Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rząd otwiera sklepy w galeriach handlowych i muzea. Pozostałe obostrzenia zostają do 14 lutego

28.01.2021, 14:15:35 Rozmiar tekstu: A A A
Rząd otwiera sklepy w galeriach handlowych i muzea. Pozostałe obostrzenia zostają do 14 lutego
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Podczas zwołanej dziś (28.01.) konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, jakie obostrzenia obowiązywać będą po 1 lutego. - Podjęliśmy decyzję, która sprowadza się do przedłużenia etapu odpowiedzialności do 14 lutego - stwierdził, po czym dodał, że od 1 lutego otwarte będą już galerie handlowe, a godziny dla seniorów zostaną zniesione.
 

 

W ostatnim tygodniu było o 10 proc. mniej zakażeń w Polsce niż w tygodniu poprzednim. To na pewno zasługa naszej dyscypliny

 

- mówił Adam Niedzielski.


Minister Zdrowia zaznaczył, że miało to kluczowy wpływ na decyzję o dalszych obostrzeniach. - Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i Europie była podstawą do naszego podejmowania decyzji, co do kształtu obostrzeń w najbliższym czasie - dodał.

 

Mamy stopniowy spadek zakażeń w Polsce. Impuls świąteczny przyczynił się do spowolnienia tempa spadku (...) Ten spadek na poziomie liczby zachorowań mieliśmy również odczuwalny na poziomie liczby zgonów. Ostatni tydzień przyniósł tu też pewną poprawę

 

- zaznaczył Adam Niedzielski.


Decyzją Rządu obowiązujące zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 14 lutego. - Po tym okresie podejmiemy decyzję, co dalej. (...) Hotele pozostają zamknięte dla podróży służbowych tak jak do tej pory. Stoki pozostają zamknięte - stwierdził Minister.


Nauczanie stacjonarne dla klas I-III zostaje bez zmian. Pozostali uczniowie będą nadal się uczyć w trybie zdalnym.


Natomiast od 1 lutego działać będą galerie handlowe (z zachowaniem reżimu sanitarnego). Otwarte zostaną także galerie sztuki i muzea.


Od 1 lutego nie będą obowiązywać już godziny dla seniorów.


Pozostałe obostrzenia obowiązujące od 28 grudnia 2020 r. pozostają bez zmian. Nadal zamknięte będą teatry, kina, kluby nocne, dyskoteki, targi, siłownie, baseny, centra fitness.

Nadal obowiązuje zakaz organizowania wesel, komunii, przyjeć okolicznościowych. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (do limity nie zalicza się osób zapraszających na dane wydarzenie oraz osób, które wspólnie mieszkają). Restauracje mogą nadal jedynie serwować jedzenie na wynos lub na dowóz.

Na terenie całego kraju obowiązuje zachowanie min. 1,5 metra odległości od siebie. Należy także zasłaniać usta i nos.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Wertex
  Czwartek, 28.01

  Dzięki co władzo, że tak o mnie dbasz. Tak wspaniale stopniujesz moje szczęście. Ty wiesz, że jak byś więcej otworzyła, to by mi się jeszcze w d..ie ze szczęścia poprzewracało. Jesteś wielka, dzięki ci, że tak o mnie dbasz, ty wiesz najlepiej czego mi trzeba.

 2. 2
  --6
  ~ Klęska cywilizacji.
  Czwartek, 28.01

  Pandemia covid 19 wykazała, że współczesna cywilizacja nie potrafi zwalczać tego typu zagrożeń. O ile umiemy zachować się w kryzysach nam zrozumiałych jak powódź, silny wiatr czy nawet aktach terroru to właśnie ostatnie zagrożenie epidemiologiczne wykazuje jak jesteśmy poza rozumieniem tej sprawy. Szukamy w walce z epidemią błędów prawnych, powołujemy się na ograniczenia praw obywatelskich czy też podważamy zasadność niektórych obostrzeń, głównie ograniczających dostęp do usług, rozrywki czy innych możliwości wypoczynku i turystyki. Nie rozumiemy, że to są jedyne sposoby dające skuteczność w walce z zagrożeniem. Wydaje nam się, że wolność osobista oraz swoboda postępowania w takim momencie zagrożenia jest ważniejsza niż ochrona zdrowia i życia. To właśnie konsumpcyjne społeczeństwa podążające za zyskiem i dobrami materialnymi nie są w stanie pojąć takiego zagrożenia. I stąd pojawia się opór i brak współdziałania wobec przedsięwzięć w walce z epidemią. Niestety współczesna cywilizacja o ironio jest największym źródłem jej niszczenia. Dlatego, kontynuując ten kierunek postaw, jako współczesne społeczeństwo poniesiemy totalną klęskę w wojnie z pandemią covid 19.

 3. 3
  --4
  ~ Abc
  Czwartek, 28.01

  Mnie bardziej niż muzea obchodzi konkretny termin organizacji wesel,

 4. 4
  +2
  ~ Caryca Katarzyna
  Czwartek, 28.01

  Nie można zaanektować ich państwa, bo trzeba byłoby się dzielić z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie jeszcze z kim; narzuca to europejska równowaga sił. Po drugie nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to znakomici żołnierze, a cały naród gdy otwarcie zagrożony, przypomina wściekłego wilka w nagonce. Zbyt dużo by to kosztowało, należy więc zdemoralizować ich do szpiku kości. Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu… Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę… Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, bardzo długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces Panin! Korupcją „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Zadanie to jest wielkie Panin, lecz i efekty będą wielkie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność.

 5. 5
  +3
  ~ Wolność
  Czwartek, 28.01

  Do Klęska cywilizacji wolność osobista jest ważniejsza od zdrowia i życia. Ludzie walczyli o wolność i oddawali za nią życie, nie po to, żeby teraz ktoś im tą wolność zabierał. Widać nic nie rozumiesz. Epidemie trafiają się raz na jakiś czas przeważnie około 100 lat. Wcześniej była hiszpanka, odra, ospa, dżuma, ale ludzie mimo tego chcą żyć normalnie. W zeszłym roku gadali jak wprowadzili obostrzenia, że jeszcze trochę i wróci normalność, teraz przed świętami gadali, że jeszcze trochę, aż szczepionki przyjadą i wróci normalność, ostatnio ograniczyli dostawy szczepionek i co znowu będą mówić, że jeszcze trochę i wróci normalność? Ile jeszcze ludzie mają na to czekać, aż zrujnują gospodarkę? Ludzie muszą zarabiać i żyć.

 6. 6
  +2
  ~ Aabbb
  Czwartek, 28.01

  Nie no, od dłuższego czasu aż nie mogłam się doczekać pójścia do muzeum. Normalnie pobiegnę od razu 1 lutego, to potrzeba pierwszego rzędu.

 7. 7
  +1
  ~ Masakra
  Czwartek, 28.01

  Tak !!! Najważniejsze ,że będą otwarte muzea, tylko kto tam pójdzie?

 8. 8
  +2
  ~ Masakra
  Czwartek, 28.01

  Tak !!! Najważniejsze ,że będą otwarte muzea, tylko kto tam pójdzie?

 9. 9
  +3
  ~ Ok
  Piątek, 29.01

  Ja lubię muzea i wiem, ze tam prawie nikogo nie spotkam i to co w galerii handlowej (tam tyle eksponatów do oglądania ...)

 10. 10
  +1
  ~ Na dlugo
  Piątek, 29.01

  Przecież otworzą i zaraz zamkną bo oszołomy chodzą bez masek,odstepow dezynfekcji dłoni. Ciemny narod bar ,,anów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91049909591675