Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jest akt oskarżenia w sprawie tragedii podczas kuligu. Ojcu zmarłej 15-latki grozi do 8 lat więzienia

30.09.2021, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jest akt oskarżenia w sprawie tragedii podczas kuligu. Ojcu zmarłej 15-latki grozi do 8 lat więzienia

Ojciec tragicznie zmarłej nastolatki stanie przed sądem. Mężczyzna zorganizował kulig, w którego trakcie jego córka doznała śmiertelnych obrażeń. Prokuratura zarzuca mu spowodowanie ciężkiego wypadku komunikacyjnego. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Elblągu.
 

Oskarżonemu Adamowi K. zarzuca się czyn z art. 177, paragraf 1 i 2 kodeksu karnego (czyli spowodowanie ciężkiego wypadku komunikacyjnego, w wyniku którego jedna osoba zmarła, a druga osoba doznała obrażeń ciała na dość długi czas - przyp. red.). Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Elblągu 23 września. Terminu pierwszej rozprawy jeszcze nie wyznaczono

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

 

Przypomnijmy. Do tragicznego zdarzenia doszło 18 stycznia tego roku w miejscowości Adamowo (pod Elblągiem). Jak informowała policja, 40-letni Adam K. kierujący autem renault trafic ciągnął na sznurku za samochodem trzy worki foliowe, na których siedziało sześć osób. Na zakręcie ostatnia para wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Słysząc krzyki uczestników kuligu, kierujący samochodem po przebyciu dalszych 100 metrów zatrzymał pojazd. Obrażeń doznały dwie nastolatki, wśród nich była 15-letnia córka kierowcy. Obie trafiły do szpitala. Młodsza, 14-latka, ze złamaną ręką, a jej starsza koleżanka z ciężkimi obrażeniami głowy. 15-latki niestety nie udało się uratować. Po kilku dniach zmarła w szpitalu. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

 

Okoliczności tragicznego wypadku badała elbląska prokuratura. Postępowanie trwało kilka miesięcy. Ostatecznie, opierając się między innymi na opinii biegłego, mężczyźnie zarzucono spowodowanie ciężkiego wypadku komunikacyjnego i skierowano do sądu akt oskarżenia przeciw niemu.
 

Jak wynika z opinii biegłego ruchu drogowego, zabronione jest, żeby pojazd poruszający się po drodze publicznej ciągnął za sobą jakiekolwiek przedmioty. Zwłaszcza tak, jak w tym przypadku worki, na których byli nieletni uczestnicy kuligu

- mówi Sławomir Karmowski rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ ERG
  Czwartek, 30.09

  Ojciec już został ukarany i to bardzo boleśnie.

 2. 2
  +15
  ~ Iza33333
  Czwartek, 30.09

  Ojciec poniósł największą z możliwych kar...

 3. 3
  --4
  ~ Kolo
  Czwartek, 30.09

  Ale głupoty piszecie. To bez kary mogę zabić swoje dziecko, a cudze nie? Jeśli ktoś cierpi po śmierci swojego dziecka to też by cierpiał gdyby po jego decyzji zginęło cudze dziecko. Kara musi być.

 4. 4
  +5
  ~ Do kolo
  Czwartek, 30.09

  Je”bnij się w łeb

 5. 5
  +6
  ~ tak 2x
  Czwartek, 30.09

  "Jak wynika z opinii biegłego ruchu drogowego, zabronione jest, żeby pojazd poruszający się po drodze publicznej ciągnął za sobą jakiekolwiek przedmioty". Nowożeńcy nie przyczepiajcie czasem puszek do tyniego zderzaka z napisem "just married",

 6. 6
  +15
  ~ hmm
  Czwartek, 30.09

  Moim zdaniem ojciec otrzymał już najwyższą z możliwych kar, bo dożywotnią. Gdyby 8 lat więzienia mogło przywrócić życie jego córki, poszedłby jak stoi, od zaraz. Ale nie wróci. Jeśli ma inne dzieci, żonę, rodzinę - jest im bardzo potrzebny. Oni jemu również . Mądry sędzia nie będzie powiększał i tak już ogromnego dramatu wszystkich bliskich dziewczyny. mam nadzieję, że tak będzie.

 7. 7
  +1
  ~ skandal
  Piątek, 01.10

  a Ziobro przefiutał z kolesiami 280 milionów i jest ok, ot sprawiedliwość

 8. 8
  +8
  ~ widz
  Piątek, 01.10

  do kolo-przypomne tylko wypadek spowodowany przez otylię jędrzejczak.o jakiej karze mówisz?wszyscy równi wobec prawa? to mżonka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95366597175598