Czwartek, 21.10.2021, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dofinansowanie na I etap ul. Wschodniej

22.04.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dofinansowanie na I etap ul. Wschodniej

Ponad 7,2 mln złotych dofinansowania otrzymał elbląski samorząd z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację zadania pn. „Budowa odcinka drogi powiatowej ulicy Wschodniej w Elblągu - etap I: ul. Wschodnia bis”.


- To bardzo dobra informacja. Budowa ulicy Wschodniej ma bardzo duże znaczenie w układzie komunikacyjnym miasta i odciążeniu ulicy Bema. To pierwszy krok w tym kierunku – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.
 

Zadanie dotyczy budowy drogi powiatowej długości około 910 metrów ul. Wschodniej-bis w Elblągu, stanowiącej pierwszy etap planowanej nowej ulicy Wschodniej, która w docelowym układzie stanowić będzie połączenie ulicy Łęczyckiej, ul. Sybiraków, ul. Marymoncką do ulicy Królewieckiej. Całkowita wartość I etapu to 11 100 000,00 zł, z czego 65%, czyli 7 215 000,00 zł pochodzić będzie z dofinansowania pozyskanego z Funduszu Dróg Samorządowych.


W ramach zadania planuje się wykonanie następujących elementów drogi:

•             jedną jezdnię szerokości 7,0m o dwóch pasach ruchu szer. po 3,5m,

•             zatoki autobusowe,

•             obustronne chodniki,

•             jednostronną dwukierunkową ścieżkę rowerową,

•             zjazdy w celu skomunikowania drogi powiatowej z istniejącą drogą wewnętrzną i istniejącą zabudową oraz zabezpieczającymi dojazd do planowanej rozbudowy cmentarza miejskiego,

•             kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne na całej długości.


Na połączeniu z drogą wojewódzką nr 509 (ul. Łęczycka) planowane jest nowe skrzyżowanie w formie ronda.


Realizacja zadania przewidziana jest na lata 2021 – 2023.


Aktualnie w trakcie jest procedura przetargowa na wyłonienie Inżyniera kontraktu, który poza nadzorem nad robotami będzie zobowiązany wykonać aktualizację  Programu Funkcjonalno – Użytkowego dla I etapu Obwodnicy (Wschodnia bis) i wykonania Programu Funkcjonalno – Użytkowego dla II etapu. Po zweryfikowaniu i zaktualizowaniu Programu Funkcjonalno – Użytkowego kolejnym etapem przygotowania inwestycji będzie wyłonienie Wykonawcy, po którego stronie będzie opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, pozyskanie niezbędnych pozwoleń środowiskowych i zgód na realizację robót oraz wykonanie robót budowlanych.

 

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 22.04

  Głupota, marnotrawstwo, szkodnictwo i skandal - pieniądze nie dość, że wyrzucone w błoto, to do tego w sposób całkowicie aspołeczny a ekologicznie szkodniczy. Widzę, że miasto & państwo prezydenctwo Wróblewski & Nowak koniecznie chcą doprowadzić do zniszczenia przyrodniczej atrakcji i lokalnej wartości, jaką jest dla mieszkańców i miasta Elbląga park Bażantarnia. Do tego ich upór w niszczeniu połączeń i linii tramwajowych w mieście jest wprost zadziwiający. Ja rozumiem, że ich pokolenie przyzwyczaiło się do wożenia zadków wielkogabarytowymi furami i nie rozumieją już świata, który radzić potrafi sobie bez nich, ale likwidacja linii tramwajowej przy ul. Marymonckiej, wycinka drzew pod ten niszczycielski projekt i zwykły wandalizm, którego chcą się dopuścić względem Góry Chrobrego (...)

 2. 2
  +1
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 22.04

  (...) są zwyczajnym barbarzyństwem i zemszczą się na nich srodze. Trzeba będzie ściągać ekologów, żeby im wytłumaczyli jak wyglądają problemy współczesnego świata, skoro miejscy włodarze sami tego rozumem nie potrafią ogarnąć. Nieładnie towarzyszu prezydencie Nowak - aspołecznie, nieekologicznie, niesocjalistycznie i bardzo nieładnie; 🌍✊🚩 [#przyroda, #ekologia, #wycinka, #MiastoToNieFirma!, #REFERENDUM;]

 3. 3
  --7
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 22.04

  (...) są zwyczajnym barbarzyństwem i zemszczą się na nich srodze. Trzeba będzie ściągać ekologów, żeby im wytłumaczyli jak wyglądają problemy współczesnego świata, skoro miejscy włodarze sami tego rozumem nie potrafią ogarnąć. Nieładnie towarzyszu prezydencie Nowak - aspołecznie, nieekologicznie, niesocjalistycznie i bardzo nieładnie; 🌍✊🚩

 4. 4
  +3
  ~ tradycja
  Czwartek, 22.04

  No to tam, na Chrobrego powinien stanąć Ziutek na kobyle. Bez Ziutka termin 2023 jest nierealny skoro nie ma nawet łopaciarza. Popatrzcie jak przebiega praca na Fromborskiej - I miejsce w wyścigu żółwi. A dotację przytuli Antek na dokończenie Akademii. I tak w kółko , aby do wyborów namieszać. Podajcie info po wykonaniu a nie kolejne zadęcie typu "chcemy".

 5. 5
  +1
  ~ Głos Ludu
  Czwartek, 22.04

  Czasami muszę się zgodzić z p. Robertem i tym razem tak zrobię - głupota i szkodnictwo. Byle tylko pokazać, ze coś zrobiłem w tej kadencji. Głupotą była tez lokalizacja nowej Straży Pożarnej.

 6. 6
  --2
  ~ Filipek
  Piątek, 23.04

  Brawo prezydent Wróblewski i urzędnicy. To jest wspaniała wiadomość dla Elblągu. Budować i jeszcze raz budować.

 7. 7
  +7
  ~ Hektor Kiszkowicz
  Piątek, 23.04

  Hmmm a może by wreszcie nadać nazwę ronda, które jest w ramach inwestycji planowane na cześć Naszego Włodarza?

 8. 8
  +5
  ~ elblążanka
  Piątek, 23.04

  napiszcie komu zabierzecie ziemię pod budowę. Na pewno działkowcom.

 9. 9
  +1
  ~ kiki
  Piątek, 23.04

  No i to jest miła wiadomość dla mieszkańców, takie działania ułatwiające życie elblążan są bezcenne

 10. 10
  +2
  ~ kjm
  Piątek, 23.04

  Jak nic wybory na jesieni, pieniędzy nie było i raptem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Elbląg dostanie> To samo dotyczy rozbudowy portu, też nie było a teraz się znalazły, co mogą wybory, wybory?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.