Sobota, 13.08.2022, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Rząd planuje skrócić dwutygodniowy okres luzowania obostrzeń?

15.02.2021, 14:30:18 Rozmiar tekstu: A A A
Rząd planuje skrócić dwutygodniowy okres luzowania obostrzeń?

Portale internetowe publikują zdjęcia ukazujące tłumy ludzi, które ubiegły weekend spędziły w Zakopanem. Media donoszą o awanturach w hotelach, otwartych restauracjach i interwencjach policji. Podczas zwołanej dziś (15.02.) konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki został zapytany przez jednego z dziennikarzy, czy w związku z zaistniałą sytuacją i wzrostem zakażeń, Rząd planuje skrócić dwutygodniowy termin luzowania obostrzeń.
 

5 lutego Premier ogłosił, że od 12 lutego, na 2 tygodnie, otwarte zostaną hotele, kina, teatry, baseny, skoki. - Luzujemy obostrzenia, ale na razie wprowadzamy łagodniejsze rozwiązania warunkowo – na dwa tygodnie. Najważniejsze dla nas są zdrowie i życie Polaków. Dlatego nadal – to bardzo ważne - obowiązują nas wszystkich zasady bezpieczeństwa - mówił wówczas Mateusz Morawiecki.
 

Na dwa tygodnie (od 12 lutego) hotele są dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50 proc. dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte). Podczas wydarzeń kulturalnych w kinach, teatrach, operach i filharmoniach zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących. W tych miejscach nadal obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz zakaz konsumpcji. Skoki i baseny również zostaną otwarte, ale nie aquaparki. Działają również kasyna.


Wiele osób postanowiło skorzystać z okazji i spędziło walentynkowy weekend poza domem. Ogólnopolskie media donosiły o tłumach ludzi zbierających się m.in. na Krupówkach. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Premier został zapytany, czy takie sytuacje nie spowodują, że Rząd skróci dwutygodniuwy okres luzowania obostrzeń.

 

Nie planujemy teraz skracania tego okresu, tylko apelujemy o rozsądek. Dziś rano odbyło się spotkanie rządowego zespołu zarządzania sytuacją COVID-ową i tam mam szczegółowy raport dotyczący kontroli nakładanych mandatów. Tych osób, które łamały przepisy zarówno w ośrodkach gastronomicznych, jak i noclegowych jest mniej niż w poprzednim okresie, więc nie mam tutaj jakiegoś wielkiego powodu do niepokoju, ale obrazki są oczywiście niepokojące, są niedobre

 

- mówił dziś Mateusz Morawiecki.


Premier zaznaczył, że ważne jest, aby przestrzegać wszystkich przepisów. - Proszę raz jeszcze wszystkich, aby trzymać się przepisów, żeby zachowywać dystans, żeby nie otwierać tych punktów biznesowych, w szczególności gastronomicznych, noclegowych, tylko w takim stopniu jak jest to w przepisach, gdyż w przeciwnym razie jeżeli dojdzie do wzrostu zakażeń będziemy musieli za te 10 dni zamiast dokonywać kolejnego luzowania to wprowadzać nowe obostrzenia - podkreślił.

 

Na razie ten wzrost liczby zakażeń nie jest  taki dramatyczny. Będziemy go obserwować w najbliższych paru dniach. Jednocześnie cieszę się, że tydzień po tygodniu jest malejąca liczba zgonów. To jest kolejny z bardzo ważnych wskaźników

- dodał Premier.
 

Na co jeszcze Rząd będzie zwracać uwagę przy ustalaniu obostrzeń? - Inne to łóżka covidowe, łóżka respiratorowe. Ich zajętość, a także sytuacja wokół Polski - wymieniał Premier. - To te kilka kryteriów, którymi się kierujemy podczas podejmowania dezycji co do dalszego procesu luzowania bądź zaostrzania środków zaradczych.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Nie DOCIERA
  Poniedziałek, 15.02

  Głupcy to przez was zamkną WSZYSTKO. Balangi, pijaństwo,zero noszenia masek,odstepow. Jeszcze niech godzinę policyjną wprowadza. Granicę zamkną. TERAZ SIE CIESZCIE. zdychajcie wy nie niewinni LUDZIE.

 2. 2
  +15
  ~ Bezstronni
  Poniedziałek, 15.02

  Za dobry macie rząd i za duży luz. W Polsce powinno być takie obostrzenie i kary, co mają w Niemczech lub Francji.

 3. 3
  --8
  ~ ktoś
  Poniedziałek, 15.02

  Info przestańcie siać panikę

 4. 4
  +27
  ~ feliks
  Poniedziałek, 15.02

  motłoch rozumie tylko jak przemawia się do nich batem.

 5. 5
  +21
  ~ warszafffka
  Poniedziałek, 15.02

  Buractwo najechało na Zakopane i takie będą skutki. To się hotelarze nacieszyli

 6. 6
  --20
  ~ Ooooo
  Poniedziałek, 15.02

  Jake tu słowa ostre lecą... Żal Was ściska nie powiem gdzie że kogoś stać na wypad na weekend do Zakopanego??? Dajcie spokój z tą pandemią. Trzeba nauczyć się z tym żyć a jeśli ktoś się boi to niech żyje w izolacji. Zakupy przez neta z dostawą do domu, teleporady u lekarza i święta rodzinne online... Jak długo to wytrzymacie???

 7. 7
  --16
  ~ hd
  Poniedziałek, 15.02

  Możesz sobie zagrać na fujarce, Morawiecki. Nikt już nie będzie się zbytnio przejmował tymi durnotami twoich medycznych doradców- ***ów.Ludzie chcą żyć, prowadzić swoje biznesy. Pójdziecie na wojnę ze społeczeństwem, będziecie ją mieli.

 8. 8
  +4
  ~ ket
  Poniedziałek, 15.02

  No, jak waaadza luzuje na weekend z walentynkami i konkursem skoków to niech się niczemu nie dziwi..... WAAdza wie lepiej....

 9. 9
  +3
  ~ obserwator
  Wtorek, 16.02

  majtek nie noszą i wszystkich zarażają...a o skutkach ubocznych szczepionek nadal cisza.100% skuteczne i bezpieczne.

 10. 10
  --15
  ~ Gnoom
  Wtorek, 16.02

  Po muzyce przy której się ten motłoch w Zakopanem bawił widać że to sama patola 500+.Wyborcy obecnej władzy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1978478431702