Środa, 8.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Adrian, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Będzie gdzie usiąść. Sto nowych ławek pojawi się w różnych miejscach Elbląga

06.03.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Będzie gdzie usiąść. Sto nowych ławek pojawi się w różnych miejscach Elbląga
Fot.Ryszard Biel

Zauważyłam, że nowe ławeczki pojawiły się na Żeromskiego, przy skwerze. To dobry pomysł. W Elblągu jest ich zadecydowanie za mało. Poza parkami i starówką, tak naprawdę nie ma gdzie usiąść, a przecież nasze społeczeństwo się starzeje i warto, aby miasto stawało się przyjazne seniorom. Czy ławki pojawią się również na innych ulicach - pyta Czytelniczka info.elblag.pl. Odpowiedź urzędników ucieszy elblążankę. 

Niecały miesiąc temu dwanaście nowych ławek pojawiło się przy ul. Marymonckiej, na trasie prowadzącej do Bażantarni. Niedawno pojawiły się również przy ul. Żeromskiego.

To niby nic wielkiego - ławka. Jednak dla osób starszych, schorowanych ważne jest to, czy na ich drodze znajdzie się taka ławka, czy też nie jest bardzo ważne. Zresztą przecież zarówno młodzi, jak i rodziny z dziećmi chętnie na ławce przysiądą. Niestety w Elblągu jest ich bardzo mało, trochę to wstyd dla miasta

- dodaje nasza rozmówczyni. 

To się zmieni już niebawem. Właśnie trwa montaż ponad stu ławek w kilkunastu lokalizacjach w Elblągu. Nowe "meble miejskie" pojawią się przy ulicach: Ogólnej (od ul. Lubelskiej do ul. Legionów), Płk. Dąbka (od ul. Pionierskiej do ul. Ogólnej), al. Grunwaldzkiej, Jana III Sobieskiego (od ul. Broniewskiego do ul. Legionów), al. Tysiąclecia (od ul. Hetmańskiej do ul. Rycerskiej), Malborskiej (od ul. Fredry do ul. Łódzkiej), Agrykola, Rawskiej, Żeromskiego, Przy Murze, Bożego Ciała, Plac Wolności, a także w parkach: Modrzewia, Kajki i Dolinka. 

Łącznie zakupiono 102 ławki, za kwotę 64 tys. zł. Ich montaż dobiega końca, w większości wymienionych miejsc ławki już są

- mówi Łukasz Mierzejewski, z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

Montażem ławek zajmuje się Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu. Ich zakup został sfinansowany z budżetu miasta.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Eko
  Piątek, 06.03

  Nie ma to jak pooddychac swiezym powietrzem z rur wydechowych na grunwaldzkiej,plk.dabka.Jeszcze na obwodnicy by sie pare przydalo.A smietnikow jak nie bylo,tak nie ma,chodniki dziurawe,przejscia dla pieszych niedoswietlone,dziurawe drogi,itp,itd.

 2. 2
  +8
  ~ Anty
  Piątek, 06.03

  No to tylko czekać na patolkę ze Specjalem w ręku krzyczącą "Olympia to pany", dewastującą ławkę w zemście po kolejnym przegranym meczu.

 3. 3
  +16
  ~ babcia
  Piątek, 06.03

  więcej laweczek powinno być na pustej niezabudowanej dzialce , niby skwerku na pl konstytucji ,kupil ją przez pomyłkę urzędu miejskiego czlowiek produkujący ciastka , nie budujący domy . i tak się bujamy z tym niezabudowanym , blokowanym terenem w samym centrum miasta juz prawie 20 lat. po za tym więcej laweczek na pl slowianskim przy fontannie i zero aut w tym miejscu , a krzeselka i stoliki ,oraz kramiki ,miejscowi artyści / tworcy , kawiarenk futt track ,slowem ,jak na Zachodzie w takich miejscach , I Urzędu Miasta to nic nie kosztuje .

 4. 4
  +3
  ~ A tu nic
  Piątek, 06.03

  Drugi brzeg rzeki Elbląg tam nie ma ani jednej ławeczki. Na długości między trzema mostami.

 5. 5
  --2
  ~ lokalny patriota
  Piątek, 06.03

  Nareszcie pomysł byłej radnej doczekał się częściowej realizacji!!! Tak wyśmiewany! opluwany, a teraz wyczekiwany!!! Ciesze się, że doczekaliśmy się tak banalnego i potrzebnego rozwiązania.

 6. 6
  +16
  ~ filut
  Piątek, 06.03

  I chyba przy każdej ławce kosze na śmieci. A co UM zrobi z problemem /nie/sprzątania psich kup przez właścicieli czworonogów?

 7. 7
  +1
  ~ chester
  Piątek, 06.03

  Anty-a kiedy to kibice Olimpii dewastowali jakieś ławki?Może jeszcze powiesz że twojego Yorka wrzucili do Kumieli?Idż się wysikaj i lulu.Zapewne jutro wpadniesz na kolejny głupi pomysł

 8. 8
  +9
  ~ May
  Piątek, 06.03

  Super sprawa chociaż na chwile aby odpocząć a siędzie długo to sa parki

 9. 9
  +3
  ~ Anty
  Piątek, 06.03

  @chester Uderz w stół a nożyce się odezwą...

 10. 10
  0
  ~ galernik
  Sobota, 07.03

  Te ławki są niewygodne i mało estetyczne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.