Czwartek, 9.12.2021, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Decyzje po analizie uwag mieszkańców. ZKM koryguje rozkłady jazdy

21.01.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Decyzje po analizie uwag mieszkańców. ZKM koryguje rozkłady jazdy
fot. archiwum redakcji ( zdjecie stanowi tylko ilustrację do artykułu )

Informujemy, że na bieżąco, wnikliwie analizowane są uwagi mieszkańców dotyczące wprowadzonych od 1 stycznia br. zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele zgłoszonych przez  pasażerów wniosków zostało już uwzględnionych.

 

Od 18 stycznia wznowione zostało kursowanie linii nr 5, aby odciążyć pozostałe linie tramwajowe. Od 25 stycznia, czyli najbliższego poniedziałku,  nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy. Korekty te usprawnią dojazd do wielu miejsc i zakładów pracy oraz usprawnią przesiadki. Decyzją Prezydenta, po uzgodnieniach z radnymi,  od 1 lutego br. wydłużona zostanie również trasa linii nr 17, którą bezpośrednio dojechać będzie można z Osiedla Zawada między innymi do obu szpitali, dworca, aż na Zatorze.

 

Wprowadzone korekty w rozkładach jazdy dotyczą linii autobusowych nr 11, 12, 13, 14, 15, 21, 22, 23, 24 oraz 100. Zmiany te mają przede wszystkim ułatwić dojazdy i powroty z pracy (także w godzinach wczesno porannych oraz późno wieczornych) oraz usprawnić połączenia przesiadkowe. Oprócz zmian w godzinach odjazdów dla poszczególnych kursów, dodane zostały m.in. kursy na linii nocnej.

 

(Szczegółowe zestawienie korekt w załączniku/ na stronie www.zkm.elblag.com.pl; nowe rozkłady jazdy będą dostępne na stronie ZKM).

Przypominamy również o przywróceniu od 18 stycznia funkcjonowania linii tramwajowej nr 5, która na części swojej trasy może być alternatywnym połączeniem dla pozostałych linii tramwajowych.

Ponadto, od 1 lutego 2021r. na wniosek pasażerów i radnych, trasa linii nr 17 zostanie wydłużona o odcinek od pętli Ogólna do pętli Odrodzenia. W związku z wydłużeniem trasy, rozkład jazdy linii również ulegnie modyfikacji.

Oprócz powyższych zmian, przewidywane i przygotowywane są korekty w rozkładach jazdy linii tramwajowych. Wejdą one w życie również od dnia 1 lutego 2021 – szczegółowe informacje znajdą się w osobnym komunikacie.

ZKM nadal monitorować będzie wprowadzone rozwiązania i analizować będzie wpływające uwagi.

Za przesiadkę nie płacisz

Przypominamy jednocześnie, że pasażerowie nie ponoszą dodatkowych kosztów w związku z przesiadkami. Korzystając z Elbląskiej Karty Miejskiej bilety przesiadkowe są w cenie 1 grosza. Natomiast bilety jednorazowe zarówno te kupione u prowadzących pojazdy, jak i bilety papierowe są honorowane przez 60 minut od momentu skasowania, bądź kupna u prowadzącego pojazdy – niezależnie od ilości przesiadek i środków transportu.

 

Zachęcamy również do korzystania z biletów okresowych, które są zdecydowanie najbardziej korzystnym rozwiązaniem dla częstych i regularnych podróży (miesięczne,30 – dniowe, 10-dniowe, imienne i na okaziciela) – szczegółowe informacje na temat cennika dostępne są na stronie: http://www.zkm.elblag.com.pl/info/cennik.html

Wszystkie nowe rozkłady jazdy są dostępne na stronie ZKM i w formie papierowych wydruków w Centrum Obsługi Klienta, przy ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel.: 55 239 37 92). W Centrum oraz w siedzibie ZKM w Elblągu, przy ul. Browarnej 90 (tel.: 55 235 55 00 lub 55 230 79 00) dostępne są także schematy nowych linii komunikacyjnych.

Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań

Nowy rozkład jazdy oraz wyszukiwarka połączeń dostępne są również dla użytkowników telefonów i urządzeń mobilnych za pośrednictwem Google Maps oraz aplikacji myBus online, która umożliwia też sprawdzenie rzeczywistej pozycji pojazdu na mapie.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ dalej nic
  Czwartek, 21.01

  to żadne korekty,dalej w czarnej d...e, gdzie jest linia 13 linia 17 z Zawady w kierunku Szpitala, w godzinach jak trzeba dojechać do pracy na godz. 7,00, na godz.19,00 oraz trzeba również wrócić do domu po pracy po godz. 7,00 oraz po 19,00 - dalej mydlenie oczu

 2. 2
  +8
  ~ Ploterek
  Czwartek, 21.01

  Czy to tak wielki problem zmienić, żeby 12 startowała z pętli Nad Jarem zamiast z Odrodzenia? Wiele osób z Jaru nie ma jak dojechać na 12 na Odrodzenia. Nir pasują godziny

 3. 3
  +9
  ~ hu
  Czwartek, 21.01

  Beznadziejne godziny 16 - jedna jedzie np. 7.18 z legionów a następna 7. 38. Muszę wyjść z domu o 7.05, żeby dojechać do szkoły. W takim czasie do wrzeszcza dojeżdżam. Następnym się spóźniam. Jak uczniowie wrócą do szkół to będzie tylko "tak mam autobus". Brakuje 18, która jechała ostatnio szybciej przez kościuszki.

 4. 4
  --20
  ~ Byly
  Piątek, 22.01

  Jak wam nie pasuje to wyprowadźcie się z tego zapyziałego miasta albo taryfa.

 5. 5
  +13
  ~ Do były
  Piątek, 22.01

  Ty głupku!!

 6. 6
  +5
  ~ 2012722@wp.pl
  Piątek, 22.01

  Tyle lat kursowała 7 teraz 21 czemu został zlikwidowany przystanek na ul. NIEPODLEGŁOŚCI-SKLEP PROSZĘ O przywrucenie dawnego przstanku

 7. 7
  +4
  ~ lol
  Piątek, 22.01

  @dalej nic, umiesz czytać ze zrozumieniem tekstu czy nie skończyłeś podstawówki? Wyraźnie jest napisane że linia 17 zacznie jeździć z Zawady w kierunku szpitala i potem dworzec i na Zatorze.

 8. 8
  +1
  ~ dzialkowiec
  Piątek, 22.01

  przypominamy się o uruchomienie od marca sezonowej linii do Bażantarni przez ulicę Chrobrego - Sybiraków - Marymoncką w godz. 8.00 - 16.00.

 9. 9
  +7
  ~ Szczyty
  Piątek, 22.01

  A pięć linii autobusowych nie powróci jak były. To wy twierdzicie ze słuchacie mieszkańców. Kumu te lanie wody. LIKWIDATORZY. PAMIETAJCIE kij ma dwa końce teraz na was poleci .

 10. 10
  +7
  ~ kiki
  Piątek, 22.01

  No i co teraz napisze pani była radna?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0037589073181