Czwartek, 25.02.2021, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zobacz, jak wyglądają ulice Elbląga. "Kolejki tworzą się szczególnie przed bankami i aptekami"

27.03.2020, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, jak wyglądają ulice Elbląga. "Kolejki tworzą się szczególnie przed bankami i aptekami"
Fot.Ryszard Biel

W związku z epidemią koronawirusa  do 11 kwietnia włącznie nie można swobodnie przemieszczać się poza dojazdem do pracy, wolontariatem  oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (zrobienie zakupów, wykupienie leków, udanie się do lekarza, opieka nad bliskimi, wyprowadzenie psa). Sprawdziliśmy, jak obecnie wyglądają ulice Elbląga.

Mieszkańcy naszego miasta starają się odnaleźć w nowych warunkach. - Wychodzę z domu tylko, kiedy jest to konieczne, czyli do sklepu - mówi p. Beata. - Staramy się z rodziną unikać kontaktu z ludźmi.

- Nie jest łatwo, bo jednak jest sporo rzeczy do zrobienia. Jednak mamy świadowość tego, że trzeba się pilnować - dodała p. Dorota. - Zauważyłam, że kolejki tworzą się szczególnie przed bankami i aptekami.


Przypomnijmy, że według zaostrzonych zasad bezpieczeństwa nie można się poruszać w grupie większej niż dwie osoby. Wyjątkiem stanowią członkowie najbliższej rodziny. Zmiany wprowadzono także w komunikacji miejskiej. W autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta.

Nadal obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń, imprez, zebrań. Zamknięte pozostaną także przedszkola, szkoły, uczelnie, galerie handlowe, restauracje, kluby, teatry i kina.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Drugi dzień zaostrzonych przepisów ( zdjęć 52 )
Dodano: 2020-03-27 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ 666
  Piątek, 27.03

  Dziady wszedzie stoja w kolejkach zobaczcie na zawadzie po chleb codziennie jakie kolejki dziadkow smiechy pogawedki nic se z tego nue robia

 2. 2
  --7
  ~ Po swoje
  Piątek, 27.03

  Żadne dziady mamy prawo pobierać pieniądze NASZE . Brak jest większej ilości bankomatow w Elblągu i brak wyższych nominalow banknotów w bankach Tylko na zamówienie.

 3. 3
  +15
  ~ Adam Dziad-Dziadyga.
  Piątek, 27.03

  Co to znaczy dziady stoją w kolejkach. Stoją wszyscy, którzy muszą, a ponieważ wewnątrz może jednorazowo przebywać od 1 do 5 osób to pozostali oczekują na zewnątrz. Nie wolno wyszydzać ani ludzi, ani zjawiska, bo akurat to nie oni ponoszą winę za obecną sytuację.

 4. 4
  +1
  ~ Ploterek
  Piątek, 27.03

  Brak większej ilości bankomatów?! Że co proszę?!

 5. 5
  --6
  ~ Anna L.
  Piątek, 27.03

  Bank obniżył mój dzienny limit wypłaty pieniędzy z bankomatów.

 6. 6
  +6
  ~ jolek
  Piątek, 27.03

  Młodzież nie robi sobie nic ! Grupuja sie pija piwko.Jak zwrociłam im uwage ze moga przeniesc wirusa na osobe starsza a ta moze umrzec to sie z tego śmiali.Smutne to.

 7. 7
  +9
  ~ Abc
  Piątek, 27.03

  Glowne ulice niby puste, a na bocznych jak dawniej- spacerku, całe rodziny na rowerze, pogawedki, wypady na działki. Parkingi pod centrami typu jak przy ul. Kochanowskiego, pod Lidlem pełne. Policji nie widać. Aż przykro, że mamy takie bezrozumne społeczeństwo.

 8. 8
  --1
  ~ Tragedia
  Piątek, 27.03

  W czasach, kiedy większość spraw w bankach można załatwić nie ruszając się z kanapy, ludzie tłoczą się w kolejkach. My, Polacy, po prostu kochamy kolejki..... Czy naprawdę potrzebujecie aż tyle gotówki? Wszędzie można płacić teraz kartą - no chyba, że na jakieś szemrane interesy?

 9. 9
  +2
  ~ drobny przedsiebiorca
  Piątek, 27.03

  Przyjme dobrze odzywionego Niemca do roboty przy budowie domu.Prace porzadkowe, noszenie cegiel,demontaz szalunku,w razie braku kwalifikacji mozliwe przyuczenie i ty Niemcu ,mozesz czegos sie nauczyc

 10. 10
  +6
  ~ asd
  Piątek, 27.03

  A po co stac w kolejce do banku? Przeciez wszystko zalatwie bankowoscia elektroniczna...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2550110816956