Środa, 25.11.2020, Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ul. Sochaczewska: Ruszyła budowa parkingu. Powstaje 20 bezpłatnych miejsc postojowych

06.07.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ul. Sochaczewska: Ruszyła budowa parkingu. Powstaje 20 bezpłatnych miejsc postojowych
Fot. Adrian Sajko

Elblążanie zdecydowali, że teren wzdłuż ulicy Sochaczewskiej zostanie zmieniony w parking. Prace właśnie się rozpoczęły. Do połowy sierpnia powstanie tu dwadzieścia bezpłatnych miejsc postojowych.

Budowa parkingu na ul. Sochaczewskiej, obok Szkoły Podstawowej nr 4 i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, to jedno z zadań wyznaczonych do realizacji z Budżetu Obywatelskiego 2019/2020. Za wnioskiem w tej sprawie zagłosowało 470 elblążan i to wystarczyło, aby znalazł się on w gronie zwycięskich pomysłów w okręgu nr 5. Prace już się rozpoczęły.

Realizacją zadania zajmuje się Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Prace ruszyły 26 czerwca. Zgodnie z planem parking powinien powstać do 14 sierpnia

- mówi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Parking powstaje w miejscu, w którym przez lata znajdowały się rury ciepłownicze. W ubiegłym roku zostały "ukryte" pod ziemią, a na wolnej przestrzeni zaczęły parkować samochody. Teraz będą to robiły oficjalnie. Na nowym parkingu, wykonanym z płyt ażurowych, znajdzie się 20 miejsc - jedno z nich będzie wyznaczone dla niepełnosprawnych. Realizacja tego zadania kosztuje 99 tys. 500 zł.

Nie ma planów, żeby włączyć to miejsce do Płatnej Strefy Parkowania. Parking będzie ogólnodostępny i bezpłatny

- dodaje Łukasz Mierzejewski.

Przypomnijmy. Parking przy ul. Sochaczewskiej jest jednym z dziewięciu zadań inwestycyjnych wyznaczonych do realizacji z BO 2019/2020. Do tej pory wyremontowano już fragment ulicy Kochanowskiego (odcinek od ul. Sadowej do Komeńskiego), trwa również modernizacja filii Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej, jednak większość zwycięskich wniosków czeka na realizację. Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu szuka wykonawcy placu zabaw i siłowni, które mają powstać w Parku Modrzewie. Na oferty chętnych czeka do 4 sierpnia. Wiadomo już, że EPGK zajmie się również remontem nawierzchni części alejek w Parku Traugutta i Parku Modrzewie. Na wykonanie tych prac ma czas do połowy grudnia. Aktualnie trwa przetarg na rewitalizację ul. Skłodowskiej. Nadal na wykonanie czeka utworzenia dwóch tzw. aktywnych przejść dla pieszych na ul. Mickiewicza (jedno przy skrzyżowaniu z ul. Sochaczewską i drugie przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego) oraz najdroższa, ogólnomiejska inwestycja - odnowienie muszli koncertowej w Bażantarnii - tu prace ruszą nie szybciej niż przed zakończeniem wakacyjnego cyklu koncertowego organizowanego w tym miejscu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Galeria / ( zdjęć 14 )
Dodano: | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ zem
  Poniedziałek, 06.07

  Nie ma nic gorszego dla budowlańca jak prasa w poniedziałek,hehe

 2. 2
  0
  ~ Slawsia Otieczestwo
  Poniedziałek, 06.07

  no tak - parking dla nauczycieli bedacych wyborcami KWW Wroblewskiego, to i nie stawiaja parkomatow. Ohyda.

 3. 3
  0
  ~ Kondek
  Środa, 08.07

  Super decyzja. Bardzo na tym terenie brakowało miejsc do parkowania.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1563630104065