Piątek, 21.01.2022, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czy mieszkańcy Zawady przestrzegają nowych zasad bezpieczeństwa?

28.03.2020, 18:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy mieszkańcy Zawady przestrzegają nowych zasad bezpieczeństwa?
Fot.Ryszard Biel
Od 25 marca obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Jak przestrzegają je mieszkańcy osiedla Zawada?

Zakaz swobodnego przemieszczania się poza dojazdem do pracy, wolontariatem oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego będzie obowiązywać do 11 kwietnia. Należy pamiętać, że nie można się poruszać w grupie większej niż dwie osoby. Wyjątkiem stanowią członkowie najbliższej rodziny.
 
Obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń, imprez, zebrań. Nadal zamknięte pozostaną także przedszkola, szkoły, uczelnie, galerie handlowe, restauracje, kluby, teatry i kina.

Na Zawadzie dostrzegliśmy kolejkę do poczty. Mieszkańcy starali się zachować odpowiednią odległość od siebie. - To ważne, by w tym trudnym czasie myśleć o tym, co i jak się robi - mówi p. Danuta.
 
- Nie dotykam klamek. Używam do tego rękawiczki albo chusteczki. Wirusy jakiś czas utrzymują się na przedmiotach, więc nie ma co ryzykować - dodała p. Krystyna.

Przypominamy, że zmiany wprowadzono także w komunikacji miejskiej. W autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć i zachęcamy do przesyłania zdjęć swojej okolicy na adres redakcja@info.elblag.pl. Jak sytuacja wygląda na Waszych osiedlach?
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / Zawada ( zdjęć 52 )
Dodano: 2020-03-28 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Xxc
  Sobota, 28.03

  Legionów od nocnego do żabki po5 .6. Mlodyh z puszki piwa ...heh gdzie policja

 2. 2
  +5
  ~ NIE
  Sobota, 28.03

  Sobota dzisiaj i tłumy wszędzie, rowery i wio całe grupy. Wszędzie ścisk bo ludzi pełno. Połowa zdechnie będzie spokój. Pozostaną ci co myślą i słuchają apeli.

 3. 3
  +10
  ~ obserwator
  Sobota, 28.03

  Siedzac w domu dotarlo do mnie,ze moja zona jest alkoholiczka

 4. 4
  +7
  ~ Głupota rządzi.
  Sobota, 28.03

  Telewizja publiczna wciąż z uporem pokazuje obrazki pustych ulic wskazując, że nasze społeczeństwo jest zdyscyplinowane i tym zachowaniem utożsamia się z decyzjami rządu. Tymczasem to fikcja, bo wiele, zbyt wiele osób, nie podporządkowuje się nałożonym zakazom. Dziś nie tylko na Zawadzie, ale i w innych częściach miasta tłumy mieszkańców udawały się na wycieczki, działki czy inne atrakcje na powietrzu. Przerażeniem napawają filmiki i zdjęcia z naszych miast, gdzie jak na wyścigu kolarskim rowerzyści gremialnie podróżują po bulwarach, skwerach i ulicach. Tak samo pełno spacerowiczów i to w grupach w tym rodziców z dziećmi. Szczególną beztroską charakteryzują się młodzi, którzy uznali, że oni są poza zasiegiem wirusa, więc wszystko im "zwisa". Więc nic dziwnego, że tylko w dniu dzisiejszym przybyło prawie 250 nowych zarażonych, a jak tak dalej pójdzie to dogonimy Włochy. Jak to wobec tego jest albo przestrzegamy zasady walki z epidemią, albo się poddajemy naszej narodowej głupocie i na własne życzenie zniszczymy życie.

 5. 5
  +8
  ~ Wysoka dieta RN .
  Sobota, 28.03

  Zawada tak czy owak opustoszeje . Bo to jak winduje SM Zakrzewo wraz z niedawno wybraną Radą Nadzorczą czynsze spowoduje , że każdy o zdrowych zmysłach ucieknie z niej .

 6. 6
  +2
  ~ były MO
  Sobota, 28.03

  Ten chlopczyk od oglądania rodeo wykończy ten kraj.Ludzie czy wy tego nie widzicie

 7. 7
  +6
  ~ Zacznijcie karać
  Sobota, 28.03

  Może policja i sm ruszy na działaczki. Imprezki na całego. I nie nie rodzinne. Tylko miedzysasiedzkie. Grill, piwko, woreczka. Gnojolstwo zamiast siedzieć na swojej działce zapieprza po alejkach.

 8. 8
  --9
  ~ Gjfj
  Niedziela, 29.03

  Kiedy bedzie koniec tego gowna , za chwile jak ktos bedzie mial katar , to bedzie trzeba wszystko pozamykac , zenada , mam gdzies te idiotyczne nakazy , #wyjdz z domu

 9. 9
  +2
  ~ do~ były MO
  Niedziela, 29.03

  Ten chłopczyk to nawet nie wiedział co lubi oglądać Tu chodziło o "Ranczo" tak donoszą prawicowe media.

 10. 10
  --1
  ~ Kabanos
  Niedziela, 29.03

  To wieczorem jak sa pustki nie moge wyjsc wokolo blokow na spacer?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97359395027161