Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radny chce poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Kosynierów Gdyńskich

30.12.2019, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Radny chce poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Kosynierów Gdyńskich
Fot. Ryszard Biel

Radny Koalicji Obywatelskiej Antoni Czyżyk zwrócił uwagę na bezpieczeństwo na ul. Kosynierów Gdyńskich. - Czy Pan Prezydent może rozwiązać ten problem, aby ułatwić widoczność podczas wyjazdu? - pytał.
 

Do Antoniego Czyżyka zgłosił się mieszkaniec ul. Kosynierów Gdyńskich. Wyjazd z uliczki od strony szkoły muzycznej, złobka i kościoła bezpośrednio do ul. Kosynierów Gdyńskich znajduje się na samym łuku jezdni, a to stanowi dla mieszkańców problem.


- Widoczność od strony ul. Zielonej jest bardzo utrudniona. Należy zwrócić uwagę, że z wyjazdu korzysta wielu  ludzi m.in. rodzice odwożący dzieci do żłobka, osoby niepełnosprawne jak również służby miejskie  zaopatrzenie. Rozpędzone samochody stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób – zaznaczył Antoni Czyżyk.

 

Urząd Miejski rozwiązując ten problem  w przypadku wjazdu/ wyjazdu na/ z dziedzińca Urzędu od strony ul. Kosynierów Gdyńskich ustawił sobie słupki na chodniku zwiększając bezpieczeństwo włączania się do ruchu. Mam prośbę i nadzieję w imieniu szeregu mieszkańców, że nasze Władze pochylą się na tym jakże blisko usytuowanym problemem i rozważą możliwość także w tym miejscu bezpiecznego zorganizowania włączanie się do ruchu z owej uliczni

– apelował elblążanin.


Jak zdaniem radnego można rozwiązać ten problem? - Na przykład poprzez ustawienie lustra, słupków uniemożliwiających parkowanie, znak „Uwaga wyjazd”, próg zwalniający – wymieniał Antoni Czyżyk. - Czy Pan Prezydent może rozwiązać ten problem, aby ułatwić widoczność podczas wyjazdu?


Jak na ten problem zareagował Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak? - Droga ta ma służyć wyłącznie dojazdowi dla zaopatrzenia szkoły oraz wywozowi śmieci. Mówi o tym ustawiony przy wjeździe znak B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach i umieszczona pod nim tabliczka - informuje.

 

Parametry techniczne drogi, w szczególności szerokość, która jest drogą wewnętrzną, nie pozwala na przekształcenie jej w drogę ogólnodostępną

– dodał Janusz Nowak.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Wynocha
  Poniedziałek, 30.12

  Stojace samochody na vhodniku sa problemem . Niszvza chodnik i zajmuja miejsce przrznaczone dla pieszego. Tego z U M nie widzą.

 2. 2
  +13
  ~ kiki
  Poniedziałek, 30.12

  Jeżeli takimi "problemami" zajmuje się przewodniczący RM, to czym się "troszczą" odpowiednie służby szefa UM?

 3. 3
  +9
  ~ Ale problem!
  Poniedziałek, 30.12

  No bez żartów!!!!!

 4. 4
  0
  ~ Piesi
  Poniedziałek, 30.12

  Co robia postawione na chodniku koło ratusza te samochody??? Chodniki dla pieszych, to taki przyklad dają urzędnicy z ratusza. Nie ładnie a macie parking wewnątrz.

 5. 5
  +6
  ~ Antycypisek
  Poniedziałek, 30.12

  Zaparkowanie w tym rejonie graniczy z cudem nawet na płatnym przy szkole muzycznej. To jest prawdziwy problem panie radny.

 6. 6
  +6
  ~ Uuu
  Poniedziałek, 30.12

  Oddac prawka do wydzialu komunikacji jak taki problem maja,albo zakaz ruchu postawic.Niedlugo do budynku beda wjeadzac.

 7. 7
  +5
  ~ Jeż tax
  Poniedziałek, 30.12

  I tak nie ma gdzie parkować a radny jeszcze chce zlikwidować miejsca to stawiania aut człowieku zajmij się czymś poważnym i ważniejszym wstyd

 8. 8
  +6
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 30.12

  Na pewno niedługo będzie tak , że pan PREZYDENT będzie musiał kierować ruchem .

 9. 9
  +9
  ~ oj Antek!
  Poniedziałek, 30.12

  A wielu mówiło - "Antek to właściwy człowiek na tym stanowisku". I macie swoją nieomylność jak wobec kozła i czerepaka - słupujący i kasujący bezpośrednich podwładnych piastują najwyższe funkcje w mieście. Takie pytania należą się temu administratorowi, ale żeby je zadawał przewodniczący RM? Już nikt na "świeczniku" nie ma szacunku do sprawowanej funkcji ani dla siebie. Wystarczyło zapytać w departamencie dróg lub emerytowanych ober policmajstrów przy łamaniu koalicyjnego opłatka. Ogólnie wiadomo, że " wg statystyk w tym miejscu nie było wypadków i z uwagi na ..., NIE!". Spocili się wszyscy z kww i koalicjant - wymyślają proch i porcelanę. "Pracują" dla miasta nawet w ostatnich dniach roku siedząc u fryzjera. Oj, Jontek!

 10. 10
  +9
  ~ ha ha
  Poniedziałek, 30.12

  Czyli że przewodniczący RM chciał, żeby prezydent coś zrobił dla bezpieczeństwa ludzi, którzy jeżdżą tam mimo zakazu? Dobre!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0683441162109