Czwartek, 24.06.2021, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Składali kwiaty pod Pomnikiem Odrodzenia

01.05.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Składali kwiaty pod Pomnikiem Odrodzenia
fot. Adrian Sajko

W świetle obowiązujących przepisów dzisiejsze (1.05.) obchody Święta Pracy oraz 17. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej nie mogły odbyć się hucznie. Co zatem działo się pod Pomnikiem Odrodzenia na Placu Konstytucji?

 

Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii zakazuje organizowania wszelkiego rodzaju zgromadzeń, imprez, zebrań czy spotkań.


Członkowie Lewicy postanowili jednak złożyć dziś symbolicznie wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Odrodzenia na Placu Konstytucji.

 

W spotkaniu wzięli udział Janusz Nowak – Wiceprezydent Elbląga, Monika Falej – posłanka na Sejm RP,, Marcin Kulasek – poseł na Sejm RP i Sekretarz Generalny Nowej Lewicy i Władysław Mańkut – Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Galeria / 1 maja Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy ( zdjęć 58 )
Dodano: 2021-05-01 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --13
  ~ Do_pomorskiego
  Sobota, 01.05

  Dlaczego ten pomnik nie został do tej pory przetopiony na surowiec? Z tego, co widać i tak zbiera się pod nim tylko lewactwo.

 2. 2
  +9
  ~ Pomorski
  Sobota, 01.05

  A czemu twoj mózg nie przetopili ? Przecież ani ty ani nikt inny z niego nic nie ma -:)

 3. 3
  --9
  ~ No czas
  Sobota, 01.05

  Idźcie do CCCP, kto was chce ogladac . Do tego za Braniewo.

 4. 4
  +10
  ~ 3 Maja grupa Marysi
  Sobota, 01.05

  To był zlot weteranów armii czerwonej? Ohyda - standaryzator biegający po polach i wskazujący że gdzieś tutaj popędzi droga przez Bażantarnię, członek rzeczywisty komuny, uciekinier z socjaldemokracji, ale nadal v-ce prezydent miasta podaje łapę młokosowi (pewnie też członkowi) występującemu bez maski. Możesz pan , panie Nowak tak lekceważyć siebie prywatnie, ale występujesz jako członek i miejski v-ce, więc szanuj urząd który masz przyklejony "tam". Panie Nowak - wypowiedzi, zachowania, postawa - to wszystko wskazuje na przebytego wirusa. Wirusa władzy w mariażu z psl - chłop potęgą jest i basta! Nowak też. Posłowie też nie reagowali na obściskiwania z młokosem. Kim wy rzeczywiście jesteście? Rysiek stanął przed wami a nie z wami - widzi więcej? Wróblewski nakazał przedwyborczy lans?

 5. 5
  +3
  ~ Eugen
  Sobota, 01.05

  Precz z komuną, młody już rękę podał starszemu do pocałowania, szacunek.

 6. 6
  +9
  ~ Do Nowak
  Sobota, 01.05

  A o co chodzi z tymi mieszkaniami na oboźnej za które ludzie zapłacili a nie dostali?

 7. 7
  0
  ~ pit2
  Sobota, 01.05

  K.J dziękujemy za zbliżenie na wizerunek króla. Rzeczywiście odpowiednie miejsce na składanie kwiatów z okazji Święta Pracy.

 8. 8
  +2
  ~ Pomnik Odrodzenia
  Niedziela, 02.05

  Wytłumaczcie mi, o co chodzi z tymi kwiatami?

 9. 9
  +6
  ~ jednak stan głowy
  Niedziela, 02.05

  ~Pit - dobrze, że Nowak nie prowadził przez Agrikola, bo składali by na najbliższych grobach. Gdzieś chcą się pokazać a wstydzą się być na cmentarzu Armii Czerwonej, więc oblegają ten obelisk ni z gruszki ni z pietruszki. Pod pomnikiem "Sprawy Elbląskiej" komunistom nie wypada świętować, gdyż tylko zbrodniarz wraca... . No i dali w centrum pokaz podziału na "wy" co musicie, i "my" którzy nic nie musimy - maski i tolerancja miejskich wzorów na łamanie prawa. Szkoda, że ten fajny obelisk zostanie przetopiony przez skojarzenie z komuną i harce neo-starej komuny. Oni nie mają pojęcia o tym co to znaczy być komunistą - wszystko dla koryta niezależnie od szyldu. A u nas chyba jest jedyny w kraju mariaż sprzed 1989 - psl + Nowak.

 10. 10
  --3
  ~ Cezar
  Niedziela, 02.05

  PZPR ma się dobrze!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.