Niedziela, 13.06.2021, Imieniny: Janina, Jan, Onufry
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kultowe miejsce Elbląga odzyska dawny blask. Wiemy, kiedy ruszy remont muszli koncertowej

12.10.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kultowe miejsce Elbląga odzyska dawny blask. Wiemy, kiedy ruszy remont muszli koncertowej
Fot. UM w Elblągu

Długo wyczekiwany remont muszli koncertowej w Bażantarni rozpocznie się w przyszłym tygodniu. W ciągu najbliższych czterech miesięcy miejsce to powinno odzyskać swój dawny blask.

Dziś, 12 października, miasto podpisało umowę z wykonawcą tego zadania, dziennikarze uczestniczyli w tym wydarzeniu zdalnie. Do przetargu na odnowienie muszli koncertowej stanęły trzy firmy i jedno konsorcjum. Ostatecznie zdecydowano się na ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marad z Bielnika Pierwszego i to ono odnowi muszlę.

Prace ruszą po przekazaniu placu budowy. Myślę, że już w przyszłym tygodniu. Chcemy, aby stało się to jak najszybciej

- mówi Radosław Machowski, właściciel firmy Marad.

Zakres robót obejmuje renowację muszli, wykonanie zabezpieczenia konstrukcji stalowej i wymianę uszkodzonych elementów konstrukcji drewnianej, naprawę posadzki, wymianę poszycia dachu i zagospodarowanie terenu wokół muszli koncertowej

- przypomniał prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który wrócił do pracy po pobycie na zwolnieniu lekarskim, na którym dochodził do siebie po wypadku motocyklowym, któremu uległ w czerwcu.

Odnowienie muszli to jedna z niewielu ostatnio inwestycji, która będzie tańsza, niż zakładano początkowo. Z Budżetu Obywatelskiego 2020 przeznaczono na ten cel 600 tys. zł. Ostatecznie remont będzie kosztował ponad 449 tys. zł - tyle zaproponował wykonawca.

Muszla koncertowa w Bażantarni na odnowienie czeka już od dawna. W budżecie miasta brakowało jednak pieniędzy na ten cel. Remont ostatecznie zostanie zrealizowany dzięki głosom elblążan, którzy na to zadanie zagłosowali w Budżecie Obywatelskim 2020.

To zadanie ogólnomiejskie cieszyło się dużym zainteresowaniem i poparciem mieszkańców. Na ten wniosek oddano blisko 5 tys. głosów. Kolejne zadanie, zatoczki parkingowe i naprawa chodnika wzdłuż ulicy Ogrodowej, miały już tylko 391 głosów - różnica jest bardzo duża

- dodał Witold Wróblewski.
 

Warto dodać, że dziś, 12 października, rozpoczęło się głosowanie na propozycje złożone do IX edycji Budżetu Obywatelskiego 2021. Potrwa do 25 października. 
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Stańczyk
  Poniedziałek, 12.10

  I to jest Miś na miarę naszych czasów. Prezydent, Wice zajmują się ***..... Czy wy nie macie wstydu, to najważniejsza decyzja po powrocie Pana

 2. 2
  +5
  ~ kkk
  Poniedziałek, 12.10

  Jakby go więcej przybyło?

 3. 3
  --3
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 12.10

  I bardzo ładnie. Szkoda tylko, że remont odbywa się wyłącznie za środki publiczne, zaś sektor prywatny - żywotnie zainteresowany w dobrostanie tego obiektu - nie wyraził chęci wsparcia remontu zabytku. Ach ci elbląscy prywaciarscy #roszczeniowcy :)

 4. 4
  +4
  ~ obojczyk?
  Poniedziałek, 12.10

  Słychać o remoncie muszli (są różne muszle) od marca. Wreszcie wybitny sukces z podpisaniem jakby to była "ta" muszla , bo "prezydent dużo robi" . Skład ekipy przed obiektywem też coś mówi o pracy UM. Ponadto jakość fotki uniemożliwia obejrzenie oblicza, tego oblicza, więc nie można jednak wykluczyć dokonania czynu zabronionego przez harleya. A czy wreszcie dowiemy się czy sprawca "wypadku" zapłacił mandat i jakie służby brały udział w jego ratowaniu? Słowo go Roberta z psem - prywatny biznes wchodzi tam gdzie ma interes i zysk. Jaką reklamę i komu da informacja , że firma "X" wsparła nielota? Wystarczy, że firma z Bielnika "wyremontuje" muszlę za pół ceny - to duży zastrzyk ze strony prywatnej Robercie z psem. Słuchacz płyt wrócił - lepiej nie będzie.

 5. 5
  +2
  ~ Kolo
  Poniedziałek, 12.10

  Już kolejny budżet a muszli jeszcze nie ma. Nie róbcie. Człowieki zapomną.

 6. 6
  +8
  ~ klawo jak cholera Egon?
  Poniedziałek, 12.10

  Kultowe, historyczne miejsce to obecny Plac Słowiański z fontanna bez założyciela miasta...dobre co?

 7. 7
  +1
  ~ yataman
  Poniedziałek, 12.10

  A kiedy odbudowa mostku elewow wy nieudacznicy?

 8. 8
  +1
  ~ e-g
  Poniedziałek, 12.10

  A co z magazynem pod muszlą

 9. 9
  +3
  ~ Skromnie
  Poniedziałek, 12.10

  Remont muszli a otoczenie np.ławki . Co na d,mamy siedziec bo nadal nie ma ławek na stale. Przecież zostanie pieniędzy. A i rozsuwane zadaszenie można pomyśleć.

 10. 10
  +2
  ~ Ktos tam
  Poniedziałek, 12.10

  Fun haeleya wrocił do pracy ? Normalnie sie stęskniłem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.