Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Maturzyści poznali wyniki. Jest lepiej niż przed rokiem?

05.07.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Maturzyści poznali wyniki. Jest lepiej niż przed rokiem?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Maturę w naszym województwie zdało blisko 76 proc. absolwentów. 16,9 proc. będzie mogło przystąpić do poprawki w sierpniu. - To jest młodzież, która przez dwa lata miała zdalne nauczanie wymuszone pandemią. Pamiętajmy o tym patrząc na te wyniki - podkreślają dyrektorzy szkół. 

 

Maturę zdało 78,2 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych; 15,5 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu - poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Dziś, 5 lipca, maturzyści poznali wyniki egzaminów przeprowadzonych na początku maja. W województwie warmińsko-mazurskim przystąpiło do nich 9 108 osób, a w Elblągu 1 230. Jak im poszło? 

 

W warmińsko-mazurskim maturę zdało 75,7 proc. absolwentów (81 proc. w liceach ogólnokształcących i 67,8 proc. w technikach). 16,9 proc. ma prawo do przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu (te osoby nie zdały tylko z jednego przedmiotu), 7,4 proc. nie zdała z więcej niż jednego przedmiotu i będzie mogła przystąpić do matury dopiero przyszłym roku. 

 

Zdawalność w Elblągu, jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, wyniosła 77 proc. Średni wynik osiągnięty przez tegorocznych absolwentów elbląskich szkół średnich z egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym to 50 proc. Co zaskakujące z matematyki na poziomie podstawowym, która z reguły przysparza najwięcej problemów, średni wynik to 57 proc. Średnia z języka angielskiego (najchętniej wybieranego przez tegorocznych maturzystów) to 76 proc.

 

Zawsze chcemy, żeby nasi uczniowie wypadli jak najlepiej, jednak myślę, że po tym ostatnim trudnym okresie i dwóch latach zdalnego nauczania spowodowanego pandemią i tak poradzili sobie dobrze. Zdawalność wśród naszych tegorocznych absolwentów wyniosła ok. 70 proc. Najlepiej poszło uczniom z języka angielskiego. Tak jak zawsze najtrudniejsza okazała się dla nich matematyka

- mówi Sylwia Łaskowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. 

 

Maturzyści są zadowoleni z wyników. My również jesteśmy zadowoleni. Generalnie poszło im dobrze, może nawet trochę lepiej niż ich starszym kolegom w roku ubiegłym. Większość zdała egzaminy, mamy dwie, trzy osoby, które będą miały poprawkę z matematyki w sierpniu. Nie mamy jeszcze wyników zbiorczych, wstępnie jednak obliczyliśmy, że np. średnia z matematyki to powyżej 60 proc. To dobre wyniki

- dodaje Beata Orzech, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. 

 

Ze względu na pandemię w tym roku na maturze ponownie nie było części ustnej, a zakres pozostałych egzaminów był nieco okrojony.

 

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w czerwcu) oraz w terminie poprawkowym (w sierpniu), będą udostępnione 9 września 2022 r. Informacje o wynikach w Elblągu poznamy jeszcze w tym tygodniu. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99795079231262