Środa, 5.10.2022, Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Potrzeba 24 mln zł, by powstała Obwodnica Wschodnia. Znajdą się na to środki?

18.01.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Potrzeba 24 mln zł, by powstała Obwodnica Wschodnia. Znajdą się na to środki?
Fot. Adrian Sajko

Obwodnica Wschodnia połączyłaby ul. Łęczycką z ul. Królewiecką. Zmniejszyłoby to natężenie ruchu drogowego na ul. Bema. Na stworzenie takiego rozwiązania potrzeba 24 mln zł. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapewnia, że jest szansa na pozyskanie takich pieniędzy.


Jesteśmy w trakcie "walki o budżet państwa", żeby jak najwięcej inwestycji trafiło do nas, do Elbląga. Wiele takich inwestycji jest już przygotowywanych

- zaznaczył Prezydent Elbląga.


Witold Wróblewski ponownie ubiega się o dofinansowanie na budowę Obwodnicy Wschodniej. Poprzednio chciał pozyskać środki na I etap inwestycji (12 mln zł). Tym razem złożył wniosek do Funduszu Inwestycji Lokalnych na sfinansowanie całej budowy (24 mln zł).

 

W najbliższym czasie rusza nowa perspektywa finansowa. Przygotowujemy się do tego. Są projekty większe i mniejsze. Do 29 grudnia złożyliśmy wniosek na budowę ul. Wschodniej. To jest 24 mln zł

- mówi Witold Wróblewski.
 

Obwodnica Wschodnia ma połączyć ul. Łęczycką z ul. Królewiecką. - Mówimy o "małej obwodnicy", nie dużej, która kończyłaby się na S7, bo ta inwestycja to koszt ponad 200 mln zł - podkreślił Witold Wróblewski. - Składaliśmy wniosek o dofinansowanie na 24 mln zł, by z ul. Łęczyckiej doprowadzić drogę, (...) by ruch można było doprowadzić do ronda ul. Królewieckiej, w pobliżu szpitala. Wtedy ruch z ul. Łęczyckiej, Rawskiej, Bema  mógłby być zmniejszony.

 

W tej chwili wniosek jest w trakcie procedowania przez pana wojewodę, a potem Kancelarię Premiera. Mam nadzieję, że tym razem, w tej transzy dostaniemy te pieniądze

- wyjaśnia Prezydent Elbląga.


Obecnie przez Miasto przygotowywana jest strategia, która ma dotyczyć nie tylko Elbląga. - Ma również obejmować szanse i zagrożenia obszaru nie tylko okolic elbląskich, ale również całego pasa przyzalewowego biorąc pod uwagę możliwości, które otworzy Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. Jako samorzadowcy chcemy połączyć siły - dodał Witold Wróblewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ smutne
  Poniedziałek, 18.01

  Tylko 24 mln potrzeba do szczęścia? No , panie Wituś, to tylko trzy razy tyle co zgarnął Antek na nie istniejącą "akademię" przy znacznej pana pomocy. Ta mała "ścieżka" niczego nie rozwiąże, poza świętem 1.11. A tiry do "portu" już się ustawiają mimo braku towarów i drogi. Trochę wstyd, że tak potężne miasto nie ma takiego grosika, a większy wstyd, że administrator nie ma żadnej siły przebicia w rządzie - może Suski by chciał zostać prezydentem Elbląga? Będzie jak z Energą.

 2. 2
  --24
  ~ na POhybel
  Poniedziałek, 18.01

  Oby nie, bo to pomysł głupi, niszczycielski i PO-PSLowski - priorytetem dla elbląskich władz miejskich winna być komunikacja publiczna miejska, podmiejska i kolejowa, a nie dogadzanie po raz kolejny ograniczonym trucicielom w blaszanych puszkach bez wyobraźni i krzty sumienia wobec przyszłych pokoleń.

 3. 3
  +16
  ~ Bajki to w przedszkolu
  Poniedziałek, 18.01

  Od kilku dobrych lat budowane jest wszystko w olsztynie i na mazurach. Obwodnice drogi ulice ,sciezki rowerowe. A w Elblągu degradacja ,spychologia. NIC NIE UGRACIE Z olsztynem. Popatrzmy jak daka pieniadzr na ŻUŁAWY i przeciw powodziowe pracę. Jak zalewalo Elbląg i okolice tak zalewa.

 4. 4
  +5
  ~ Szczerze
  Poniedziałek, 18.01

  Najgorsi włodarze obecnie w U M ratuszu. Wybory oby były szybko bo SZKODA czasu.

 5. 5
  +10
  ~ Tu żyjący
  Poniedziałek, 18.01

  Obserwując od lat poczynania rządzących miastem,województwem należy stwierdzić że MIASTO Elbląg nie ma szans w każdej dziedzinie. Na co nie spojrzeć upadek,ruina. Te słowa nie są O tak pisane. Można przykładami sypać lecz wymienieni rządzący nie przyjmują tego.

 6. 6
  +6
  ~ ania
  Poniedziałek, 18.01

  Baju, baju, baju nocą... Trzeba mieć nieźle namieszane pod dekielkiem by najpierw pisać skargę na Polski rząd do Brukseli a później prosić ten rząd o dofinansowanie - to jest przejaw inteligencji bezobjawowej.

 7. 7
  +2
  ~ PiSiora do wora
  Poniedziałek, 18.01

  @ania - Trzeba mieć łajno we łbie, żeby nie wiedzieć, że łajdacki reżim PiS jest zobowiązany do sprawiedliwego i uczciwego podziału publicznych środków, zgodnie z literą Prawa i zasadami Sprawiedliwości, przypominam. No chyba, że się jest płatną PiSówą bez piątej klepki, to wtedy nie ma wyjścia i trzeba popełniać podobnie tumańskie komentarze, jak powyższy.

 8. 8
  +4
  ~ fanrk
  Poniedziałek, 18.01

  Najpierw plujesz i protestujesz. Jesteś za ale więcej przeciw a teraz dajcie pieniądze! Żenada ten nasz ludowy prezydent.

 9. 9
  +13
  ~ Qwertz
  Poniedziałek, 18.01

  A przypadkiem UM nie sprzedal działek przez które miala iść obwodnica?

 10. 10
  +1
  ~ ft
  Poniedziałek, 18.01

  a boisko szkolne przy szkole nr 23 czeka 25 lat

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


3.4501919746399