Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ławki upstrzone ptasimi odchodami. W Parku Traugutta lepiej uważać, gdzie się siada?

16.05.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ławki upstrzone ptasimi odchodami. W Parku Traugutta lepiej uważać, gdzie się siada?
Fot. NJ

Zanim usiądziemy na ławce w Parku Traugutta, lepiej upewnić się, czy wcześniej nie "zajęły" jej ptaki. Elbląska radna zwraca uwagę, że część ze znajdujących się tam ławek jest upstrzona odchodami i prosi o przeniesienie ich w inne miejsce. 

 

 

Wiosenna aura zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu. W Parku Traugutta może być z tym problem. Jak podkreśla radna, niektóre ze znajdujących się tam ławek są ubrudzone ptasimi odchodami. 

 

 

Podczas spacerów po Parku Traugutta zauważyłam, że wiele stojących ławek zlokalizowanych jest w nieodpowiednich miejscach. Ustawienie ich pod drzewami, mimo że daje trochę cienia, nie pozwala na korzystanie z nich, ponieważ zdewastowane są odchodami ptaków. Jednocześnie są pokryte wilgotnym i brudzącym mchem. Nie jest przyjemnością odpoczywać na tych ławkach.  Dlatego zwracam się o interwencję i przeniesienie ławek w bezpieczne, wolne od możliwości zabrudzenia ławek przez ptaki, które nie mają na to wpływu

 

- podkreśla Małgorzata Adamowicz (Koalicja Obywatelska) w interpelacji skierowanej do prezydenta Elbląga. 

 

Czy jest możliwość, przed sezonem letnim 2022 naprawić szkody i umożliwić osobom starszym, matkom z dziećmi i innym spacerowiczom "czysty" odpoczynek, dopytuje radna. Odpowiedź Miasta jest jednoznaczna. Ławki zostaną tam, gdzie są. 

 

 

Plan rozmieszczenia ławek został zaprojektowany zgodnie z potrzebami mieszkańców. Ławki stanęły zarówno w miejscach nasłonecznionych, jak i zacienionych. Projekt uzyskał również aprobatę wnioskodawcy zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego na remont alejek w Parku Traugutta

 

- odpowiada na interpelację radnej Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.  

 

Wiceprezydent informuje jednak, że "przed rozpoczęciem sezonu letniego wszystkie ławki zostaną oczyszczone i naprawione, a te nienadające się do renowacji zostaną wymienione na nowe" - Zostanie również dokonany przegląd drzewostanu, podczas którego wskazane zostaną drzewa do przycięcia - dodaje Janusz Nowak. 

 

 

Co na temat sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Ławki upstrzone ptasimi odchodami to problem w elbląskich parkach? 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ ccc
  Poniedziałek, 16.05

  ławka postawiona pod drzewem to ławka obsrana, jaki sens mycia przed sezonem, jak jutro będzie znowu brudna. należy je przestawić w inne miejsce gdzie nie siadają ptaki, ale pewnie to wina prezydenta miasta jak wszystko ostatnio na info elbląg,

 2. 2
  +2
  ~ spoko
  Poniedziałek, 16.05

  wyciąć drzewa i nie będą narzekać

 3. 3
  +7
  ~ Alejka
  Poniedziałek, 16.05

  To wina ludzi i tylko ludzi dokarmiają ptactwa i taki efekt nie tylko w parkach ale i na osiedlach ludzie mają nasrane w głowach przez te dokarmianie wszędzie jest ponagrywane od ptactwa a pużniej pretensje do władz miasta bezsens

 4. 4
  +6
  ~ Same hrabiostwo
  Poniedziałek, 16.05

  Jakie raptem to wszystko wrazliwe, odchody ptasie, kocie,psie byly zawsze! Przez lata nikt jeszcze od gówna nie umarł-:)

 5. 5
  +7
  ~ ławnik
  Poniedziałek, 16.05

  zlikwidować albo ptaki albo ławki

 6. 6
  +3
  ~ ulka
  Poniedziałek, 16.05

  W parku na Lotniczej,również.

 7. 7
  +9
  ~ Szambo
  Poniedziałek, 16.05

  Ptasiej gówna to nic w porownaniu jakie gówna robi czlowiek człowiekowi ! Tego akurat tu nie brakuje!

 8. 8
  +5
  ~ Ja wam powiem
  Wtorek, 17.05

  Od 3 lat mieszkam w Elblągu i szczerze napiszę, że tak brudnego miasta to nie widziałam w swym 35 letnim życiu. Wszedzie walaja się śmieci, butelki po wódce. Ludzie tu mają nierówno pod sufitem, pełno wariatów, starych bab co karmią ptaki chlebem, a wiadomo, ze ptactwo sra a potem zaraz zdycha. Masakra, syf, brak nawet chodników, Elbląg to miasto 100 lat za murzynami. Elblag to uj, du pa i kamieni kupa.

 9. 9
  +5
  ~ Alex
  Wtorek, 17.05

  To prawda, Elbląg to bardzo brudne miasto. Wyprowadza taka " damulka" swojego psa na trawnik, żeby załatwił swoje potrzeby i ani myśli żeby po nim sprzątnąć. To nic wstydliwego i obraźliwego wziąć woreczek i sprzątnąc po swoim ukochanym pupilku. Modne ciuchy, wypasione bryki a słoma z butów wystaje. Brakuje nam tej kultury. Jesteśmy co najmniej 20 lat do tyłu za innymi krajami. Nigdy im nie dorównamy.

 10. 10
  +4
  ~ ell
  Wtorek, 17.05

  mamy piękną ścieżkę wzdłuż rzeczki ( od Grunwaldzkiej , Wyspiańskiego ) prowadzi do parku, odechciewa się tam chodzić bo bród, smród i pijaństwo, syf straszny, po co to bylo remontować, robić chodnik, balustrady jak to wszystko tonie w śmieciach,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.93288516998291