Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Uczciwy mieszkaniec Elbląga płaci za nieuczciwość innych obywateli"

26.08.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Uczciwy mieszkaniec Elbląga płaci za nieuczciwość innych obywateli"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
- Z zebranych informacji wynika, że w Elblągu nie wszyscy złożyli deklaracje, często są także rozbieżności miedzy złożoną deklaracją a stanem faktycznym, tj. liczba osób rzeczywiście zamieszkujących gospodarstwo domowe czy sposobem zbioru odpadów selektywnych lub nie selekrywnych. Ile kontroli zgodności złożonych deklaracji przeprowadzono? - pyta Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miasta.
 
Antoni Czyżyk poruszył temat systemu gospodarki odpadami komunalnymi. - Samorządy robią co mogą, by nie dokładać do systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Należy przypomnieć zasadę wprowadzenia samofinansowania się systemu odbioru odpadów - mówił. - Ponadto w systemie gospodarki odpadami nastąpiły zmiany dotyczące nieruchomości niezamieszkałych, czyli  sklepów, biur lub restauracji, które również decydują o kosztach całego systemu.
 
Jakie są konsekwencje obecnego systemu?
 
Różnice te i wynikające z nich zwiększone koszty odpadów powodują straty dla gminy wynoszące kilkset tysięcy złotych w skali roku. W końcowym rozliczeniu to uczciwy mieszkaniec Elbląga płaci za nieuczciwość innych obywateli
 
- zaznaczył Antoni Czyżyk.
 
Radny zwrócił się do władz miasta z zapytaniem, czy Elbląg dysponuje wykazem złożonych deklaracji i czy pokrywają się one ze stanem faktycznym zamieszkałych w naszym mieście.
 
 
Ile kontroli zgodności złożonych deklaracji przeprowadzono? Czy są przeprowadzone kontrole deklaracji zobowiązującej do segregowania odpadów? Ile ich przeprowadzono? Czy miasto Elbląg sprawdza czy właściciele nieruchomości zamieszkałych mają zawarte umowy na wywóz śmieci? A jeśli tak, to czy są to umowy adekwatne do ilości odpadów?
 
- pytał.
 
Antoni Czyżyk chciał też dowiedzieć się, jakie są plany na uszczelnienie systemu gospodarki odpadami w roku 2021 r., a także czy władze miasta rozważają zmianę sposobu rozliczania opłat za odbiór odpadów na system opłat proporcjonalnych do użycia wody.
 
Do tematu powrócimy.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ ...
  Środa, 26.08

  W takich sprawach są czujni i z pomysłami jak tu złapać obywatela za pysk . Mnożą się pytania i wnioski , wiadomo co robić dalej .

 2. 2
  +16
  ~ kiki
  Środa, 26.08

  Panie przewodniczący RM, a może by tak każdy radny zaczął współpracować z mieszkańcami swoich okręgów. Byłoby i prościej a tym samym takich pytań oczywistych byś pan nie zadawał. Śmieci to wspólna sprawa i zacznij pan działać a nie pytać, bo celebrytów u nas jest dostatek, tak czy nie tak?

 3. 3
  +8
  ~ Czekamy
  Środa, 26.08

  Na miejscach tzw śmietnikach nafal nie ma tablic lub napisów KTO MOZE KORZYSTAĆ Z danych ŚMIETNIKOW. NR BLOKÓW. Bo JEST cyrk.

 4. 4
  +13
  ~ Jeżyk
  Środa, 26.08

  Znam takich na swojej ulicy co wynajmują mieszkania w domku jednorodzinnym i płaci za jedną osobę a mieszka +5.

 5. 5
  +7
  ~ znowu produkcja Antka
  Środa, 26.08

  Qźwa , znowu antek w kampanii po ustępującym harleyowcu. antek, stawkę za "śmieci" (w odróżnieniu od śmieci) ustala samorząd a nie rząd. O co i kogo pytasz? Pójdź po śmietnikach i zobacz na czym polega odbiór tych odpadów. Pomyśl antek, czy nie było by sensowne przekazanie mieszkańcom worków w 4 kolorach - segregacja do swoich worków jest trudniejsza psychicznie ("dali" worki, to wkładam odpowiednie odpady). Antek - skąd ten lans ? coś cuchnie w EOK, UM, RM? co robią "radni" ? Jak nimi kierujesz? Dlaczego ich nie bronisz gdy wróblewski ich publicznie postponuje? Ty , Antek, jako przewodniczący RM masz informować mieszkańców co dla nich zrobiłeś, jak im ulżyłeś i polepszyłeś trudy życia, a nie opowiadasz kogo i o co pytasz. Antek, jako tancerz straciłeś słuch i rytm. To chyba już agonia.

 6. 6
  +8
  ~ "ćwierk" czyżyka
  Środa, 26.08

  Antek jak Marysia - stosownie do wieku - pitoli.

 7. 7
  +7
  ~ uiy
  Środa, 26.08

  Ale pomysły ,najpierw niech producenci zmienia opakowania .

 8. 8
  +6
  ~ do~ Czekamy
  Środa, 26.08

  Znasz taką piosenkę "Wszystkie dzieci nasze są" tak samo "Wszystkie śmieci nasze są"

 9. 9
  +4
  ~ Ali Al Ahmadi
  Środa, 26.08

  W budynkach sielanki przy bema dziadygi wynajmuja se mieszkanka dla calych rodzin, a do wywozu smieci zgloszony jest tylko wlasciciel mieszkania jako jedna osoba. Czas to ukrocic i obnizyc czynsz tym osobom, ktore dostarcza na to dowody do spoldzielni

 10. 10
  +6
  ~ Głos Ludu
  Środa, 26.08

  Panie Czyżyk, ja również mam kilka pytań, do Pana jako do przewodniczącego RM: 1. Co dalej z budową i remontem Światowidu - czy są przewidziane kary umowne za niedokończenie inwestycji dla inwestora/ jakie ( jeśli nie kto konstruował umowę, podpisywał i czy poniesie konsekwencje) 2. Pytanie jak wyżej - dotyczącego mostu na Starówce 3. Kiedy remont zniszczonej po powodzi bażantarni ? 4. Co z ciepłem w Elblągu 5.W jaki sposób RM pomogła elblaskim przedsiębiorcom w czasie pandemii ? 6. Co ze stadionem przy Agrykola Prosimy również o raport ile osób KO, PiS, SLD, PSL pracuje w administracji, urzędach w Elblągu i od kiedy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.413339138031