Niedziela, 9.08.2020, Imieniny: Klara, Roman, Romuald
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Bez apelu za to w wydezynfekowanych salach... elbląskie szkoły szykują się do rozdania świadectw

17.06.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bez apelu za to w wydezynfekowanych salach... elbląskie szkoły szykują się do rozdania świadectw
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Do zakończenia roku szkolnego pozostało coraz mniej czasu. Jak w tym roku będzie wyglądało pożegnanie szkoły? Czy uczniowie sami odbiorą swoje świadectwa? Decyzje w tej kwestii MEN pozostawia dyrektorom placówek.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci. To będzie rozdanie świadectw, nie możemy tego nazwać uroczystym zakończeniem. Chcemy się jednak pożegnać uczniów, szczególnie tych z klas ósmych, którzy rozstają się ze szkołą. Zależy na tym również ich rodzicom. 

- mówi Katarzyna Wyżlic, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4

W dobie koronawirusa nawet organizacja zakończenia roku szkolnego jest sporym wyzwaniem. O formie i terminie wydania uczniom świadectwa zdecydują dyrektorzy poszczególnych szkół.

- Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach kończą się w tym roku szkolnym 26 czerwca. W tym dniu uczniom wydawane są świadectwa szkolne - 26 czerwca to data wpisywana na świadectwie promocyjnym. Po stronie dyrektora szkoły pozostaje decyzja o formie i terminie wydania świadectw uczniom - poinformowała rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska pytana o to, jak będzie wyglądać zakończenie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów.

Dyrektorzy placówek edukacyjnych nie ukrywają, że z uczniami szczególnie ostatnich klas chcieliby uroczyście się pożegnać, najważniejsze jednak jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa. W wielu elbląskich szkołach zaplanowano rozdanie świadectwa, jednak w reżimie sanitarnym.

Ze względu na epidemię ósma klasa będzie miała odrębne pożegnanie, bez części artystycznej, ale z wręczeniem nagród i świadectw. To będzie trwało pół godziny. Chcemy, żeby mimo wszystko, ósma klasa została pożegnana godnie, żeby ci uczniowie czuli, że są dla nas ważni. Po tym czasie zrobimy dezynfekcję. Od godz. 9, dwutorowo na dwóch salach gimnastycznych, bedą się odbywały rozdania świadectw dla poszczególnych klas

- podkreśla Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu.
 

Poobnie organizacja rozdania świadectw będzie wyglądała w wielu elbląskich szkołach. 

- Jeśli pogoda dopisze, mamy przygotowany drugi wariant. Wtedy będziemy mogli zorganizować zakończenie na Orliku - dodaje dyrektor SP nr 4. 

Co rok, w jednej z elbląskich szkół, odbywało się miejskie zakończenie roku szkolnego z udziałem władz miasta. Wiadomo już, że w tym roku taka uroczystość się nie odbędzie. 

O uczniach nie zapominamy. Tego dnia na pewno prezydent skieruje do nich słowa z gratulacjami i życzeniami udanych wakacji. Jednak będzie to gest symboliczny. Zrezygnowaliśmy z miejskiego zakończenia roku szkolnego z wiadomych względów

- mówi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ bezpiecznych wakacji
  Środa, 17.06

  No "cóś" takiego !Nie będzie impry dla polityki u jakiegoś słupa? Tradycyjny spęd nie wiedzących co to jest szkoła zawieszony?Zamiast gadki "prezydenta" lepiej by było wysłuchać kilku zdań ludzi nauki, przedsiębiorców czekających na absolwentów, może rodzica widzącego szkołę szerzej niż przez pryzmat swego dziecka. Prezydent jest sztuczny i okazjonalny a w jego "mowie" nie ma empatii a jedynie "ja".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.