Niedziela, 24.01.2021, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Stomatolodzy zamykają gabinety. Jest problem z dostępem do dentysty

23.03.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Stomatolodzy zamykają gabinety. Jest problem z dostępem do dentysty

Elblążanie sygnalizują, że w awaryjnych sytuacjach, mają problem z dostępem do dentysty. - Chcielibyśmy utrzymać dyżury dla tych osób najbardziej potrzebujących. W tej chwili jednak trudno mi powiedzieć, czy pacjent, który zadzwoni z bólem zęba zostanie przyjęty. Lekarze wycofują się z dyżurów - usłyszeliśmy w jednej z elbląskich poradni stomatologicznych. 

Obecnie w Elblągu większość gabinetów stomatologicznych jest zamknięta. Powodem są oczywiście względy bezpieczeństwa, najważniejsze w czasie epidemii koronawirusa. Jednak pacjenci z bólem zęba nie mogą czekać. Gdzie więc mają szukać pomocy? Jak przekonuje rzeczniczka olsztyńskiego NFZ, w gabinetach mających kontrakty z Funduszem.

Gabinety stomatologiczne w tej chwili nie przyjmują większości pacjentów, dla bezpieczeństwa swojego i pacjentów. Planowe wizyty są wstrzymane. Jednak w nagłych wypadkach pacjenci są przyjmowani. W takich awaryjnych sytuacjach należy się kontaktować z placówką stomatologiczną, która ma kontrakt z NFZ. Jeżeli ktoś nie zna numeru, może zadzwonić na naszą infolinię - 800 190 590 i tam uzyska numery telefonów do tych placówek

- mówi Magdalena Mil, rzecznik prasowy w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Wojewódzkim NFZ.

W rzeczywistości sytuacja nie jest aż taka prosta. Stomatolodzy są jedną z najbardziej narażonych na zakażenie grup zawodowych. Wielu z nich, ze względów bezpieczeństwa, rezygnuje ze świadczenia usług w tym czasie. Dotyczy to również gabinetów i poradni mających kontrakty z NFZ.

Jest bardzo ciężko. Dziś mamy ustawione dyżury, ale tak naprawdę nie wiem, jak to będzie wyglądało jutro. Chcielibyśmy utrzymać dyżury dla tych osób bardzo potrzebujących. W tej chwili jednak trudno powiedzieć, czy osoby, które zadzwonią do nas z bólem zęba, zostaną przyjęte. Stomatolodzy, asystentki, wycofują się z pracy. To jest rozsądne. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, stomatolog jest wybitnie narażony na zakażenie. On nie odsunie się od pacjenta na 2 metry

- mówi Małgorzata Gołowicz, kierownik do spraw administracyjnych w Spółdzielni Pracy "Medyk" w Elblągu. 

Co więc w sytuacjach awaryjnych? Elblążanom pozostają gabinety prywatne. Te, w większości przypadków jeszcze pracują, choć również w bardzo ograniczonym zakresie. - Pacjentów rejestrujemy tylko w nagłych wypadakach - usłyszeliśmy w poradni przy ul. Gdyńskiej. 
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ koobeer
  Poniedziałek, 23.03

  Redaktorze wstyd mi za twoje pisanie . WRÓĆ do szkoły i naucz się poprawnej pisowni .

 2. 2
  +13
  ~ Zatruty ząb
  Poniedziałek, 23.03

  Oczywiście na infolinii otrzymany numer, i dentysta tylko przyjmuję prywatnie pomimo podpisanej umowy z NFZ bo przecież prywatnie przyjmując nic mu nie grozi.... POLSKA i jej absurdy

 3. 3
  --5
  ~ wesoły wirus
  Poniedziałek, 23.03

  No tak, ktoś zmarł na raka ale przypadkowo przy sekcji zwłok wykryto koronawirusa i mamy komunikat: "Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. To xx-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w xxx. Jak podaje ministerstwo, osoba miała choroby współistniejące." Jednym słowem P A R A N O J A !!! Ludzie opanujcie się i dajcie normalnym normalnie żyć!!! Normalni nie dajcie się ogłupić przez oszołomów i nie popadajcie w histerię!!! Ludzie wyjdźcie na spacer, jest ładna pogoda. Przewietrzcie siebie i mieszkania. Jak będziecie łykać jak pelikan ryby wszystko to co trąbią w mediach to zachorujecie od smrodu i nie wiadomo od jakiego badziewia siedząc w czterech ścianach!!! Wirusów wszelkiego rodzaju jest dużo i są one wszędzie. Żeby się niczym nie zarazić to ludzie musieliby zamknąć się w inkubatorach. Kto ma zachorować ten zachoruje a kto ma być zdrowy ten będzie i tego się nie zmieni!!! Taka jest natura i takie jest życie człowieka. Ludzie codziennie

 4. 4
  +4
  ~ awicenna
  Poniedziałek, 23.03

  Najwidoczniej koronawirus nie grozi w prywatnych gabinetach. Tam go nie ma. Boi się ten wirus pieniędzy, czy jak? Bo jeśli za pieniądze leczyć, to nagle go nie ma. Ryzyko zakażenia znika jak ręką odjął. Oj, dentyści... Tacy wykształceni...Dostaną pieniądze , owszem, a w bonusie koronę.

 5. 5
  +7
  ~ Andrzej
  Poniedziałek, 23.03

  Przychodnie prywatne w większości są też pozamykane.

 6. 6
  +8
  ~ Ale cepy
  Poniedziałek, 23.03

  Polsat godz 18.50 wiadomości, powiedzieli że Braniewo jest pod olsztynem. Teraz widzimy ich stan umysłu i wiedzy.

 7. 7
  +9
  ~ do ~ Ale cepy
  Poniedziałek, 23.03

  a nie jest tak??? Elbląg też leży koło Olsztyna - a Olsztyn koło Warszawy!!! A Warszawa leży koło Żoliborza - a Żoliborz jest najważniejszy!!!!

 8. 8
  +6
  ~ Do ale cepy
  Poniedziałek, 23.03

  Tez ogladalem wydarzenia w tym czasie i tez to slyszalem, total porazka ci redaktorzy , nawet rzetelnie nie potrafia przedstawic informacji

 9. 9
  +4
  ~ sokrates
  Poniedziałek, 23.03

  Na medycynę się idzie z powołania do pieniędzy. Zapominają o swej przysiędze i że ich praca to służba. Oj będzie niedobrze przy takim myśleniu drodzy stomatolodzy.

 10. 10
  0
  ~ Pacjentka z bólem
  Piątek, 27.03

  A to ciekawe ?! Pacjenci z bólem przyjmowani? Dyzury ? W medyku nie udziela nikomu pomocy . Mój mąż był i dostał receptę :) prywatnie inaczej więc koronawirus boi się pieniadzy ! To są żarty jakieś . NFZ powinno się za to wziać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95035099983215