Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

WAŻNE! Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania od początku 2022

02.01.2022, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
WAŻNE! Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania od początku 2022

Genezą ustanowienia stref płatnego parkowania w miastach na całym świecie jest efektywne rozwiązywanie problemu ograniczonego dostępu do miejsc postojowych. Krótko mówiąc – samochodów przybywa więcej niż dostępnych dla nich miejsc postojowych. Zwiększenie liczby parkingów najczęściej w wielu miejscach miasta nie jest już fizycznie możliwe, dlatego miasta na całym świecie wprowadzają Strefy. Wprowadzenie opłat za parkowanie nakłania kierowców do ograniczenia czasu parkowania i bardziej efektywne korzystanie z dostępnych parkingów .

 

Zgodnie z najnowszą uchwałą Rady Miejskiej w tym zakresie, od 1 stycznia 2022 r., kierowców korzystających z elbląskiej SPP czekają następujące zmiany:
 

Zmiana stawek za czas postoju w Strefie Płatnego Parkowania oraz wysokości opłaty dodatkowej za nieuiszczenie opłaty za postój
 

Nowe stawki przedstawiono w poniższej tabeli:
 

W związku ze zmiana stawek opłat za parkowanie na terenie elbląskiej SPP, minimalny czas na jaki można wnieść opłatę od początku 2022 r. będzie wynosił 14 minut.
 

 Zmiana godzin funkcjonowania SPP
 

Aktualnie Strefa funkcjonuje głównie w godz. od 9:00 do 17:00.Od Nowego Roku SPP opłaty za postój będą obowiązywały w ujednoliconych dla całej Strefy godzinach, tj. od 9:00 do 18:00.
 

Zmiana wysokości opłaty dodatkowej
 

Od 1 stycznia 2022 opłata dodatkowa za parkowanie w SPP bez uiszczenia należnej opłaty będzie wynosiła 70 zł. Jeżeli opłata zostanie uregulowana w ciągu 7 dniu od wystawienia zawiadomienia – będzie ona pomniejszona o 50 % (co stanowi 35 zł).
 

Zmiany w zakresie abonamentów i identyfikatorów SPP:
 

- abonament „G” zostanie zastąpiony abonamentem „S” w nowej cenie, który nie będzie wymagał przedstawienia żadnych dodatkowych dokumentów; wprowadzony zostanie dodatkowo abonament tygodniowy;
 

- abonament „A” otrzyma nową cenędodatkowo wprowadzony zostanie abonament tygodniowy;
 

- wprowadzenie abonamentu ZASTĘPCZEGO, który będzie wydawany dla użytkowników identyfikatorów „M” w przypadku czasowej utraty możliwości użytkowania pojazdu na który ten identyfikator został wystawiony. Konieczne będzie w takim przypadku okazanie np. zaświadczenia z zakładu naprawczego oraz zdanie „stałego” abonamentu/identyfikatora

 

 

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ i z głowy
  Poniedziałek, 27.12

  Nich napiszą od razu. Wszystko co miejskie od nowego roku 15 % w górę

 2. 2
  +4
  ~ eryk
  Poniedziałek, 27.12

  A co z miejscami dla niepełnosprawnych? Będą płatne, czy dalej bezpłatne? Wcześniej proponowali opłaty za te miejsca też... dziady

 3. 3
  +8
  ~ Zosia
  Wtorek, 28.12

  Dlaczego 14 min. ? Z jakich wyliczeń to wyszło ? Dlaczego nie 12(tuzin) ? Do niedawna sądziłam, że normalnemu człowiekowi łatwiej jest liczyć-pamiętać czas choćby na kwadransy=15 min. (to dla mniej wtajemniczonych). Zapomniałam, że to Elbląg a jak się mówi"Elbląg to stan umysłu, nie miasto"

 4. 4
  +7
  ~ Kierownik
  Wtorek, 28.12

  Cała ta podwyżka spowoduje tylko to iż jeszcze więcej osób będzie "szukało oszczędności" na pobliskich trawnikach, osiedlach. Weźmy np. Ulicę Giermków gdzie parkingi płatne zadko kiedy są pełne. Urzędnicy, nauczyciele, klienci sklepów wola parkować na pobocznych ulicach: Szkolna, Ślusarska, Janowska. Później wielkie oburzenie, że osiedla zamknięte (Mączna), zamiast skrawka zieleni budowane są parkingi dla mieszkańców ponieważ miejsca postojowe są wszystkie zajęte.

 5. 5
  +7
  ~ M@JD@N
  Środa, 29.12

  ZAMIAST URZĘDNIKÓW SIEDZĄ TAM SAME " TABORETY" I TO TAKI EFEKT.

 6. 6
  +6
  ~ MO
  Niedziela, 02.01

  31 grudnia ludzie latali od parkomatu do parkomatu - były nieczynne ! Skandal - ktoś umiał zmienić na tabliczkę z napisem do 18:00, a nie raczył napisać, że parkomaty są nieczynne. Tak się szanuje elblążan

 7. 7
  +2
  ~ arti
  Niedziela, 02.01

  metropolie a Elblag do nich należy musza loic mieszkancow aby jak najszybciej wyprowadzili sie w piz...du

 8. 8
  +15
  ~ Ja też tu mieszkam
  Poniedziałek, 03.01

  Są to bardzo potrzebne podwyżki bo miasto ma bardzo ważne potrzeby. Jedną już poznaliśmy, to pomnik Ojców Niepodległości w postaci betonowych kostek na Rycerskiej. O innych mówią radni - tężnie na placu Wolności i pięć figurek Piekarczykow. Więc podwyżki cen parkingów są jak najbardziej uzasadnione.

 9. 9
  +2
  ~ widz
  Poniedziałek, 03.01

  bez przesady 3zł za godzinę parkowania to nie jest dużo.patoelektorat przyzwyczaił sie do brania kasy i zdziwiony ,że musi ją oddać.

 10. 10
  0
  ~ Abonent
  Środa, 05.01

  Czy strefa płatnego parkowania powiększyła się o parking wewnętrzny Urzędu Miejskiego?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3338680267334