Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zasady korzystania z elektrycznych hulajnóg są niejasne? Radni stworzą lokalne prawo w tym zakresie?

17.02.2021, 17:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Zasady korzystania z elektrycznych hulajnóg są niejasne? Radni stworzą lokalne prawo w tym zakresie?

Podczas dzisiejszego (17.02.) posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa radny Marek Osik dopytywał o to, czy w naszym mieście powstanie dokument, który wyraźnie określiłby zasady korzystania przez użytkowników hulajnóg ze ścieżek rowerowych i chodników. - Myślę, że za dwa miesiące temat hulajnóg stanie się aktualny - stwierdził.


W październiku 2020 r. radny KWW Witolda Wróblewskiego Marek Osik oraz radny Koalicji Obywatelskiej Antoni Czyżyk złożyli interpelację w sprawie przeprowadzenia w elbląskich placówkach oświatowych kampanii edukacyjno-informacyjnej dotyczącej korzystania z hulajnóg elektrycznych.
 

W interpelacji czytamy: "Hulajnogi elektryczne szturmem podbiły nie tylko serca użytkowników w każdym wieku, lecz także ulice naszego miasta. Te elektryczne jednoślady błyskawicznie stały się jedną z głównych alternatyw transportowych dla samochodów, komunikacji miejskiej, a nawet rowerów".

 

Użytkownicy cieszą się z możliwości przemieszczania się elektrycznymi pojazdami, ale przy tym zapomina się, że wciąż brakuje klarownych regulacji prawnych, a przede wszystkim wiedzy wśród użytkowników dotyczących korzystania z hulajnóg

- stwierdzili radni.


Radni zaproponowali, aby w elbląskich szkołach przeprowadzić kampanię edukacyjno-informacyjną dotyczącą zasad użytkowania hulajnóg elektrycznych. - Na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przypomniałem to tej interpelacji - zapewniał podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Tomasz Świniarski, kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

 

Pierwszym, naczelnym zadaniem realizowanym przez Komisję Edukacji dla Bezpieczeństwa będzie w tym roku, zgodnie ze złożoną interpelacją, temat hulajnóg

- zapewniał Tomasz Świniarski.


Kieronik Referatu odniósł się także do zapytania radnych, czy w porozumieniu z Policją nie powinien zostać przygotowany dokument, który wyraźnie określiłby zasady korzystania przez użytkowników hulajnóg ze ścieżek rowerowych i chodników.
 

- W interpelacji był punkt mówiący o możliwości stworzenia jakiegokolwiek lokalnego prawa na rzecz poruszania się hulajnóg. W tym temacie zamierzam udać się do pana Komendanta Miejskiej Policji. Porozmawiamy o tym, co jesteśmy w tym temacie zrobić - zanaczył Tomasz Świniarski.
 

Jak obecnie traktowani są użytkownicy elektrycznych hulajnóg?

Według przepisów, osoba poruszająca się na hulajnodze, czy to na elektrycznej, czy zwykłej jest traktowana jak pieszy. Obowiązują ją takie same przepisy i na dobrą sprawę nie powinna się poruszać nie tylko po jezdni, ale nawet po ścieżce rowerowej

- informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Mieszkaniec
  Środa, 17.02

  Nie wierzę,miasto w opłakanym stanie,dziura na dziurze,chodniki ulice zniszczone,brak nowych miejsc pracy,brak przyciągnięcia nowych inwestorów a ten wielki radny za "pięć dwunasta" sie pyta o hulajnogi,cala ta nasza rada to sie nadaje...

 2. 2
  +5
  ~ Ktoś tam
  Środa, 17.02

  o emeryt Świniarski się uaktywnił. Pokuta już minęła, zapędy autokratyczne też ...

 3. 3
  +8
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 17.02

  Jeśli radni chcą się za to zabrać to powstanie kolejny elbląski bubel. Tak, takie Elblążanie maję już zdanie o RM, prezydencie, po tych wszystkich celowych akcjach uwalania wszystkiego, co może się przysłużyć. Olewka Góry Chrobrego, jako atrakcji turystycznej - no, ale po co, przecież chcą tamtędy puścić obwodnicę. Uwalenie tematu basenu odkrytego - największego w europie. A teraz jeszcze ostateczna likwidacja Dworca Zdrój, który mógłby spokojnie funkcjonować, gdy była wola rewitalizacji i pomysłu na nadzalewówkę. No, ale o czym my tutaj marzymy z tego typu "człowiekami", myślącymi tylko o swoich krótkowzrocznych interesikach partyjnych, a nie o przyszłości i marce Elbląga?

 4. 4
  +16
  ~ jazda
  Środa, 17.02

  Prawo lokalne musi być zgodne z prawem krajowym. Nie jesteśmy państwem federalnym a unitarnym. Radni , nawet elbląscy i to z kww (2 policmajstrów) powinni o tym wiedzieć.

 5. 5
  +6
  ~ yzys
  Środa, 17.02

  Edukacja w szkołach, w których nie ma zainteresowanych. No chyba że zdalnie

 6. 6
  +4
  ~ elbląski covid
  Środa, 17.02

  Popatrzcie mieszkańcy tego Hanzeatyckiego Grodu kogo wybraliście. Jeżeli to są najlepsi merytorycznie i umysłowo przedstawiciele ludu, to nie dziwi was, że to miasto jako psychiatryk jeszcze zipie? Żadnego hamulca, wstydu, chęci realizacji roty ślubowania. Marysiu, Ty to widzisz, słyszysz i nie piszesz o nich peanów za mądrość? Wszak oni debatują o budowie kibelków na Marsie ze sklejek elbląskiego potentata. Patrzą na to także elbląscy psychiatrzy, psychologowie - jesteście bezsilni?

 7. 7
  --2
  ~ dsa
  Środa, 17.02

  Mieszkaniec : nie przesadzaj z tymi chodnikami i ulicami.

 8. 8
  +5
  ~ mędrzec
  Środa, 17.02

  Pan radny chciał zabłysnąć wypowiedzią? Ludzie niedługo pomrą z głodu, w takim stanie jest gospodarka! Ale co tam... pojeżdże sobie bezpiecznie hulajnogą!!! Moje podatki idą na wasze diety...Żenada.

 9. 9
  +3
  ~ ja
  Środa, 17.02

  Pan Osik niech zostawi hulajnogi w spokoju. Już raz się zajął Pogotowiem Socjalnym.

 10. 10
  --1
  ~ Mowa trawa
  Środa, 17.02

  Hulajnogi i rowery won z chodników. Co za mało osób poturbowanych przez dzicz szalejąca na ww tzw pojazdach. Tak bo to są pojazdy które rozwijają prędkość i pieszy nie ma szans przy zderzeniu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1475741863251