Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przy Warszawskiej powstaną mieszkania? Kończy się wyprowadzka przedsiębiorców

11.10.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy Warszawskiej powstaną mieszkania? Kończy się wyprowadzka przedsiębiorców
Źródło: https://www.google.com/maps/

Miasto chce sprzedać działki przy ulicach: Warszawskiej i Szańcowej. Miałyby tam powstać nowe mieszkania. Najpierw jednak zaplanowano wyprowadzkę funkcjonujących w tym miejscu przedsiębiorstw. Właściciele m.in. warsztatów samochodowych mieli na to czas do końca września. 

 

Na ponad hektarowy teren między ulicami: Warszawską, Szańcową i Kupiecką przez lata funkcjonowały m.in. warsztaty i komisy samochodowe. Miasto jednak postanowiło sprzedać działki. Przedsiębiorcy otrzymali wypowiedzenia umów dzierżawy. 
 

Dotychczasowi dzierżawcy mieli opuścić ten teren do końca września. Większość już to zrobiła. Obecnie finalizujemy przekazanie nieruchomości z dwoma podmiotami

 

- mówi Jacek Migdalski, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych, który administruje tym terenem. 

 

Co dalej? Działki zostaną przygotowane do sprzedaży. Przetarg miałby zostać ogłoszony na początku przyszłego roku.

Zarządzenie prezydenta Elbląga w tej sprawie została już opublikowana w wykazie nieruchomości przeznaczonych do zbycia na stronie BIP UM w Elblągu. Teren przy ulicach: Warszawskiej i Szańcowej, na którym obecnie znajdują się budynki o funkcjach: biurowej, magazynowej, warsztatowej i garażowej, przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Nieruchomość wyceniono na 4 mln 130 tys. zł (plus VAT).

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ stefan
  Poniedziałek, 11.10

  dlaczego przetarg dopiero w przyszłym roku . spieszmy się szybciej zabudowywać nasze miasto ,ludzie tak szybko odchodzą .

 2. 2
  +1
  ~ Piesek Bebesek.
  Wtorek, 12.10

  Pośpiech jest wymagany tylko przy łapaniu pcheł oraz jak sama nazwa wskazuje podczas biegunki. W pozostałych sytuacjach wymagany jest rozsądek, spokojne myślenie i generalnie rzetelne rozważanie zaistniałego problemu.

 3. 3
  --5
  ~ upadłe miasto
  Wtorek, 12.10

  stefan bo nasz marny prezydent ma na wszystko czas, jestem ciekawa skąd i ile weźmie na remont tej rozwalonej kostki na mości, nie dopilnował gwarancji i na naprawę tego koło tortugi wywalił 600 tysięcy z naszych podatków

 4. 4
  +4
  ~ Pan Samochodzik
  Wtorek, 12.10

  Czy wymagania zabudowy w stylu starówki i conajmniej 2 miejsca parkingowe na lokal będą w planie miejscowym? czy znowu misz-masz buduj jak chcesz, jak w całym mieście z uwagi na brak sprawnego urbanisty miejskiego.

 5. 5
  +4
  ~ rencista
  Wtorek, 12.10

  ok 10 lat temu syn pokazał mi to urokliwe miejsce w samym srodku Elblaga mówiąc ,ze spotykaja się tam towarzysko przy piwie . Od razu skojarzyłem to miejsce jako super lokalizację na apartamentowiec nad samą wodą pośród drzew . Nie rozumiem podejścia Ratusza do zabudowy Srodmieścia i ogólnie planowania przestrzennego naszego miasta rozlożonego na dziesiatki lat .Rozwijamy zabudowę w stronę Bielan , Krasnego Lasu , Próchnika , a jedyną komendę policji umieszczamy na lotnisku . 4 Wieżowce - Brama na Modrzewinę są jeden na drugim , a po drugiej stronie niby Bramy - parterowy sklep . Na prawo od Tysiaclecia wysyp autohandli w miejscach gdzie aż prosi się o budynki mieszkalne , ale lepiej by wjeżdzający od gdańska mysleli ,że Elbląg to wieś , od W -wy jeszcze gorzej .

 6. 6
  --2
  ~ Kabanos
  Wtorek, 12.10

  A co z tymi ktorych nie stać na mieszkanie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.183501958847