Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy Kościuszki i Agrykola praca wre. Przewidywane wcześniejsze zakończenie inwestycji

23.04.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy Kościuszki i Agrykola praca wre. Przewidywane wcześniejsze zakończenie inwestycji
Fot. Adrian Sajko

Prace realizowane w ramach projektu pn. „Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym” trwają obecnie przy ul. Kościuszki i Agrykola. Kiedy się zakończą?


- Projekt jest kontynuacją działań Gminy Miasto Elbląg skierowanych na rozwój zintegrowanej mobilności i efektywność energetyczną - wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga. - Zadanie dotyczy poprawy zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym poprzez budowę, przebudowę dróg lokalnych i dróg dla rowerów wraz z m.in. budową ciągów pieszo-rowerowych, oświetleniem. W pierwszej kolejności roboty realizowane są od skrzyżowania ulicy Agrykola z ulicą Górnośląską i będą sukcesywnie przesuwać się w kierunku ronda Żołnierzy wyklętych


Trwają także prace wzdłuż ul. Kościuszki (budowa dwukierunkowej ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Królewieckiej do ul. Wspólnej z budową kładki dla rowerzystów przez rzekę Kumielę). W ciągu ul. Kościuszki wybudowane zostaną także dwie zatoki autobusowe z wiatami (w miejscu istniejących przystanków). Planowana jest też przebudowa odcinka jezdni (z odnową nawierzchni), chodników oraz zjazdów (w tym traktu pieszo-rowerowego w ul. Spacerowej) ulicy Kościuszki.
 
Czy prace przebiegają zgodnie z planem?

Roboty budowlane przy realizacji zadania są prowadzone wyprzedzająco w stosunku do zatwierdzonego harmonogramu 

- informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga.


Jakie prace wykonywane są obecnie? - Prace prowadzone są równolegle na kilku odcinkach w ciągu ulicy Kościuszki i Agrykola. Na przebudowywanych chodnikach układana jest nawierzchnia z kostki betonowej, na ścieżkach rowerowych prowadzone są roboty ziemne oraz wykonywana jest podbudowa pod nawierzchnię z mieszanki mineralno-asfaltowej - wymienia Joanna Urbaniak.

 

Oceniając zaawansowanie prac i zakładając aktualne tempo robót, zakończenie inwestycji powinno nastąpić dużo szybciej niż termin umowny tj. 30.06.2022 r.

- dodała Joanna Urbaniak.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Galeria / Budowa ścieżek rowerowych przy ul. Agrykola i ul. Kościuszki ( zdjęć 36 )
Dodano: 2021-04-23 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Wiem widzialem
  Piątek, 23.04

  Już widzę brakujący element, mianowicie wzdłuż Agrykola sciezla przy samej ulicy powinna być wygrodzona słupkami....

 2. 2
  +12
  ~ Bezmozgowie
  Piątek, 23.04

  Jak długo UM ratusz będzie pozwalać na parkowanie i niszczenie chodników w Elblągu. Zacznijcie montować wszędzie słupki lub kamienne blokady. Dlaczego w innych miastach to norma w Elblągu zrobią kiedyś.

 3. 3
  +8
  ~ Kadzagogo
  Piątek, 23.04

  Brawo dla urzędników i włodarzy miasta. Budować jak najwięcej dróg rowerowych. Super.

 4. 4
  +4
  ~ smutne
  Piątek, 23.04

  Fajnie, pierwsze lampy uliczne zastosowano w 1814 roku w Londynie. My, mieszkańcy Garnizonowej nie mamy żadnej lampy, chodnika i asfaltowej ulicy w XXI wieku. Co ciekawe płacimy wszystkie podatki w normalnych stawkach.

 5. 5
  +3
  ~ Kierowca
  Piątek, 23.04

  Droga redakcjo proszę zainteresować ul. księdza Osińskiego i opiszcie może wówczas ktoś z urzędu miasta lub z urzędu do którego ta ulica należy gdyś trudno jest nią przejechać ,zapadnięcia ,dziury, studzienki wystają poza powierzchnię jezdni .Piszecie że naprawiają tu i tam ale o ulicach koszmarnych wyglądem stwarzającym do wypadku .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1725809574127