Sobota, 13.04.2024, Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala?

14.09.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy ratownicy. Premier obiecał podwyżki, co na to dyrekcja szpitala?

Ratownicy medyczni z elbląskiego szpitala walczą o podwyżki i zmianę warunków pracy. Minęły dwa tygodnie od czasu, kiedy ponad 70 proc. załogi złożyło wymówienia. Jutro usłyszą nowe propozycje zatrudnienia?

Zostaliśmy zaproszeni do rozmów z dyrekcją. Mają się one odbyć w środę (15 września). Pan premier zapowiedział, że nasze wynagrodzenia zostaną podniesione, że zmienią się stawki za tzw. dobokaretkę (od 1.10.2021r. mają wzrosnąć ok. 1 tys. zł - przyp. red.). Pójdziemy więc jutro do naszego pracodawcy z zapytaniem, jak te regulacje miałyby przełożyć się na wysokość naszych pensji. Nie podobają się nam również nasze dotychczasowe umowy. Kolejne negocjacje pewnie będą dotyczyły ich kształtu

- mówi Jakub Omalecki, jeden z elbląskich ratowników.

Przypomnijmy. Od 1 września trwa ogólnopolski protest ratowników medycznych. Walczą oni o wzrost wynagrodzeń, a także poprawę warunków pracy. Ratownicy w wielu placówkach złożyli wypowiedzenia. Na taki ostateczny krok zdecydowała się również część załogi Działu Ratownictwa Medycznego w WSZ w Elblągu. Wymówienia złożyło tu 38 osób. Do końca września jeszcze pracują i zapewniają obsadę ambulansów. 1 października mija termin wypowiedzenia umów. Czasu na wynegocjowanie porozumienia jest coraz mniej.

Jesteśmy zdeterminowani. Postanowiliśmy również wykorzystać ogólnopolski klimat, fakt, że całe środowisko medyczne się skonsolidowało. O wiele raźniej jest nam walczyć o swoje prawa, gdy możemy połączyć siły z ratownikami z całej Polski

- dodaje Jakub Omalecki.

Ratownicy medyczni przyłączyli się również do Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Ochrony Zdrowia. Rozpoczął się on 11 września, wielką manifestacją ulicami stolicy i nadal jest kontynuowany w "białym miasteczku 2.0" utworzonym przed kancelarią premiera. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Protestujący nadal nie doczekali się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, o co starają się od początku akcji. Dziś (14 września) do rozmów zaprosił ich minister zdrowia. Ich kolejna tura odbędzie się 16 września.

Do tematu jeszcze wrócimy.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ olewactwo
  Wtorek, 14.09

  Ela spotyka się z Syczem i nie ma czasu dla szpitala. Ciągle, w godzinach pracy, siedzi z chłopami.

 2. 2
  +12
  ~ Kryspin
  Wtorek, 14.09

  Premier Mateuszek nie ma czasu na takie głupstwa jak spotkania. On obmyśla kolejne kłamstwa polskiego ładu, które jak mawia Kurski: "ciemny lud to kupi" - zostanie ograbiony, a uwierzy że PiS im coś dał.

 3. 3
  +5
  ~ Nie wierzcie im
  Wtorek, 14.09

  PiS planuje was zniszczyć i skundlic, walczcie dalej, doprowadźcie do demontażu służby zdrowia, może to obudzi to głupie społeczeństwo

 4. 4
  +4
  ~ LS
  Wtorek, 14.09

  Brawo ratownicy medyczni! Trzymam za Was i wszystkich pracowników i pracownic systemu ochrony zdrowia kciuki! Bez Was nie przeżyjemy

 5. 5
  +6
  ~ Dreptak
  Wtorek, 14.09

  czy ktoś jeszcze wierzy we łgarstwa Morawieckiego??? to jedyny w historii premier skazany wielokrotnie prawomocnymi wyrokami za kłamstwa wyborcze - recydywista nami rządzi, a pisuarom to w żaden sposób nie przeszkadza...

 6. 6
  +7
  ~ Nowy ład
  Wtorek, 14.09

  To teraz czas na urzędników bo obecne pieniądze to kompromitacja! Nic dziwnego ze większość ucieka, niedlugo nie będą mieli kogo mobingować , chyba ze siebie wzajemnie

 7. 7
  +72
  ~ skandal
  Środa, 15.09

  dlaczego Gelert w szpitalu bierze co miesiąc ponad 27.000 zł? pytam za co????

 8. 8
  +7
  ~ skandal do kwadratu
  Środa, 15.09

  a dlaczego Kurski zarabia ponad dwukrotnie więcej, skoro zarządzana przez niego firma (TVPis) generuje co roku miliardowe straty, o poziomie merytorycznym nie wspominając???

 9. 9
  0
  ~ Mietek
  Środa, 15.09

  Ja stary tokarz tez chce podwyżkę jak oni to i ja .

 10. 10
  --1
  ~ Pani
  Środa, 15.09

  Powodzenia Ratownicy... ELKA WAM DU** WYPNIE BO ONA MA CZAS TYLKO I WYŁĄCZNIE NA TAJNE SCHADZKI Z WCISŁĄ ! Nie ma JEJ NIGDY W PRACY !!! KIM ONA JET,ŻE TAKIE SIANKO BIERZE A NIC NIE ROBI? ROBI OWSZEM POD SIEBIE

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1057710647583