Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miasto o organizacji ruchu i komunikacji w okresie Wszystkich Świętych

26.10.2020, 09:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto o organizacji ruchu i komunikacji w okresie Wszystkich Świętych

W nadchodzące święto Wszystkich Świętych w sposób szczególny myślimy o naszym bezpieczeństwie, zachowujmy dystans, stosujmy maseczki, ograniczmy do minimum odwiedziny i rozłóżmy wizyty na cmentarzach, aby nie kumulowały się one tylko 1 listopada.

 

Z apelem o zachowanie bezpieczeństwa zwracał się do mieszkańców podczas dzisiejszej zdalnej konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga. W trakcie konferencji przekazano też najważniejsze informacje dotyczące komunikacji miejskiej i organizacji ruchu wokół dwóch elbląskich cmentarzy.

 

Apel o rozwagę i stosowanie się do zasad!

 

- Sytuacja jest trudna, mamy w Elblągu prawie 200 osób zakażonych koronawirusem. W Szpitalu jest 50 osób zakażonych, a na kwarantannie jest ponad 600 osób. W związku z tym apeluję o rozwagę w sprawie wizyt na cmentarzach. Posłuchajmy ekspertów, którzy wskazują żeby nie gromadzić się na cmentarzach. Postarajmy się rozłożyć te wizyty na kilka dni tak, aby nie dać koronawirusowi pola do rozprzestrzeniania się. Proszę elblążan by byli odpowiedzialni, tak jak pokazali to wiosną

 

– apelował prezydent Wróblewski

 

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych, najważniejsze informacje to:

• 31 października (sobota) i 1 listopada (niedziela) – w tych dniach wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne.
• Z uwagi na zaplanowaną organizację ruchu w okolicy cmentarza Dębica, autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały TYLKO do DOLNEJ PĘTLI przy cmentarzu Dębica
• Przypominamy o obostrzeniach w komunikacji miejskiej, a więc: obowiązku zakrywania nosa i ust, utrzymywaniu bezpiecznej odległości od innych osób, limitach pasażerów w poszczególnych pojazdach komunikacji miejskiej.

 

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych – szczegółowe informacje
Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych – rozkład jazdy
Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych – mapka


Organizacja ruchu wokół elbląskich cmentarzy: Dębica i Agrykola, najważniejsze informacje to:

 

• W dniach 31 października i 1 listopada na ul. Łęczyckiej (od ronda przy ul. Rawskiej do Dolnej Dębicy) ruch drogowy dla pojazdów osobowych będzie jednokierunkowy, bez możliwości parkowania na tym odcinku. Dla autobusów, służb miejskich, taxi i zaopatrzenia ruch będzie dwukierunkowy.  

• Od soboty 31 października od godz. 8.00 do 1 listopada do godz. 20.00 na ul. Łęczyckiej od Dolnej Dębicy w górę do ogrodów działkowych - ruch drogowy będzie  jednokierunkowy, z możliwością parkowania skośnego po lewej stronie jezdni. Powrót do miasta będzie odbywał się po  S 22  do węzła Elbląg - Wschód.

• ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu od dnia 31 października od godz. 8 00 do dnia 1  listopada  do godz. 20.00. Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych i osób prowadzących handel (za okazaniem  przepustek które wydaje Urząd Miejski w Elblągu.

 

Organizacja ruchu wokół cmentarza Dębica – ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Organizacja ruchu wokół cmentarza Agrykola - ZOBACZ SZCZEGÓŁY

 


Pliki dołączone do informacji:

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Pp
  Środa, 21.10

  A co z mieszkańcami np. nowego osiedla - też będzie trzeba jeździć na około?

 2. 2
  +6
  ~ można
  Środa, 21.10

  No i gitara! Wituś się spisał jak nigdy dotąd. Może jeszcze jeden przejazd harleyem ze słuchaniem płyt chodnikowych i będziemy mieli najlepszego "prezydenta" w gminie (sic!). I zapomniał wytrycha "z uwagi na ...".

 3. 3
  +1
  ~ To wy
  Środa, 21.10

  Wybraliście ich w wybory . To macie raj a pretensje do siebie barany.

 4. 4
  +2
  ~ Absurd trwa
  Środa, 21.10

  Jak dlugo będziemy czekać by trameaje jechały koło cmentarzy elbląskich. Czy naprawdę JESTEŚCIE tacy nieporadni rządzący.

 5. 5
  +1
  ~ Cinizna
  Czwartek, 22.10

  Cienko to widzimy koronawirusa i cnentarze i komunikacja.

 6. 6
  +1
  ~ Jam jest pan i władca.
  Poniedziałek, 26.10

  Tak, tak, tramwaje mają jeździć do cmentarzy, po Zawadzie, a nawet do Bielan. No fajnie ale jak mawiają nasi czescy bracia, kto to budiet platit. Mówicie zapewne miasto, no bo powinno. No powinno tyle, że za nasze pieniądze. A wtedy mówiąc głosem kozaków to będzie łycho. No bo jak, to my mieszkańcy mamy za to płacić. Więc te pierdoły o rozwoju i unowocześnieniu elbląskiej komunikacji darujcie sobie. Teraz większość posuwa swoimi samochodami i nawet gdyby komunikacja miejska była tą wyśnioną i wymarzoną to nadal samochód nie zostanie odstawiony. Bo to jam jest pan i władca i wszystko ma być tak jak ja chcę i to maksymalnie tanio, najlepiej za darmo.

 7. 7
  +3
  ~ Przykro......
  Poniedziałek, 26.10

  We wtorek postawiłam kwiaty, w piątek skur...... Ukradli.... Widać złodziejom wirus nie przeszkadza...przykro mi...

 8. 8
  0
  ~ boTAK!
  Poniedziałek, 26.10

  tak tylko, dla przypomnienia: /aktualne regulacje dla komunikacji; dopuszczalna liczba pasażerów/pojazd/ -> 50% liczby miejsc siedzących albo -> 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych. nie ma za co

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0171689987183