Piątek, 30.09.2022, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rewitalizacja odmieniła Dolinkę. Dziś park został ponownie otwarty

06.12.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rewitalizacja odmieniła Dolinkę. Dziś park został ponownie otwarty
fot. info.elblag.pl

W ciągu ostatnich miesięcy Dolinka zmieniła się niemal nie do poznania. Dziś, 6 grudnia, odbyło się otwarcie zrewitalizowanego parku, a właściwie już placu zabaw i rekreacji. Najmłodsi elblążanie przetestowali nowe urządzenia. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia. 
 

W poniedziałek, 6 grudnia oficjalne oddano do użytku zrewitalizowany park Dolinka. W wydarzeniu uczestniczyły władze miasta, przedstawiciele wykonawców inwestycji: z Zakładu Ogólnobudowlanego Mirosław Markiewicz firmy odpowiedzialnej za prace budowlane i  Novum ze Szczecina, która zajmowała się dostawą i montażem urządzeń oraz elblążanie, w tym grupa dzieci, która przetestowała nowe urządzenia. 


 

Bardzo się cieszę, że tak duży obszar, bo mowa prawie o 9 h, przywróciliśmy do wykorzystania przez mieszkańców. Podejrzewam, że i osoby spoza Elbląga będą chętne, aby skorzystać z uroków tego miejsca. Obecnie znajduje się tu 160 różnych urządzeń do zabawy, rekreacji. Chciałbym, aby te wszystkie urządzenia, służyły jak najlepiej

 

- powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 


 

Mam nadzieję, że zrobiliśmy coś dobrego, co przez długie lata będzie służyło praktycznie wszystkim pokoleniom elblążan, od przedszkolaków po seniorów

 

- podkreślił Mirosław Markiewicz, jeden z wykonawców rewitalizacji parku Dolinka. Elblążanie mogą już oglądać ostateczny efekt, kosztującej ponad 13,5 mln zł rewitalizacji. Zmieniło się tu całkiem sporo. Obecnie park przypomina duży plac zabaw i rekreacji. To za sprawą 160 urządzeń i elementów małej architekty, które zamontowano w parku. Są tu różnego rodzaju zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, miejsca do wspinaczki, trampoliny i zjazd linowy dla najmłodszych, a także stoły do ping-ponga i szachów, stoły piknikowe, grille i plenerowa siłownia dla dorosłych. Przebudowano również dawny amfiteatr, który od lat znajdował się w opłakanym stanie. Obecnie w jego miejscu znajduje się niewielka scena z miejscami siedzącymi. W parku powstały dodatkowe ścieżki rowerowe i piesze. Nowa jest również żywa kolorystyka. W parku dominuje teraz czerwień. W tym kolorze znajdziemy tu charakterystyczne pergole, elementy najwyraźniej nawiązujące do elbląskich form przestrzennych, czy nawet latarnie. Nad całością czuwa monitoring miejski. Co sądzicie o rewitalizacji parku Dolinka? Piszcie w komentarzach. 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Elbląg
  Poniedziałek, 06.12

  Długo ten park nie przetrwa mieszkam blisko i widzę jakie menelstwo przychodzi na plac a kamery i tak nie działają a nawet jakby działały to i tak policja ani straż miejska nie dojedzie na plac zabaw nie ma możliwości jedyna droga to przy Górnośląskiej jest wjazd zanim dojadą to menelstwo ucieknie sami pijacy przychodzą ludzie z psami psy srają szczają a właściciele nawet nie posprzątają po swoim psie OT i cały plac zabaw do wiosny to połowy urządzeń nie będzie będą po wyrywane na złom lub zdewastowane przez wandali i patologię jak była ochrona na placu to był spokój ochroniarz nie raz nie dwa przeganiał meneli z placu zabaw a teraz to będzie się działo beż ochrony beż drogi dojazdowej służb masakra szkoda pracy i pieniędzy wydanych na ten plac

 2. 2
  +2
  ~ :)
  Poniedziałek, 06.12

  Radość dzieci bezcenna

 3. 3
  +2
  ~ jajNosik
  Poniedziałek, 06.12

  A gdzie zdjęcia przecudownego amfiteatru z widownią na 30 miejsc :-)

 4. 4
  --1
  ~ marabi
  Poniedziałek, 06.12

  Prześliczna jest nasza Dolinka. Starannie wykonana rewitalizacja. Byłam wczoraj i zachwycam się. Żałuję tylko ze nie jestem już dzieckiem. Gratulacja dla Wykonawcy i Inwestora.

 5. 5
  +6
  ~ edzia
  Poniedziałek, 06.12

  Więcej ich już tam nie było do tej wstęgi? Miejsca nie starczy w nowym amfiteatrze ha ha ha

 6. 6
  +8
  ~ Machupichcę
  Poniedziałek, 06.12

  Dzieciom trzeba było dać przeciąć wstęgę. Wizerunkowo nic wam już nie pomoże. Stare, grube trolle.

 7. 7
  +6
  ~ jaroslaw
  Poniedziałek, 06.12

  a gdy przyjdzie zmrok wieczorny zejda się okoliczne nardendale , bo przecież ich patriotyzm polega na niszczeniu tego co nie ich , nawet drzwi wejsciowych do swojego bloku , które absolutnie muszą być otwarte szczególnie zima ,gdy mrozy . O takich pewien znany kierowca napisał , że dopiero zeszli z drzew i od razu wsiedli do auta. Ale przecież to polska napływowa własnie .

 8. 8
  +4
  ~ A kary
  Poniedziałek, 06.12

  Za taki długi czas do oddania prac powinny być kary naliczone. Byliśmy ale pracę są nie skończone. Dobrze ze sniegu nie ma to dobrze widac.

 9. 9
  +4
  ~ Rodzice
  Poniedziałek, 06.12

  Taki rodzaj podłoża na placu zabaw to pomyłka. Po deszczu będzie błoto.

 10. 10
  +6
  ~ m
  Poniedziałek, 06.12

  Ten to ma zycie :) tu se przetnie, tam se przetnie, pogłaszcze dziecko po głowie, otworzy śmietnik na betrie i płyty, żeć nie umierać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0841019153595