Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przy ul. Kościuszki pojawił się problem z... bobrami. Najlepsze rozwiązanie to wycinka drzew?

11.12.2021, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy ul. Kościuszki pojawił się problem z... bobrami. Najlepsze rozwiązanie to wycinka drzew?
fot. nadesłane
Drzewa znajdujące się przy ul. Kościuszki są niszczone przez.... bobry. Problem ten po raz pierwszy zauważyli rok temu pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak ten problem zostanie rozwiązany?
 
 
Problemy spowodowane aktywnością bobrów przy ul. Kościuszki po raz pierwszy wystąpiły rok temu, na przełomie listopada i grudnia. Niedawno problemy te wróciły
– przyznała Natalia Szrama z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.
 
 
Jak zapewnia Natalia Szrama problem ten nie pojawił się w innych częściach miasta. - Nie zaobserwowaliśmy takiego problemu na innych działkach administrowanych przez MOSiR – dodała.
 
Co MOSiR zrobił, aby rozwiązać ten problem? - Zwróciliśmy się z prośbą do Regionalnego Departamentu Ochrony Środowiska o wyrażenie zgody na wycinkę drzew z gatunku wierzba pospolita, które stanowią zagrożenie dla infrastruktury antypowodziowej, budynku i osób w nim przebywającym oraz znajdujących się pobliżu tego miejsca – wyjaśnia Natalia Szrama.
 
 
Wycinka drzew spowoduje, że bobry prawdopodobnie przeniosą się w inne miejsce, gdzie nie będą zagrożeniem dla ludzi i mienia. Jednak najważniejszym skutkiem wycinki będzie zabezpieczenie systemu antypowodziowego w taki sposób, aby był on drożny podczas wzbierania Kumieli
– informuje Natalia Szrama.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Czytelnik66
  Sobota, 11.12

  Bobry były w tej okolicy od zawsze. Dopiero pracownicy MOSiR w ramach obowiązków zawodowych wzięli się za bobry.

 2. 2
  +22
  ~ Lisek
  Sobota, 11.12

  A co Pani Szramka wie o zakazie płoszenia zwierząt chronionych? Może da się pogodzić istnienie tego bajora z egzystencją bobrów. Toż to ich naturalne środowisko zaanektowane przez MOSIR.

 3. 3
  +15
  ~ Holk
  Sobota, 11.12

  Taki problem w porównaniu do dziurawych dróg to... przyjemność.

 4. 4
  +17
  ~ Karabinnawatę
  Sobota, 11.12

  Dajcie im spokoj. Nauczmy się żyć z naturą w zgodzi

 5. 5
  --14
  ~ Racja
  Sobota, 11.12

  Ciąć drzewa a bobry niech przygarna piszący tu głupcy .

 6. 6
  --21
  ~ Jagłoba sum.
  Sobota, 11.12

  Chcecie bronić bobry. No dobrze, ale gdzie byliście jak trzeba było bronić Mierzeję Wiślaną przed zniszczeniem. Aha nie było was, bo uwierzyliście w te bajki o porcie i życiu w dobrobycie. Jeżeli tak było, a jeszcze jest, to powiem wam, że jesteście tak naiwni jak niejaki Roch Kowalski z powieści "Potop", kiedy Pan Zagłoba swoją bajką oszukał go i doprowadził do uwolnienia pułkowników, których Książe Radziwiłł skazał na śmierć za odmowę służby pod królem Szwecji. Jeśli więc będziecie nadal wierzyć w bujdę o wyjątkowości przekopu to wyjdziecie na głupców jak pan Roch Kowalski. On chociaż później wykazał się odwagą, ale niestety skończył tragicznie.

 7. 7
  +13
  ~ leśnik
  Sobota, 11.12

  Mam pomysł : może by tak bobry zbudowały kładkę w bażantarni, w miejscu nieodżałowanego mostku elewów ? Skoro wróbel nie chce, może pomogą bobry ?

 8. 8
  +1
  ~ Mariusz
  Niedziela, 12.12

  Odlowic i przenieść a nie od razu ciąć

 9. 9
  +15
  ~ piękny zwierz, różne bobry
  Niedziela, 12.12

  Niechby jedna rodzina bobrza zagnieździła się w UM tam gdzie siedzi protoplasta. Gdyby podgryzły wszystkie nogi u stołków, to miasto by ożyło. A drzew nie trzeba wycinać - one same to zrobią , a jedynie będzie trzeba je wydobyć z Kumieli . Całe szczęście, że bóbr jest pod ścisłą ochroną i ma pod ogonem "dziwię się", "z uwagi na..., nie". Co robi w mieście departament środowiska skoro MOSIR pertraktuje z bobrem? Obsługuje śmietnik, też z dużym bobrem. Może Marysia szablą bobra ciach?

 10. 10
  +6
  ~ sc
  Poniedziałek, 13.12

  słusznie, co robi departament środowiska? a co robi zarządzanie kryzysowe z dyrektorem emerytem strażakiem Świniarskim? ***.z.ą w stołki cały rok i kasę tylko biorą tak jak i straż miejska

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3981001377106