Piątek, 30.07.2021, Imieniny: Ludmila, Julita, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rozbudowa Światowida znów idzie pełną parą. Znamy nowy termin zakończenia inwestycji

12.10.2020, 07:00:49 Rozmiar tekstu: A A A
Rozbudowa Światowida znów idzie pełną parą. Znamy nowy termin zakończenia inwestycji
Fot. Adrian Sajko

Po kilkumiesięcznej przerwie rozbudowa Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" znów ruszyła. Elbląska firma, która weszła na plac budowy opuszczony przez pierwszego wykonawcę, nadrabia stracony czas. Jak jej idzie? Sprawdziliśmy.  

Prace trwają, teraz na spokojnie bez żadnych emocji. Widać już duże postępy. Prace prowadzone od strony ul. Karowej dziś się kończą. Tam już jest zrobione przestrzenne zagospodarowanie terenu. Teraz wykonawca przechodzi na drugą stronę budynku, od ul. Teatralnej. Chcemy, aby jeszcze przed zimą, zakończone zostały wszystkie prace na zewnątrz. Jesteśmy na dobrej drodze do tego, aby już niebawem wszyscy mieli możliwość korzystania z nowych przestrzeni

- mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". 

Rozbudowa Centrum postępowała zgodnie z planem do czasu pandemii. W maju tego roku z placu budowy zszedł wykonawca - gdańska firma, pozostawiając przebudowę nieukończoną. Nowym wykonawcą generalnym w połowie września został Zakład Ogólnobudowalny inż. Mirosława Markiewicza. Zadaniem elbląskiej firmy jest dokończenie inwestycji. Od blisko miesiąca prace znów idą pełną parą. Początkowo planowano, że przebudowa zostanie ukończona w lipcu 2020 roku. To się nie udało. Jaki jest nowy termin finiszu inwestycji.

Założyliśmy, że do końca marca przyszłego roku inwestycja zostanie zrealizowana i oddana do użytku. Mamy na to zgodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

- dodaje Antoni Czyżyk. 

Przypomnijmy. Długo oczekiwana modernizacja i rozbudowa CSE Światowid rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku. Całkowity koszt projektu miał się zamknąć w 23 mln 724 tys. zł (z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 12 mln 190 tys. zł, wkład własny samorządu województwa to 9 mln 337 tys. zł, a wkład własny Światowida - 2 mln 196 tys. zł) teraz już wiadomo, że kwota ta będzie większa. Głównym wykonawcą inwestycji została firma Przembud z Gdańska. Prace przez długi czas posuwały się zgodnie z harmonogramem. Powstały nowe dobudówki z obu stron budynku, w których docelowo będą się mieściły m.in. nowe pracownie i sala kinowa, zaczęła się zmieniać również elewacja budynku.
 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Rozbudowa Światowida znów idzie pełną parą. ( zdjęć 59 )
Dodano: 2020-10-12 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ rambo 11
  Poniedziałek, 12.10

  Ciąg dalszy bełkotu o instytucji NIC NIE ROBIENIA.

 2. 2
  +4
  ~ kiliki
  Poniedziałek, 12.10

  a gdzież to ten co w ratuszu nic nie robi, a i w kierowanie światowidem mu nie wychodzi? na żadnej fotce się nie lansuje

 3. 3
  +2
  ~ spalony
  Poniedziałek, 12.10

  Ten dyrekto rświatowid powinien być odwołany natychmiast ale tzw PRL2 ma sie dobrze .Przyklejeni klejem do stołków.NIC NIE RUSZY.WSTYD !!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +1
  ~ Ale jeszcze
  Poniedziałek, 12.10

  Przeciez byly wykonawca nie odejdzie ot tak z niczym. Wygra i odszkodowanie miasto mu zaplaci. O tym cisza czy nie wiedza.

 5. 5
  +1
  ~ zofia
  Poniedziałek, 12.10

  A kiedy rozpocznie się rozbudowa teatru , bo to dla nas jest ważniejsze ?

 6. 6
  --2
  ~ ZElbląga
  Poniedziałek, 12.10

  Tak dokładnie PRL bis.

 7. 7
  +1
  ~ Xxx
  Poniedziałek, 12.10

  Mam pytanie, o ile bedzie wieksza ostateczna kwota inwestycji?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.