Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radna apeluje, aby EPEC zlikwidował 2 węzły na Zawadzie

18.01.2021, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radna apeluje, aby EPEC zlikwidował 2 węzły na Zawadzie
Fot. Adrian Sajko

Na wniosek grupy mieszkańców osiedla Zawada radna PiS Halina Sałata zwróciła się z prośbą do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego o zlikwidowanie przez EPEC dwóch węzłów grupowych. Skąd taki pomysł?


Zdaniem radnej Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej powinno zlikwidowac węzeł SW-14 dotyczący ul. Wybickiego 1-18 i ul. Szarych Szeregów 33 oraz węzeł SW-15 dotyczący ul. Szarych Szeregów 1-11 i ul. Andersa 1-12.


Poza likwidacją węzłów radna prosiła o przeniesienie układów pomiarowo-rozliczeniowych CWU z węzłów SW-14 i SW-15 do lokalizowanych w budynkach mieszkaniowych węzłów indywidualnych.

 

Pozwoli to na zmianę sposobu sposobu fakturowania, spowoduje to przejrzystość rozliczeń i pozwoli uniknąć niejasności w rozliczeniach zarówno EPEC-owi, spółdzielni mieszkaniowej, jak i mieszkańcom

 

- stwierdziła Halina Sałata.


Zdaniem radnej jest istotna kwestia dla mieszkaców tych ulic. - Jest to ważne szczególnie ze względów społecznych. Zmiana ta pozwoli również na bieżącą analizę strat na sieci niskoparametrowej i ich przyczyn, a tym samym konieczności robót naprawczych do minimum - zaznaczyła Halina Sałata.

 

Na całym osiedlu Zawada tylko te dwa węzły nie zostały przeniesione do zlokalizowanych w budynkach mieszkalnych węzłów. Uprzejmie proszę Pana Prezydenta o pomoc i podjęcie przez spółkę miejską EPEC działań w tym zakresie

 

- dodała.


Jak Prezydent Elbląga zareagował na prośbę radnej? - Likwidacja wskazanych dwóch węzłów grupowych została ujęta w planie rozwoju Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej na lata 2021 - 2025 - zapewnia Witold Wróblewski.


Kiedy to nastąpi?

 

Realizacja przedmiotowych zadań przewidziana jest po pozyskaniu środków finansowych ze źródeł zewnętrznych. Według planu EPEC terminy realizacji to SW-14 przy ul. Wybickiego - wykonanie dokumentacji projektorwej - 2022 r., realizacja - 2023 r., a SW- 15 przy ul. Szarych Szeregów - wykonanie dokumentacji projektowej - 2023 r., realizacja - 2024 r.

 

- wymieniał Witold Wróblewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / Węzły ciepłownicze Zawada ( zdjęć 20 )
Dodano: 2021-01-18 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Grzejniczek
  Poniedziałek, 18.01

  Alez Pani Radna chce Pani uderzać w imperium nie do ruszenia? Hahaha przeciez to niemozliwe

 2. 2
  +11
  ~ Rodzic
  Poniedziałek, 18.01

  Ciekawe czy te mrozy zabija choć trochę kleszczy

 3. 3
  +16
  ~ Zima zła
  Poniedziałek, 18.01

  Właśnie warunki atmosferyczne weryfikują system ciepłowniczy w Elblągu. Zamiast priorytetu ciepłej wody użytkowej mamy obecnie priorytet centralnego ogrzewania. Teoretyczna wydolność systemu niestety powoduje konieczność ograniczenia dostaw ciepłej wody o temp. 50 stopni i zmian nastaw na 45 co spowoduje jej brak na wielu obiektach oraz konieczność zużycia przez mieszkańców większych wartości m3 na układach pomiarowych. Jest to niewątpliwie efekt podpisania umowy przez wizjonerów z EPEC z Energa Kogeneracja. Współczuje mieszkańcom sam mam na szczęście gaz.

 4. 4
  +4
  ~ wituś to wituś
  Poniedziałek, 18.01

  Wituś jesteś wielki! Na tobie można nastawiać zegarki. jesteś tak pewny i przewidywalny w swoim bełkociku urzędowym jak niejaki Wałęsa w czasie gry w totka. poczułem się jak w latach komuny czytając wpis w książce życzeń i zażaleń u fryzjera - język i argumentacja identyczne, "przedmiotowe".

 5. 5
  +2
  ~ Ploterek
  Poniedziałek, 18.01

  Mróz, nawet -20, NIE ZABIJA kleszczy oraz komarów.... To tak gwoli wyjaśnienia tych ludowych opowieści, jak to mróz "wymrozi całe to robactwo"

 6. 6
  +7
  ~ nieolsztyniak
  Poniedziałek, 18.01

  Można ? Można "za sprawą marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i jego współpracownikom, dzięki którym udało się zorganizować unijną dotację w wysokości 131 mln zł. Dzięki temu możliwy będzie remont hali Uranii, w której rozgrywają swoje mecze siatkarze i szczypiorniści, i w której odbywają się różnego rodzaju wystawy. Łączy koszt remontu pochłonie 190 mln zł. Będzie w nim partycypować miasto Olsztyn. Prace ruszą za kilka miesięcy i potrwają do jesieni 2023 r.

 7. 7
  --4
  ~ Nad Jarem
  Poniedziałek, 18.01

  Zlikwidować tą brzydką Zawadę.

 8. 8
  +2
  ~ szofer
  Poniedziałek, 18.01

  budynki ocieplone mają montowane podzielniki ciepła

 9. 9
  --2
  ~ Lato fajowe.
  Poniedziałek, 18.01

  Zima zła - przestań fanzolić, bo te twoje popisy na temat wiedzy ciepłowniczej, publikowane na wszystkich forach, zostaw na święty nigdy. Po co straszyć ludzi i wmawiać im coraz to nowe zagrożenia. Wystarczy nam obecna pandemia, która jak się okazuje likwiduje nam normalne życie, a mimo to ludzkość mówi, że jej nie ma. A nasi mieszkańcy ciepłą wodą się nie przejmują, a ogrzewanie przykręcają. Więc jak widać zimna się nie boją, stąd nie strasz, nie strasz bo się zes....

 10. 10
  +5
  ~ Do ploterek
  Poniedziałek, 18.01

  @ploterek - naukowcy piszą że - 10 stopni i 60 dni zabija kleszcze a im zimniej to okres czasu krótszy. No i oczywiście że są gatunki kleszczy które żyją w Skandynawia lub na Syberii. Ale ja mam cicha nadzieję że te parę dni wymrozi choć trochę kleszczy tych najsłabszych

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.181921005249