Sobota, 19.09.2020, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kontrole sanepidu i policji w Krynicy Morskiej

28.07.2020, 14:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kontrole sanepidu i policji w Krynicy Morskiej

W piątek policjanci i inspektorzy sanitarni przeprowadzili w Krynicy Morskiej wspólną akcję w zakresie egzekwowania obostrzeń wprowadzonych stanem epidemii COVID-19. W trakcie działań kontrolowano przede wszystkim to, czy sprzedawcy jak i klienci noszą maseczki oraz czy zachowany jest odstęp między osobami. To nie ostatnia taka kontrola. Wspólne działania będą prowadzone na terenie całej Mierzei Wiślanej.


W piątek 24 lipca br. na terenie Krynicy Morskiej dzielnicowa wspólnie z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Nowego Dworu Gdańskiego przeprowadziła działania prewencyjne mające na celu sprawdzenie czy mieszkańcy i turyści przestrzegają obostrzeń związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. W trakcie działań sprawdzane były bary, lokale usługowo – hotelarskie, wesołe miasteczko, stoiska handlowe oraz biblioteka publiczna.
 

Policjanci wraz z inspektorami sanitarnymi sprawdzali, czy poszczególne punkty posiadają środki dezynfekcyjne przeznaczone głównie dla klientów oraz czy personel i klienci stosują się do nakazu dezynfekcji rąk, noszenia maseczek czy też rękawiczek jednorazowych. Zwracano również uwagę na zachowanie odległości społecznej.
 

Przy okazji wspólnych działań pracownicy nowodworskiego Sanepidu sprawdzali czystość lokali gastronomicznych. To nie ostatnie takie działania. W trakcie trwania sezonu letniego działania będą prowadzone na terenie całej Mierzei Wiślanej.

 

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ M
  Wtorek, 28.07

  Dlaczego nie ma kontroli w autobusach PKS jadących na i z mierzei.

 2. 2
  --3
  ~ M~
  Wtorek, 28.07

  ~M.Załóż sobie maskę

 3. 3
  +7
  ~ Ja
  Wtorek, 28.07

  Kierowcy też ni mają maseczek. Jest epidemia ale widać problemu nie ma.

 4. 4
  +8
  ~ Pismen
  Wtorek, 28.07

  Kierowcy taksówek w Elblągu nagminnie nie używają maseczek.

 5. 5
  +3
  ~ Oj chory jest ten nasz narodek.
  Wtorek, 28.07

  A czy jeszcze ktoś używa prawidłowo nałożonych masek. No nie więcej jak 20% noszących maseczki nakłada je prawidłowo pozostałe 80% nosi je nie zakrywając nosa, albo co jest niedopuszczalne na brodzie. Najgorsze jest to, że ci co nakładają maski, nawet nieprawidłowo, stanowią niewiele więcej jak 30 - 35% wszystkich osób. A za ubiegłą dobę w kraju było 504 nowych zachorowań na Covid, a wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni zachorowalność dobowa przekroczy 1000 przypadków. I tym sposobem ci co nie stosują się do nakazów sanitarnych stanowią największą grupę wrogów narodu mogących w wyraźnym stopniu osłabić naszą siłę i żywotność.

 6. 6
  +13
  ~ Bywaczka
  Wtorek, 28.07

  Czyste lokale? Do większości kibli powinno się dodawać kij do odpędzania się od much! Większość karaluchów ma tam już praprawnuki, które też uciekają z powodu brudu!!! A olej w smażalniach, barach i restauracjach pamięta jeszcze czasy sprzed wprowadzenia euro w UE!!! No i jakie wyniki tych kontroli? Komu i ile trzeba było zapłacić za zamknięcie gęby? A kto nie zapłacił? LUDZIE, TAKIE INFORMACJE PODAJCIE!!!

 7. 7
  +6
  ~ hmm
  Wtorek, 28.07

  Bo jak sami widzicie, jeśli chodzi o pieniądze, to wirus nie zaraża. Tam, gdzie pojawia się pieniądz, stamtąd wirus ucieka jak najdalej. A jak władza dołączy do pieniądza, to już żadnej epidemii nie ma. Naprawdę.

 8. 8
  +6
  ~ mieszkaniec Jaru
  Wtorek, 28.07

  to trzeba pisać o krynicy morskiej a co z kontrolami w elblągu nasza policja i sanepid jacyś bojażliwi

 9. 9
  +1
  ~ tgf
  Wtorek, 28.07

  Fałszywej epidemii i zniewalania społeczeństwa ciąg dalszy.

 10. 10
  +2
  ~ tf
  Wtorek, 28.07

  Mam w pracy codziennie kontakt z setkami ludzi. Nie noszę maski od początku epidemii i jakoś ja ani nikt z moich współpracowników nie zachorował. Ta cała epidemia to jakiś cyrk. Rządy państw grają statystykami zachorowań jak im pasuje.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.