Sobota, 17.04.2021, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Nakłaniają nas do otwierania restauracji. Takie akcje szkodzą wszystkim lokalom gastronomicznym w Elblągu"

20.01.2021, 13:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
"Nakłaniają nas do otwierania restauracji. Takie akcje szkodzą wszystkim lokalom gastronomicznym w Elblągu"

Część restauratorów w różnych częściach Polski zdecydowała się otworzyć swoje lokale. Elbląski Klub Szefów Kuchni stanowczo oświadcza, że nie weźmie udziału w tej akcji. Przestrzega też tych, który namawiają do tego elbląskich restauratorów. - Takie akcje szkodzą wszystkim lokalom gastro w Elblagu - podkreśla EKSK.
 

W miniony weekend w całej Polsce rozpoczęła się akcja #OtwieraMY. Restauracje, hotele, puby zaczynają się otwierać mimo rządowych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Do tej akcji przyjączyło się część lokali z Warszawy, Trójmiasta,  Szczecina, Łodzi czy Zakopanego.

Od trzech lat działa Elbląski Klub Szefów Kuchni, którzy zrzesza kilkudziesięciu kucharzy z naszego miasta i okolic. Jedna z idei, która przyświeca Klubowi to integracja. - Chcieliśmy zjednoczyć środowisko. Współpraca między nami polega nie tylko na tym, że dzielimy się wiedzą czy przepisami, ale też wspieramy się, gdy komuś coś potrzeba czy czegoś zabraknie – mówił Bartosz Majchrzak, prezes EKSK podczas rozmowy z nami w styczniu 2020 r.. - Nie ma problemu, żeby np. Amore Mio wsparło inną restaurację, gdy będzie awaria i my również wiemy, że na taką pomoc możemy liczyć.

 

Inspirujemy się nawzajem. Razem gotujemy, razem sprzątamy. Nikt nie jest gorszy czy lepszy. Wszyscy jesteśmy równi i głos każdego ma taką samą wartość. Cieszę się, że udaje nam się współpracować chociaż każdy pracuje w innej restauracji


– podkreślał wówczas Bartosz Majchrzak.
 

Dziś, 19 stycznia, Zarząd Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni wydał oświadczenie, w którym nie tylko deklaruje, że nie przyłączy się do akcji #OtwieraMY, ale również przestrzega tych, którzy usiłują namówić do tego elbląskich restauratorów.

 

Na terenie Elbląga jakieś osoby nie związane z branżą gastro nakłaniają i zachęcają do otwierania Restauracji. Do tego twierdzą, że niby ktoś się otwiera. Jest to akcja nie związana z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni, jak i Restauracjami. Nie bierzemy w niej udziału i nie popieramy tych działań. Wręcz przestrzegamy przed tego typu akcjami, które w tym momencie robią większy bałagan, a nawet szkodzą wszystkim lokalom Gastro w Elblągu

- podkreślił Zarząd EKSK.


Elbląscy restauratorzy zapewniają, że choć bardzo tęsknią za salami pełnymi gości to chcą poczekać, aż zapadnie decyzja Rządu o możliwości otwarcia lokali gastronomicznych.  - Tęsknimy za gośćmi, jak i pełną salą ludzi, lecz w tym czasie, musimy dbać bezpieczeństwo ich i nasze. Jeszcze trochę musimy poczekać... Damy radę -  stwierdził Zarząd EKSK.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Komentarze do artykułu (23)

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Jeśli nie masz jeszcze konta to możesz je założyć tutaj »
Kliknij tutaj aby założyć swoje konto na naszym serwisie.

Stając się infomaniakiem masz dostęp do: profilu użytkownika, komentarzy, ogłoszeń, konkursów oraz nagród za aktywność na naszym serwisie.

 1. 1
  0
  ~ Upadły Harley
  Środa, 20.01

  Widocznie mają wystarczająco dużo pieniążków żeby przeczekać pandemię, niech wiec nie wyciągają łap po kasę podatników.

 2. 2
  --3
  ~ Promyki i sople.
  Środa, 20.01

  Jeżeli ktoś ceni wyżej pieniądze i dobrobyt niż zdrowie, tak własne jak i innych, to niech sobie uświadomi, że tracąc zdrowie przy możliwym utraceniu życia osiągnięte pieniądze nic mu nie dadzą. A cała ta akcja to przejaw bezmyślności i szacunku wobec wszystkich i wszystkiego. Pamiętajcie wszyscy abyście przede wszystkim dbali o zdrowie, bo jak ono będzie to wszystko inne też będzie.

 3. 3
  +10
  ~ kez
  Środa, 20.01

  Czyli nie jest tak najgorzej z tą branżą. A co na to ich pracownicy, czy mają wypłaty na czas, a może są zatrudnieni na umowę o dzieło?

 4. 4
  +3
  ~ Bat na bata
  Środa, 20.01

  Ciesz się klubie elblaskich szefow kuchni że nie powiem co o tym myślę ... a mialem ładny komentarz napisany... jedna kwestia dlaczego go nie opublikuję to taka że nie chcę restauratom KTÓRZY JUŻ SIE OTWORZYLI W ELBLĄGU prowokować nalotów sanepidu.

 5. 5
  +7
  ~ Pitu pitu
  Środa, 20.01

  Są "zamknięte", ale są otwarte. Jak za czasów prohibicji, na tajne hasło.

 6. 6
  +1
  ~ ciekawe?
  Środa, 20.01

  ~ kez i ~ Upadły Harley na 100 % nie byliście nigdy w restauracji za swoje pieniądze !!!!!!!! kebab w burger na wynos to nie restauracja !!!!!!!! HAHAHAHA

 7. 7
  --10
  ~ Otwierajcie
  Środa, 20.01

  A sanepid i policja kontrole za kontrola i po 50 tys zł kary. Moze ten fakt dotrze do głupców że jest koronawirus.

 8. 8
  0
  ~ -ccccc
  Środa, 20.01

  to pewnie zielone ludziki namawiają

 9. 9
  --6
  ~ jaaaaaaaaaaaaaa
  Środa, 20.01

  wszystkie lokale które otworzą się, powinni zapłacić karę dwukrotnie wyższą jaką dostali od państwa w ranach wsparcia od marca

 10. 10
  +3
  ~ Karczmarz
  Środa, 20.01

  Jakim prawem osoby namawiające do otwarcia typu Ryszard M uzurpują sobie prawo do przewodzenia grupie restauratorów , wciskania własnej ideologii i namawiania do niby spotkania na górze Chrobrego które jest Defacto niczym innym jak podstępnym zaszeregowaniem do strajku kobiet . Tak mamy różne interesy i nie potrzebujemy pseudo guru którymu wydaje się ze posiadł wszechwiedzę . Przedsiębiorcy są uczuleni na pseudo protokow z dziurawymi kieszeniami niech reminciarzr zajmują się remontami ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5044519901276