Niedziela, 24.05.2020, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie wrócili do sportu na świeżym powietrzu. Część obiektów została otwarta

06.05.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie wrócili do sportu na świeżym powietrzu. Część obiektów została otwarta
Fot.Ryszard Biel

Elblążanie mogą znów korzystać z niektórych obiektów sportowych. Te, które zostały otwarte, są chętnie odwiedzane. Tylko w poniedziałek (4 maja) pierwszego dnia otwarcia, z boisk na Torze Kalbar skorzystało około 100 osób. Zobacz zdjęcia.

Trawa luzowanie obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Od poniedziałku, 4 maja, można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym.

Do dyspozycji elblążan oddanych zostało kilka obiektów, wśród nich Tor Kalbar wraz z boiskami oraz kortami tenisowymi, a także Przystań Kajakowa i kompleks boisk piłkarskich. Można już również korzystać z Orlików, funkcjonujących przy elbląskich szkołach.

Elblążanie muszą jednak pamiętać o nowych zasadach korzystania z obiektów sportowych. Najważniejsze obostrzenie dotyczy liczby osób, które mogą tam przebywać.

W przypadku Kalabara, z toru wrotkarskiego maksymalnie może korzystać 6 osób. Podobnie z poszczególnych boisk wielofunkcyjnych i piłkarskich znajdujących się na Torze Kalbar. Natomiast na każdym z kortów tenisowych będzie obowiązywał limit 4 osób na kort. Więcej informacji na temat funkcjonowania Toru Kalbar znajdziemy tutaj.

Jeśli chodzi o Orliki to jednocześnie przebywać może na nich sześć osób plus osoba prowadząca zajęcia. Po każdej z grup zgodnie z zaleceniami będzie 15-minutowa przerwa na dezynfekcję obiektu. Orliki są otwarte popołudniami przez cztery godziny dziennie (szczegółowy czas określą dyrektorzy szkół, na których terenie znajdują się boiska).
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Na Kalbarze boiska otwarte ( zdjęć 48 )
Dodano: 2020-05-06 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ wicia
  Środa, 06.05

  Od kiedy można grać w piłkę nożną na nawierzchni poliuretanowej, no chyba że jest to MOSiR i "zarządzanie" przez "dyrektora z zawodu dyrektor"?

 2. 2
  --1
  ~ kek
  Środa, 06.05

  Kto odpowiada za bezpieczeństwo, gdzie maski i co najmniej 2 m odległości jednej osoby od drugiej?

 3. 3
  0
  ~ fiki miki
  Środa, 06.05

  Nawet w MOSiR nie opracowali regulaminu korzystania z obiektu w okresie epidemii, powiesili ogólny już nie aktualny plakat MZ i NFZ / dodając jedynie Herb Elbląga /, co na to dyrektor departamentu sportu jeśli taki jest? I czy odważy się zwrócić jakąkolwiek uwagę pod adresem "szefa" MOSiR-u?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.