 współpracownik społeczny, doradca).Od 2009 współpracownik Jacka Kurskiego - posła do Parlamentu. Od 2001 związany z Prawem i Sprawiedliwością. W latach 2002 - 2004 przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Regionalnego Zarządu Forum Młodych PiS. 2004-2006 przewodniczący Elbląskiego Forum Młodych PiS. 2002 - 2004 sekretarz Warmińsko-Mazurskiego Regionalnego Zarządu PiS. 2004 - 2006 sekretarz Elbląskiego Zarządu Regionalnego PiS. 2006 - 2009 delegat na II Kongres PiS. 2006 - 2009 członek, wiceprzewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej PiS, rewizor Krajowej Komisji Rewizyjnej PiS na województwa podlaskie i warmińs

 4. 4
  --9
  ~ czesio
  Wtorek, 28.05

  A czy ktoś słyszał o Panu Falkiewiczu o p.Lewandowskim ? Czy to co jest w mieście nie zawdzięczamy p. Falkiewiczowi i jemu podobnych ? Panie , czy nie jest Panu wstyd ? Wlazłeś nam w życie jak słoń do składu porcelany i oczekujesz oklasków . Nie będzie oklasków !

 5. 5
  --2
  ~ nażelowany czubeczek
  Wtorek, 28.05

  No niestety, news o Fioletowym Pantofelku dziś przyćmil wszystkich, fryzjera też!

 6. 6
  --2
  ~ czesiowi
  Wtorek, 28.05

  osobiście wspierałem pana Falkiewicza w jego zbożnym dziele odwołania RM. Choćby tylko po to by aroganckim partyjnym cha... zagrać na nosie. Pan Falkiewicz z kolegami udowodnili że coś potrafią zorganizować i doprowadzić do końca. Teraz chodzi tylko o to aby to COŚ miało sens, to wymaga pokory i pracy i ja w prace p Falkiewicza bardziej wierzę niż np w pracę p Kowszyńskiego którego mentorem jest kultowy Jacek Kurski vel Ciemny lud to kupi

 7. 7
  --1
  ~ www.dlaelblaga.pl
  Wtorek, 28.05

  Naprawimy błędy poprzedników i będziemy kontynuowali ważne z punktu widzenia elblążan inwestycje, które należy pilnie dokończyć.

 8. 8
  +3
  ~ www.dlaelblaga.pl
  Wtorek, 28.05

  Będziemy prowadzili politykę sprzyjającą tworzeniu nowych miejsc pracy poprzez wsparcie małych i dużych elbląskich przedsiębiorców w ten sposób, że znacznie obniżymy podatki lokalne dla firm zatrudniających elblążan. To sprawdzony sposób na zachęcenie pracodawców do zatrudniania. Obciążenia z tego tytułu będzie ponosił budżet miasta ale tylko pozornie, ponieważ w dalszej perspektywie jest to postępowanie racjonalne także z punktu widzenia dochodów budżetowych, gdyż powiązanie między bogaceniem się społeczeństwa a wzrostem budżetu są w gospodarce oczywiste. KONKRETNIE: przedsiębiorca zatrudniający elblążanina otrzyma ulgę w podatku lokalnym w wysokości 30% kwoty odprowadzonego podatku dochodowego za pracownika. Jeżeli przedsiębiorca będzie zatrudniał wyłącznie elblążan wysokość ulgi będzie wynosiła 60% kwoty odprowadzanego podatku dochodowego za pracownika. A więc jeżeli pracodawca zatrudni wyłącznie elblążan i na koniec miesiąca odprowadzi za nich podatek dochodowy w wysokości 1000 zł

 9. 9
  --2
  ~ www.dlaelblaga.pl
  Wtorek, 28.05

  Ochronimy elbląskich działkowców przed likwidacją ogrodów oraz stworzymy im nieodpłatne stoiska do sprzedaży swoich produktów sezonowych.

 10. 10
  --1
  ~ www.dlaelblaga.pl
  Wtorek, 28.05

  Ograniczymy wydatki Urzędu Miasta do niezbędnego minimum w ramach budżetu pod hasłem „oszczędności zaczynamy od siebie”, m.in. obniżymy wynagrodzenie Prezydenta o 30% oraz zmniejszymy liczbę wiceprezydentów, zlikwidujemy funkcje doradców i ograniczymy wyjazdy zagraniczne tylko do naprawdę niezbędnych i przynoszących wymierne efekty w postaci realnych inwestycji. Stop korupcji! Tylko otwarte, jawne i przejrzyste przetargi oraz konkursy, dostępne w internecie dają gwarancję rzetelnego i uczciwego ich przeprowadzenia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1377909183502