Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Potwierdzono 2 kolejne przypadki koronawirusa na terenie naszego województwa (aktualizacja)

17.03.2020, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Potwierdzono 2 kolejne przypadki koronawirusa na terenie naszego województwa (aktualizacja)

Aktualnie w Polsce potwierdzono 205 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W województwie warmińsko - mazurskim znajdowało się 5 z tych osób. Dziś, 17 marca rzecznik prasowy wojewody poinformował o 2 kolejnych.
 

Przypomnijmy, że 11 marca Rząd zdecydował, aby na dwa tygodnie zamknąć szkoły, kina, muzea, filharmonie i teatry. Zamknięte zostały także restauracje, kluby, puby, kina, kasyna, baseny, siłownie i galerie handlowe.
 

Odwołano wszelkie wydarzenia masowe  i zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób, w tym tych państwowych i religijnych.  


Mimo tak wielu środków ostrożności wciąż potwierdzane są nowe przypadki osób zarażonych.

 

Mamy dwa kolejne przypadki osób zakażonych koronawirusem z terenu naszego województwa. To mężczyźni: 59 lat - wrócił z Włoch i 38 lat - wrócił z Austrii. Obaj są hospitalizowani w Ostródzie, ich stan jest dobry. W sumie mamy 7 pacjentów "dodatnich"

 

- poinformował dziś Krzysztof Guzek, Rzecznik Prasowy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego


Jak podaje Polsat News jest także piąta ofiara koronawirusa - 57-letni mężczyzna z Wałbrzycha, który miał choroby współistniejące.

 

 

Aktualizacja:

Według danych podanych przez Ministerstwo Zdrowia nowe 28 potwierdzonych przypadków dotyczy: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ ft
  Wtorek, 17.03

  dlaczego nie podajecie z jakich miejscowości pochodzą

 2. 2
  --10
  ~ Ploterek
  Wtorek, 17.03

  Może kur*a jeszcze wszystko podać?! Po uj Ci ta informacja?! Bardzo dobrze, że nie podają bo by wybuchła panika

 3. 3
  +10
  ~ Sylwia
  Wtorek, 17.03

  Powinnie podawac jestem tego samego zdania.

 4. 4
  +22
  ~ I co
  Wtorek, 17.03

  Ci co przyjeżdżają do Polski są chorzy na granicy powinny powstać obozy i tam ich trzymać przez 14 dni.

 5. 5
  +1
  ~ gość89
  Wtorek, 17.03

  S....... poprzyjeżdżało nie wiadomo skąd. Jeżdżą nie wiadomo gdzie zachciało im się Włoch i innych krajów. Jakoś mi wystarczy Polska. A teraz przez tych d**ili nie mam jak do swojej połówki z Warszawy jeździć. Nie wpuszczać ich do kraju! Niech siedzą tam w tych krajach gdzie wyjechali aż do czasu gdy się uspokoi sytuacja.

 6. 6
  +8
  ~ Stop Januszom
  Wtorek, 17.03

  Nie wpuszczać ich w ogóle Zwłaszcza Januszy wracających z wycieczek bo były tanie. Niech sobie siedzą na wiecznych wakacjach.

 7. 7
  +9
  ~ mieszkaniec II
  Wtorek, 17.03

  I wirus dalej się będzie rozprzestrzeniał jeżeli świadomość kadr kierowniczych i bezpośrednich przełożonych będzie taka jak choćby w firmach miejskich w Elblągu. Np. w Zarządzie Zieleni totalny brak środków ochrony osobistej pracowników. Brak możliwości zachowania odległości w kontaktach międzyludzkich. Kierownik robi odprawę pracowników w swoim ciasnym pokoiku bez względu na zalecenia dot. bezpieczeństwa. Środki transportu dla pracowników i sposób przewozu również odbiegają od zalecanych. A tak przy okazji, czy o tej porze niezbędne jest grabienie trawników. A jeżeli tak to może dyrekcja zatroszczy się o bezpieczeństwo tych najsłabszych pracujących w bezpośrednim kontakcie z innymi ludźmi. Czy dyrektor weźmie odpowiedzialność za niepotrzebną chorobę czy śmierć pracownika.

 8. 8
  --1
  ~ opus
  Wtorek, 17.03

  nagle do kraju zapragnela wrocic cala patologia ktora wyjechala stad 10-15 lat temu do angli,irlandi czy niemeic. waracaja lawinowo do kraju przywozac tu ten syf. wojsko powinno do nich strzelac na granicy. to oni odpowiadaja za zaraze. zamknac im granice i nie wpuszczac juz nikogo. niech tam siedza gdzie pracowali.

 9. 9
  +3
  ~ Pitr
  Wtorek, 17.03

  Podobno z elbląga tych dwóch mężczyzn

 10. 10
  +2
  ~ jajo
  Wtorek, 17.03

  A co powiecie na wyprawienie imienin na ok 250 osób przez działacza pis ? Gdzie tu odpowiedzialność. Pis go zawiesił a ja uwazam ze powinien trafic do wiezienia za narazanie innych na utrate zdrowia lub życia.Jestem jeszcze ciekaw za czyje pieniadze wyprawił imieniny na tylu ludzi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1171989440918