Wtorek, 24.11.2020, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pierwsze prace dyplomowe w PWSZ w Elblągu obronione online

19.05.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pierwsze prace dyplomowe w PWSZ w Elblągu obronione online
Fot. PWSZ Elbląg

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu z Instytutu Ekonomicznego obronili prace licencjackie w domu, przed monitorem swojego komputera. To pierwsze takie wydarzenie w historii Uczelni. To efekt zawieszenia zajęć na uczelniach na czas kwarantanny w związku koronawirusem. Zaliczenia, egzaminy i obrony prac dyplomowych online stają się faktem. Uczelnie muszą radzić sobie w nowej sytuacji.
 

Pierwsza obrona pracy dyplomowej online w historii PWSZ w Elblągu odbyła się 19 maja 2020 r. o godzinie 9:40. Martyna Statek, studentka kierunku Ekonomia w zakresie ekonomika procesów logistycznych, zalogowała się i połączyła się z komisją egzaminacyjną. Obrona trwała około 20 minut, studentka otrzymała ocenę bardzo dobrą.

Nie ukrywam, że obawiałam się przeprowadzenia egzaminu w formie zdalnej. Bałam się problemów natury technicznej oraz stresowałam się samą obroną, ponieważ jest to ważny etap w życiu każdego studenta. W trakcie obrony było jednak miło, emocje opadły, wszystko przebiegało sprawnie

- mówi świeżo upieczona Pani licencjat. Absolwentka jest zadowolona ze studiów z PWSZ w Elblągu, gdyż po odbyciu obowiązkowych praktyk studenckich w jednej z elbląskich firm już w trakcie studiów otrzymała propozycję pracy.
 

Tego dnia w Instytucie Ekonomicznym odbyły się jeszcze 4 wideoobrony studentów ze specjalności media społecznościowe w biznesie. Wśród nich znalazł się Mateusz Burzyński, który obronił się również na ocenę bardzo dobrą. Po obronie powiedział – Był to mój pierwszy egzamin w systemie zdalnym. Myślę, że towarzyszył mi stres, jak przy normalnej obronie, ale atmosfera była miła i wszystko wypadło dobrze. Dużo pomogło nam szkolenie sprzed dwóch tygodni na temat posługiwania się platformą.

Jak podkreśla wicedyrektor IE mgr Katarzyna Olszewska, przewodnicząca komisji egzaminacyjnej, realizacja takich obron nie różni się proceduralnie od klasycznej obrony.

Wszyscy zainteresowani logują się do platformy w wyznaczonym terminie. Komisja pojawia się wcześniej, aby dograć kwestie formalne. Przede wszystkim zwracamy uwagę na merytoryczne przygotowanie studenta oraz na wyczerpujące odpowiedzi udzielane na zadane pytania

- dodaje Katarzyna Olszewska.
 

Przeprowadzenie obron w trybie zdalnym było możliwe, dzięki zaleceniom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i innym obowiązującym przepisom prawa.

PWSZ Elbląg
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Kondek
  Wtorek, 19.05

  No SUPER !!! Jak się chce, to można wszystkie zainteresowane strony zadowolić.

 2. 2
  +1
  ~ Jakś
  Wtorek, 19.05

  To tam się jeszcze ktoś uczy i broni!!!

 3. 3
  0
  ~ syamsudukha
  Czwartek, 28.05

  Moja szkoła prowadzi również testy online http://news.unair.ac.id/2020/04/13/cerita-sidang-pkl-online-mahasiswa-fpk-unair/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2883369922638