Sobota, 19.06.2021, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Bolek i Lolek, Reksio, Jacek i Agatka. Kultowe polskie dobranocki tematem tegorocznych kwietników!

03.05.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Bolek i Lolek, Reksio, Jacek i Agatka. Kultowe polskie dobranocki tematem tegorocznych kwietników!

Co roku, w kilku miejscach w Elblągu, pojawiają się barwne kompozycje kwiatowe. Zwykle przyświeca im hasło przewodnie. Jaka tematyka znajdzie się w tym roku na elbląskich kwietnikach?
 

Tematem kwietników dywanowych w naszym mieście w 2021 roku będą kultowe polskie dobranocki. Inspirację tego tematu stanowią słowa piosenki „Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat". Tym zaczarowanym światem zostały kultowe polskie dobranocki, które dla starszego pokolenia będą okazją do spotkania przyjaciół z ich dzieciństwa, dla młodego to może być ciekawa przygoda i okazja do poznania nowych przyjaciół. Przechodząc obok kwietników z postaciami dobranocek można będzie poczuć błogą beztroskę dawnych czasów

– mówi Iwona Morawska – starszy mistrz projektowania, budowy i utrzymania zieleni Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu. 

 

Przy Placu Jagiellończyka będzie można zobaczyć Jacka i Agatkę. - Rezolutny Jacek i jego spokojna siostra Agatka bawili, uczyli i podpowiadali jak sobie radzić z różnymi kłopotami. Dzięki nim obchodzimy 22 stycznia Dzień Dziadka i dzięki nim powstał Order Uśmiechu – stwierdziła Iwona Morawska. 


Gdzie jeszcze będzie można spotkać bajowych bohaterów? - Przy ul. Czerwonego Krzyża (dawna Moda Polska) będziemy mogli spotkać się z Bolkiem i Lolkiem, najpopularniejszym filmowym duetem. Spotkamy też empatycznego pieska Reksia, jak też wpadającego w coraz to nowe tarapaty Koziołka Matołka, który zwiedził cały świat szukając Pacanowa. Tajemniczy, wszędobylski Don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców przypomni nam animowany dramat szpiegowski "Porwanie Baltazara Gąbki" i bohaterską ekspedycję Smoka Wawelskiego z kucharzem Bartolini Bartłomiejem Herbu Zielona Pietruszka – wymieniała  Iwona Morawska.

Skąd pomysł, aby to właśnie bohatorowie kultowych bajek stali się tematem tegorocznych kwietników? - Przypomnienie tych dobranocek jest jednocześnie przeciwstawieniem się fali agresji w zagranicznych współczesnych kreskówkach i negatywnemu wpływowi na nasze dzieci, które przestają dostrzegać różnicę pomiędzy światem realnym a fikcyjnym – stwierdziła Iwona Morawska. 
 

Dawne dobranocki miały mały ładunek emocjonalny i tempo. Naprawdę dzieci usypiały a nie rozbawiały i ekscytowały. Nie ma w nich przemocy i dramatyzmu. Bohaterowie nie musieli stawiać czoła całemu światu

-  dodała Iwona Morawska. 
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Pil
  Poniedziałek, 03.05

  Bardzo ladnie

 2. 2
  +3
  ~ aga
  Poniedziałek, 03.05

  super

 3. 3
  +7
  ~ mius
  Poniedziałek, 03.05

  Tych kwietników nie widać z poziomu pieszego, a tym bardziej kierowcy!!! Za małe nachylenie! Prosze porównać z herbem Gdańska , który jest w Gdańsku przy wjeździe na ulicy Elbląskiej...

 4. 4
  --3
  ~ ps_es
  Wtorek, 04.05

  Może warto przerzucić się w graficzne programy komputerowe, a nie od lat rysować na papierze milimetrowym. Tak jak powiedział były dyrektor L. Budzisiak - odeszły czasy analogowe, czas na cyfrowe. :-)

 5. 5
  +4
  ~ Obobobo.
  Wtorek, 04.05

  A jednak są nadal osobnicy, którzy czytając tekst niewiele z niego zrozumieli. Ba jeszcze to co w nim najistotniejsze uważają za bełkot. Dziś w czasach kultu agresji, nienawiści i braku wzajemnego szacunku takie przesłania jakie między innymi istniały w popularnych dobranockach mogą być i jak widać są niepojęte dla umysłów przeżartych współczesnymi poglądami. Skoro naiwny Koziołek Matołek czy przyjacielski Reksio nie walczyli z demonami, groźnymi mutantami, wrogimi kosmitami to widać u niektórych nie wzbudzają oni uznania. A pomysł tego rodzaju tworzonych kwietników jest bardzo dobry.

 6. 6
  +3
  ~ Elblazanka.
  Wtorek, 04.05

  Super, Elblag latem jest takì kolorowy, piekne kwietniki kwiatowe, milo popatrzec.

 7. 7
  +3
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 04.05

  A ja się pytam dlaczego pomysłów nie prezentuje Pani Kasia - kierownik Zarządu Zieleni tylko kierownik jednostki realizującej podjęte decyzje?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.