Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prawie 7 ton bursztynu w miejscu przekopu Mierzei Wiślanej? To trochę przesadzone dane

24.07.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prawie 7 ton bursztynu w miejscu przekopu Mierzei Wiślanej? To trochę przesadzone dane

W miejscu przekopu Mierzei Wiślanej ma się znajdować olbrzymie złoże bursztynu. Jak powiedział w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki, to blisko 7 ton. Jego słowa zdementował resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Po raz kolejny głośno zrobiło się na temat bursztynu, który Polska ma pozyskać przy okazji budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję. Pytanie w tej sprawie padło podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu. Jak pisze gazeta.pl, odpowiedział na nie wiceminister aktywów państwowych.

- W ramach przygotowań do inwestycji zostały wykonane badania geologiczne w celu udokumentowania zasobów bursztynu. Po wykonaniu badań minister środowiska zatwierdził dokumentację geologiczną złoża bursztynu Kąty Rybackie w kategorii rozpoznania D. To jest najniższa kategoria rozpoznania, z ilością zasobów bilansowych wynoszących 6,9 ton - poinformował Maciej Małecki.

Bardzo szybko informację podaną przez wiceministra sprostowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jak się okazało wspomniane przez Macieja Małeckiego 6,9 ton to ilość bursztynu, która znajduje się na całej Mierzei Wiślanej, nie zaś na terenie samej budowy.

- W miejscu przekopu znajdują się dwa złoża bursztynu: 900 kg i 500 kg. Przy czym tylko jedno z nich nadaje się do wydobycia  - informuje MGMiŻŚ na Twitterze

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Do_pomorskiego
  Piątek, 24.07

  Mam nadzieję, że ten fakt nie opóźni przekopu i niech wreszcie coś tamtędy zacznie wpływać.

 2. 2
  +9
  ~ ff11
  Piątek, 24.07

  Jeden z PiSu mówi 6,9 tony, drugi za chwilę, że tylko 1,4 tony. Szybko topnieją zasoby bursztynu :-). Ciekawe jak tam nasze złoto w NBP ?

 3. 3
  --8
  ~ A NIECH
  Piątek, 24.07

  Może i sto ton być bursztynu. WAŻNE że przekop buduje PiS. Bo inni mieli wszystko i wszystkich w D.

 4. 4
  +3
  ~ Działonowy I Baterii (cienki paluszek).
  Piątek, 24.07

  A Pan premier w czasie wizytacji prac przy przekopie, zdziwił się niesamowicie jak mu wytłumaczno, że Elbląg nie jest województwie pomorskim. Widać wiedza naszych decydentów nie zawsze chodzi w parze z prawdą, więc chyba ta inwestycja też nie bardzo polega na tej prawdzie. No cóż jak się zakłada, że ma ona dla nas niezwykle istotne znaczenie militarne to ja wysiadam jak śpiewa pewna Pani piosenkarka. Chyba doczekaliśmy czasu, o którym w innej pieśni śpiewano, że na granicy jest strażnica. I oto powstaje taka, a na sztucznej wyspie będzie silna strażnica pewnie wyposażona w nowoczesną broń. Sukces jak diabli, będziemy potęgą.

 5. 5
  +4
  ~ Kryspin
  Sobota, 25.07

  Sztandarowy przykład propagandy PiS. Mówili jeszcze niedawno, że wydobyte pokłady bursztynu sfinansuja częściowo przekop. Przypomina mi się cytat ze Smolenia: "A dla kogo jest ten wywiad? Dla TVP (info). To bez Kozery powiem..."

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.