Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miasto rozdzieli ponad 2 mln zł między elbląskie kluby sportowe

09.12.2020, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto rozdzieli ponad 2 mln zł między elbląskie kluby sportowe
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Miasto chce w przyszłym roku wydać ponad 2,1 mln zł na wsparcie elbląskich klubów sportowych. Dziś, 9 grudnia, ogłoszono konkursy na: dofinansowanie szkolenia w różnych dyscyplinach oraz  upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Ich rozstrzygnięcia możemy się spodziewać w styczniu 2021 roku.

 

Prezydent Elbląga ogłosił otwarty konkurs ofert na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach realizowanego w okresie od lutego do końca grudnia 2021 roku. 

 

Miasto w ten sposób co rok dofinansowuje lokalne kluby. W tym roku na realizację tego zadania przeznaczono z budżetu Elbląga ponad 1,8 mln zł, w 2019 roku kwota ta była mniejsza i wyniosła 1 mln 460 tys. zł. W 2021 r. Ratusz chce wesprzeć szkolenia sportowe kwotą 1 mln 360 tys. zł. 

 

Jednocześnie ogłoszono drugi konkurs, na upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży w 2021 roku. Tutaj pula do rozdania wynosi 750 tys. zł. Zadania powinno dotyczyć w szczególności działań w zakresie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w kategorii młodzika, juniora młodszego, juniora, młodzieżowca, biorących udział we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez okręgowe i ogólnopolskie związki sportowe w zakresie grup początkujących, czytamy w ogłoszeniu. 

 

Oferty przyjmowane będą do 30 grudnia. Tego, kto otrzyma dofinansowanie, dowiemy się już w przyszłym roku. Rozstrzygnięcie konkursów zaplanowano na 22 stycznia 2021 roku.  

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ 11111
  Środa, 09.12

  Tylko po co. Pakuje się pieniądze w zamian żadnych osiągnięć.

 2. 2
  0
  ~ Ali
  Środa, 09.12

  I znowu na tych kopaczy dadzą najwięcej:)) Są lepsze kluby niż ten nędzny Zks:))

 3. 3
  0
  ~ A MOŻE
  Środa, 09.12

  Pora by dofinansować elbląskich pływaków którzy na wszystkich zawodach zdobywają medale. Przykład grupa wodna jedynka.

 4. 4
  +1
  ~ Pex
  Środa, 09.12

  A łyżwiarze, którzy przywożą medale, od lat na krajowe zawody muszą jeździć za swoje pieniądze. Wstyd! Czy UM obawia się kiboli? Co to za "polityka"?

 5. 5
  +2
  ~ klik
  Czwartek, 10.12

  Takie "kluby" jak Olimpia, Concordia, EKS Start w ogóle nie powinni otrzymać pieniędzy z kasy miasta / mieszkańców /. Mają do swojej dyspozycji miejskie obiekty w tym wszystkie media / prąd, wodę, CO itd. /. Ale kto o tym z "ratuszowych" pamięta, albo nie chce pamiętać? A czy Komisja Rewizyjna RM kiedykolwiek w tym "rozdawnictwie pieniędzy" zadziałała?

 6. 6
  0
  ~ oe45
  Czwartek, 10.12

  tylko zero kasy na tych kopaczy z olimpii, to wywalanie kasy w błoto, już dostali oświetlenie za ponad 2 miliony, dosyć tego!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2336339950562