Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Zbigniew Ziobro i Tadeusz Cymański w Elblągu.„Chcemy się dowiadywać,jak mieszkańcy odbierają problemy,a jest ich sporo"

01.08.2022, 16:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zbigniew Ziobro i Tadeusz Cymański w Elblągu.„Chcemy się dowiadywać,jak mieszkańcy odbierają problemy,a jest ich sporo"

Minister Sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz poseł Tadeusz Cymański  przyjechali dziś (1.08.) do Elbląga.  - Polityka Unii Europejskiej w zakresie energetyki, która była forsowana przez ostatnie lata, której ulegały kolejne rządy, doprowadziła dzisiaj do tak dramatycznych okoliczności kryzysu energetycznego w całej Europie, ale też i siłą rzeczy w Polsce – podkreślił podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej na Placu Dworcowym.


- Solidarna Polska od 2011 roku, od momentu powstania, nawoływała do odejścia od irracjonalnej polityki klimatyczno-energetycznej, którą Bruksela wspólnie z Berlinem wspierała. Ta polityka prowadziła do tego, by polski węgiel zastąpić rosyjskim gazem – zaznaczył Zbigniew Ziobro. - To była polityka pod każdym względem zła. Z punktu widzenia polityki i gospodarki Polski.

Minister zapewniał, że Solidarna Polska sprzeciwiała się takiej polityce energetycznej. - Ona doprowadziła do poważnego kryzysu, do drastycznych cen w ogóle, bo jeżeli rosną ceny energii, prądu, węgla, gazu to wszystkie ceny, wszystkich produktów i usług muszą wzrosną – stwierdził. - To jeden z powodów inflacji.

 

 

Gdybyśmy prowadzili naszą suwerenną politykę węglową i opierali naszą energetykę na polskim węglu, nie zamykali kopalni przez ostatnie dekady, tylko inwestowali w nowoczesną technologię, jeśli chodzi o energetykę węglową, to dzisiaj Polska byłaby zupełnie bezpiecznym krajem

 

– podkreślił Zbigniew Ziobro.


Jak zapewniał Minister, wtedy Polska mogłaby mieć tanią energię i „moglibyśmy nawet zarabiać na tym kryzysie, eksportując duże ilości węgla”. - Dziś musimy sprowadzać węgiel z wielu odległych miejsc na świecie jak Wenezuela czy Indonezja, RPA – dodał. - Tylko dlatego, że polskie kopalnie były zamykane.

 

Japończycy (…) po tsunami, które zalało elektrownię jądrową (…) wybudowali 23 nowoczesne, oparte na zdobyczach aktualnej techniki elektrownie węglowe, mimo że sami, w odróżnieniu od nas, węgla nie mają. Muszą go sprowadzać. I to im się opłaca, kalkuluje. Ile bardziej nam się by się to opłacało. My w odróżnieniu od Japonii mamy węgiel, zdaniem ekspertów zasoby pozwalałyby na jego eksploatację dwieście lat i więcej. Ale niestety pod presją szaleństw w Brukseli, w Berlinie odeszliśmy od polskiego węgla i postawiliśmy na gaz. Dzisiaj jesteśmy ofiarami takiej polityki Unii Europejskiej

 

– stwierdził Zbigniew Ziobro.


Od dziś w Elblągu działa biuro Solidarnej Polski. - To nie jest wyraz ekspansji, ale otwarcia się i zwiększenia aktywności i spotkań z obywatelami, z problemami – stwierdził Tadeusz Cymański. - To jest miasto, które było kiedyś miastem wojewódzkim i ślady tych zmian administracyjnych ciągle istnieją. Chcemy się dowiadywać, jak mieszkańcy  odbierają problemy, a jest ich sporo.

 

 

Chcę też publicznie zaprzeczyć, że nie jest prawdą, że uciekamy, zamykamy się, robimy limitowane spotkania. Nawet dzisiaj będzie też spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami. Jedyną przeszkodą jest to, że zdarzają się czasami nawet próby czynów karalnych, próby  zagłuszenia niedopuszczalnego, wykraczającego poza krytykę publiczną

 

– dodał Tadeusz Cymański.


W spotkaniu z dziennikarzami wziął też udział prezes okręgu elbląskiego Solidarnej Polski Michał Gzowski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / Zbigniew Ziobro i Tadeusz Cymański w Elblągu ( zdjęć 28 )
Dodano: 2022-08-01 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ Ploterek
  Dwa tygodnie temu, Poniedziałek, 01.08

  No tak, Unia zła, Niemcy źli, a my chcieli dobrze dla kraju, tylko łoni nam kija w szprychy wsadzali, oj my tacy biedni. Kampania wyborcza powoli się rozkręca, zaczyna się straszenie UE, Tuskiem, Niemcami, wojną i uj wie czym jeszcze

 2. 2
  +19
  ~ *
  Dwa tygodnie temu, Poniedziałek, 01.08

  Znacie panowie bajke o smokach ?!!!!

 3. 3
  +27
  ~ lud pyta
  Dwa tygodnie temu, Poniedziałek, 01.08

  Gdzie macie 720 miliardów euro ?

 4. 4
  +31
  ~ summm
  Dwa tygodnie temu, Poniedziałek, 01.08

  Chcecie wiedzieć, jakie problemy mają mieszkańcy Elbląga? Otóż,naszym problemem sa rządy pisss i tzw solidarnej polski(mała litera nieprzypadkowo).Możecie coś na to poradzić?

 5. 5
  +39
  ~ kjm
  Dwa tygodnie temu, Poniedziałek, 01.08

  A mówiliście że wystarczy ... nie kraść, nieprawdaż?

 6. 6
  +31
  ~ Hans kloss
  Dwa tygodnie temu, Poniedziałek, 01.08

  Jak zwykle wszyscy winni tylko nie oni.najwieksze patałachy jakie świat widział.wszyscy będziecie siedzieć.

 7. 7
  +28
  ~ Bilans musi wyjść na ZERO
  Dwa tygodnie temu, Poniedziałek, 01.08

  Szkoda że nie doczytałem wcześniej, że kabaret ma przyjechać do Elbląga ! Gdybym wiedział to chętnie bym na to widowisko poszedł. Poprosił bym pana Zbyszka o powtórzenia płomiennej mowy jaką niespełna dziesięć lat temu wypowiadał w Toruniu w obronie telewizji ojca MUCHOMORA ! Jak on pięknie wtedy piał ! Jak mu się łapki wtedy trzęsły ! Taką dilerkę ostatnio widziałem pod osiedlowym sklepikiem jak jeden ze stałych klientów, po tygodniowym maratonie, próbował otworzyć butelkę z piwem.

 8. 8
  +22
  ~ kkk
  Dwa tygodnie temu, Poniedziałek, 01.08

  Walić zebro tam, gdzie słońce nie dochodzi.

 9. 9
  +20
  ~ Joz
  Dwa tygodnie temu, Poniedziałek, 01.08

  Widzów tam nie było? widocznie reporter był z tej samej opcji co i oni

 10. 10
  +5
  ~ Oj problemów sporo...
  Dwa tygodnie temu, Poniedziałek, 01.08

  Np. jak to WIELKI PTAK na motorku od dwuch lat nęka osoby niepełnosprawne i chgce od nich pieniędzy, pozywając do sądu.Czas nagłośnić sprawe by juego kariera polityczna w tym mieście i wogóle legła w gruzach o.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1527121067047