Wtorek, 5.07.2022, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trzy tygodnie temu zamknięto sklep GO Sport. Niebawem kolejna marka zniknie z CH Ogrody?

14.05.2022, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trzy tygodnie temu zamknięto sklep GO Sport. Niebawem kolejna marka zniknie z CH Ogrody?

Sklep GO Sport, znajdujący się w elbląskim centrum handlowym, zamknięto niecałe trzy tygodnie temu. Teraz elblążanie pytają, czy jego los podzieli również butik Orsay. Rzeczywiście, wszystko wskazuje na to, że niebawem z Ogrodów zniknie salon kolejnej znanej marki.  

 

Elblążanie wybierający się do centrum handlowym przy ul. Płk. Dąbka może niebawem czekać kolejna niespodzianka. Wszystko wskazuje na to, że to ostatnia chwila, aby zrobić zakupy w sklepie Orsay. Jak donoszą media, niemiecka sieciówka odzieżowa wycofuje się z Polski.

 

Sklepy Orsay do końca czerwca znikną z centrów handlowych w naszym kraju. Powodem likwidacji sieci jest niewypłacalność firmy

 

- informuje propertynews.pl

 

Marka ma ponad 100 sklepów w całej Polsce, również w Elblągu. Większość z zatrudnionych tam osób już dostała informację o wypowiedzeniu umów, jak dodaje propertynews.pl. Nieliczni czekają na oficjalną informację od spółki Ordipol, do której należą sklepy Orsay w Polsce. 

 

Oficjalnej informacji o zamknięciu elbląskiego sklepu nie ma. Czekamy o odpowiedź firmy na pytania w tej sprawie. Pracownicy elbląskiego sklepu (funkcjonującego w CH Ogrody) również o przyszłości nie mówią, powołując się na klauzulę poufności. Zupełnie inaczej na doniesienia mediów reagują klienci elbląskiego sklepu sieciówki. Na jego profilu na Facebooku pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy w tej sprawie. 

 

Jeśli rzeczywiście dojdzie do wycofania z Polski znanej sieciówki. Sklep Orsay będzie drugim w ostatnich miesiącach, który zniknie z oferty elbląskiego centrum handlowego. 

 

Pod koniec kwietnia zamknięty został funkcjonujący tam sklep GO Sport. Podobny los spotkał inne sklepy tej sieci, zawieszona została również jej strona internetowa. Jak się okazało, kontrolowana przez Rosjan spółka została wpisana na polską listę sankcyjną.

 

W dniu 25.04.2022 r. GO Sport Polska Sp. z o.o. została objęta sankcjami gospodarczymi, które stawiają przyszłość spółki pod znakiem zapytania. Zgodnie z prawnymi restrykcjami, od dzisiaj do odwołania zostaje zawieszona działalność wszystkich 25 sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego

 

- poinformowała spółka na swojej stronie internetowej. 

 

Jak informuje spółka w związku z wojną w Ukrainie "już 3 marca br. właściciele firmy podjęli decyzję o jej sprzedaży w celu zagwarantowania ciągłości zatrudnienia międzynarodowego zespołu pracującego w Polsce. Proces sprzedaży był do 25.04.2022 r. na bardzo zaawansowanym etapie. Od samego początku Zarząd GO Sport Polska za priorytet stawiał sobie bezpieczeństwo blisko 500 pracowników oraz ich rodzin – zapewnienia im miejsc pracy oraz przyszłości. Na tym chcielibyśmy się skupić w najbliższym czasie". 

 

UOKiK na początku maja wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Go Sport Polska przez Sportsdirect.com Poland. Na razie nie ma informacji o finalizacji transakcji. Nadal więc nie wiadomo, czy i kiedy sklepy znów się otworzą. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Gall Anonim
  Sobota, 14.05

  BRANGE też się zawinął.

 2. 2
  +7
  ~ klient
  Sobota, 14.05

  Powoli będą się zwijać z CH Elbląga i inne salony.

 3. 3
  --14
  ~ ZMIANY
  Sobota, 14.05

  Jeśli znikają w CH OGRODY obecne sklepy to w ich miejsce powinny być następne. Jak dlugo bedziemy czekac w Elblągu na decathlon.

 4. 4
  +12
  ~ jonasz
  Sobota, 14.05

  Oddałem rower na przegląd do Go Sport i teraz nie mogę odzyskać tego co jest moją własnością..tego za co zapłaciłem...

 5. 5
  0
  ~ Wizjoner czy cóś ?
  Sobota, 14.05

  Handel on line ostatecznie wyeliminuje sprzedaż stacjonarną. W zasadzie galerie mogą w najbliższym czasie zniknąć z naszego krajobrazu. W praktyce jedynie mogłyby być tylko miejscem dla placówek gastronomicznych czy kulturalno - rozrywkowych, ale koszty ich utrzymania będą zbyt wysokie, aby funkcjonowały przez dłuższy czas. Także w najbliższych latach jedynymi sklepami "na żywo" będą tylko firmowe znanych producentów, ale w praktyce z uwagi na wysokie ceny odwiedziny w nich ograniczą się do ich zwiedzania. Również gastronomia będzie jako rarytas. Cóż nadchodzi czas życia i pracy wirtualnej. Dziadkowie będą opowiadać wnukom, że żyli w tak okropnych czasach, bo musieli chodzić do sklepów na zakupy i publicznie jadali w restauracjach wraz z innymi konsumentami. Brrr ! co za okropny to był czas.

 6. 6
  --5
  ~ Jajcarz Elbląski
  Sobota, 14.05

  Pół OGRODÓW zrobić kościół, pół meczet i gra gitarra.

 7. 7
  --2
  ~ Szejk Ali
  Niedziela, 15.05

  W centrach handlowych powstaną Kościoły, a miało być odwrotnie. He

 8. 8
  +4
  ~ hmmm
  Niedziela, 15.05

  Brali towar z rosji i dlatego są zamykane. Towaru brak-proste

 9. 9
  +4
  ~ dobra rada
  Niedziela, 15.05

  Do ~ ZMIANY - a może nie czekaj? Weź się za do roboty i otwórz swój ulubiony decathlon i delikatesy przy okazji. Nie chcesz kasy kosić?

 10. 10
  +1
  ~ Mata
  Niedziela, 15.05

  Ktoś nie odrobił lekcji. Vistula, wólczanka, brange też ostatnio zlikwidowali swoje sklepy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3396120071411