Czwartek, 22.10.2020, Imieniny: Halki, Filipa, Przybyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Aby dobrze segregować odpady. Tablice informacyjne pojawią się przy śmietnikach

19.09.2020, 14:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Aby dobrze segregować odpady. Tablice informacyjne pojawią się przy śmietnikach

Kolejna partia tablic edukacyjnych na obudowy śmietnikowe trafia dla zarządców i wspólnot mieszkaniowych. To kontynuacja programu propagowania postaw ekologicznych wśród mieszkańców miasta Elbląg w zakresie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Działania rozpoczęte zostały w lutym br. W ramach akcji edukacyjnej mieszkańcy otrzymali między innymi ulotki, a do zarządców przekazaliśmy 550 tablic informacyjnych na obudowy śmietnikowe. Powstała również wyszukiwarka odpadów, która ułatwić ma właściwą segregację. Wyszukiwarka jest na bieżąco wzbogacana. Aktualnie można w niej wyszukać 2055 haseł.

Aktualnie rozpoczęliśmy przekazywanie kolejnej partii 153 tablic edukacyjnych zarządcom i wspólnotom mieszkaniowym, na podstawie złożonych wcześniej deklaracji. Tym razem inicjatywa jest wsparta działaniami w ramach programu ”Bezpieczny Elbląg”, z którego pozyskano środki na ich zakup.
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ CZEKAMY
  Sobota, 19.09

  Kiedy zostaną zamontowane tablice by było wiadomo do jakich budynków jest przydzielony śmietnik. Czy to takie trudne.

 2. 2
  +4
  ~ Do ZBK
  Sobota, 19.09

  Dlaczego wasze miejsca śmietnikow są nie zabudowane, śmieci fruwaja wszędzie.

 3. 3
  +3
  ~ Jedno
  Sobota, 19.09

  Zarządcy nie reagują na zgłaszane problemy dotyczące śmieci ,miejsc i podrzucania smieci.

 4. 4
  +6
  ~ Nimfa
  Sobota, 19.09

  Chcecie, żeby segregować śmieci a pojemniki do których je wrzucamy są tak brudne że robi się nie dobrze. Wypadałoby co jakiś czas je umyć i zdezynfekować.

 5. 5
  0
  ~ Obywatel
  Sobota, 19.09

  A w naszym rejonie ,ze śmietnika przy ul.J.Bażyńskiego, od pewnego czasu zniknął pojemnik na szkło. Wrzucają szkło o biomasy. Czy to prawidłowo ?

 6. 6
  --3
  ~ Kek
  Sobota, 19.09

  Może by tak ulotka z tą informacją była rozprowadzona po każdym domu? Tak jak w innych miastach.

 7. 7
  +3
  ~ kiki
  Miesiąc temu

  Dopóki nie będą monitorowane śmietniki, dopóty będzie "kicha" z segregacji. Pod śmietniki zajeżdżają auta i ich właściciele opróżniają bagażnik ze śmieci nie interesując się segregacją, bo to nie ich śmietnik. No i zbieracze wszelkich dóbr, nie dość że robią w kontenerach kipisz to jeszcze urządzają sobie noclegownię i WC.

 8. 8
  +3
  ~ Wciąż jesteśmy brudasami.
  Miesiąc temu

  Największa bezczelność ludzi to wyrzucanie zużytych opon i to nawet na miejskie trawniki, oraz w pobliżu przydomowych śmietników plastikowych opakowań po oleju silnikowym i innych płynach do pojazdów. Ponadto zastanawiam się kiedy i czy to w ogóle nastąpi, że do pojemników na makulaturę czy plastiki będą tam wrzucane przedmioty po uprzednim zgniecieniu lub rozerwaniu. Szczególnie irytujące jest wrzucanie w całości dużych kartonów jak po telewizorach czy sprzęcie elektronicznym. W mojej dzielnicy nadal normalnym zjawiskiem jest pozostawianie przy zsypach pozostałości po remontach mieszkań, a przede wszystkim starych urządzeń z ubikacji. Jest to niedozwolone i tacy ludzie powinni być bezwzględnie karani.

 9. 9
  +4
  ~ xxx
  Miesiąc temu

  Wczoraj śmieciarze przyjechali na nasze osiedle domków odebrać śmieci zmieszane. I tak pan śmieciarz wyjął posegregowane butelki z zielonego pojemnika oraz plastiki z żółtego pojemnika, wszystko wrzucił do czarnego i już do śmieciarki. Po co ta segregacja? Po co kilka pojemników pod domem? Po co całe zamieszanie, skoro sami śmieciarze maja to gdzieś?

 10. 10
  0
  ~ Jez
  Miesiąc temu

  Segregacja to bzdura coraz większy burdel się robi przy śmietnikach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0570018291473