Poniedziałek, 16.05.2022, Imieniny: Andrzej, Malgorzata, Wienczyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od dziś obowiązują nowe obostrzenia

23.02.2021, 10:05:43 Rozmiar tekstu: A A A
Od dziś obowiązują nowe obostrzenia

Konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca tego, jakie zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać od 1 marca ma odbyć się do 24 lutego. Jednak wczoraj (22 lutego), tuż przed północą, w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, według którego kilka nowych obostrzeń od dziś wchodzi w życie.
 

Rozporządzenie dotyczy m.in. osób, które wracają do Polski z zagranicy. Mają one teraz obowiązek posiadać zaświadczenie o zaszczepieniu preparatem dopuszczonym na terenie Unii Europejskiej. W przeciwnym razie będą musiały poddać się kwarantannie.


Kolejne obostrzenie dotyczy kasyn, w których nie można od dziś spożywać posiłków ani napojów. Na terenie kasyna może przebywać jeden klient na 15 m2.


Według rozporządzenia można leczyć się w ośrodkach rehabilitacyjnych i uzdrowiskach jeśli posiada się ujemny wynik testu na koronawirusa (test musi zostać przeprowadzony maksymalnie 6 dni przed rozpoczęciem się turnusu, test ma być refundowany).


Ostatnie obostrzenie dotyczy Narodowego Programu Szczepień. Po zaszczepieniu pacjentów zakładów opiekuńczo-leczniczych następne w kolejce mają być osoby zatrudniowe w noclegowniach oraz ogrzewalniach. Powiększono także grupę pracowników szkół, które mogą się zaszczepić.


Przypomnijmy, że na dwa tygodnie (od 12 lutego) złagodzone zostały zasady bezpieczeństwa. Hotele są dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50 proc. dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte). Podczas wydarzeń kulturalnych w kinach, teatrach, operach i filharmoniach zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących. W tych miejscach nadal obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz zakaz konsumpcji. Skoki i baseny również zostały otwarte, ale nie aquaparki. Można również korzystać z otwartych boisk zewnętrznych, kortów itp. Wznowiony zostanie amatorski sport na świeżym powietrzu. Siłownie i restauracje (jedzenie tylko na wynos i dowóz) nadal pozostały zamknięte.
 
Do jutra Rząd ma poinformować o tym, jakie obostrzenia będą obowiązywać po dwutygodniowym obluzowaniu.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Igif
  Wtorek, 23.02

  To jest polityka, w kasynach można było jeść itd..a knajpy pozamykane..tj chore

 2. 2
  +11
  ~ ?????
  Wtorek, 23.02

  A kogo te kasyna obchodzą??? Uciecha dla jakiejś garstki nowobogackich tępych snobów, którzy nie mają co z kasa robić. I jeszcze żreć mogli

 3. 3
  +5
  ~ NadszyszkownikKilkujadek
  Wtorek, 23.02

  No i tak jak miało być nie jesteś zaszczepiony to sobie siedź na du... w domu to dopiero początek potem nawet na wczasy w kraju nie pojedziecie.

 4. 4
  +10
  ~ Donna
  Wtorek, 23.02

  Kuźwa mać. Przychodnie zamkniete na 4 spusty, głupiej recepty nie dostaniesz na przedłużenie leków a oni że w kasynach nie można jeść i pić. Kasyna najważniejsze w kraju. Hellol ?!?!?!

 5. 5
  +1
  ~ mm263
  Wtorek, 23.02

  To znaczy,że jak będę chciał wyjechać z Polski do kraju,gdzie są podobne przepisy,to mogę iść się zaszczepić poza kolejnością.Bo skoro od przyjezdnych wymagamy szczepień,to Polaków wyjeżdżających rząd pozwoli szczepić w dowolnych terminach?

 6. 6
  +2
  ~ Zastanawiające.
  Wtorek, 23.02

  Od początku tej pandościemy , nie złapałem nawet głupiego kataru, a pracuje z ludzmi, dziś było u mnie 180 osób , klientów .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1211271286011