Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jakie efekty przyniósł pierwszy tydzień strajku elbląskich tramwajarzy?

23.02.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jakie efekty przyniósł pierwszy tydzień strajku elbląskich tramwajarzy?
Fot.Ryszard Biel

Wzrost płac o 350-400 zł brutto obowiązujący od stycznia 2020 r. , zawieszenie akcji protestacyjnej i odwołanie manifestacji, to wynik negocjacji związków zawodowych … Polskiej Grupy Górniczej. A co, po sześciu dniach strajku osiągnęli elbląscy tramwajarze?


W poniedziałek, 17 lutego, na tory nie wyjechały tramwaje. Około 60 pracowników spółki miejskiej jaką jest spółka Tramwaje Elbląskie, rozpoczęło strajk. Strajkujący postulują podwyżkę płac oraz zmniejszenie limitu godzin nadliczbowych o połowę.


Po tygodniu strajku nadal brak porozumienia między strajkującymi pracownikami Tramwajów Elbląskich a zarządem spółki. Brak też terminu spotkania z Dyrektorem TE  czy Prezydentem Miasta.

Otrzymaliśmy jedynie zaproszenie na spotkanie do Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Olsztynie. Odbędzie się ono we wtorek o 10:00

– mówi Roman Kluczyk, przewodniczący Zakładowej Organizacji Związkowej Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP

Działająca przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego została powołana w 2015 roku. Do jej zadań należy zajmowanie stanowisk i wyrażanie opinii  w sprawach objętych zakresem zadań związków zawodowych lub organizacji pracodawców będących w kompetencji administracji rządowej i samorządowej z terenu województwa. O tym jak przebiegały rozmowy i jakie wymierne korzyści przyniosły dla elbląskich tramwajarzy  poinformujemy niezwłocznie po spotkaniu związkiwców TR z WRDS.


 

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Jaaaaaaaaaaa
  Niedziela, 23.02

  Wrobelek tonie w następnych wyborach A razem z nim Zieliński nieroby

 2. 2
  +32
  ~ Tomsi
  Niedziela, 23.02

  No i całe ponad 100osobowe przedsiębiorstwo za grube miliony zastąpiło 11 autobusów 😂😂😂

 3. 3
  +24
  ~ Ja nusz
  Niedziela, 23.02

  Po co czekać do następnych wyborów. Tylko pytam kogo wybrać? Patrząc na ludzi to nie ma na razie kogo, i tu jest problem. Nie patrzmy na partie polityczne tylko na człowieka który to wszystko podźwignie.

 4. 4
  +24
  ~ Spacerowicz
  Niedziela, 23.02

  Rada Miejska oraz Prezydent Miasta mają mieszkańców w tzw. " głębokim poważaniu " . Jesteśmy im potrzebni jak zbliżają się wybory , wtedy jak by mogli to " bez mydła by nam się do d... wślizgnęli . Ci pseudo włodarze miasta liczą na krótką pamięć nas mieszkańców a przecież nie tylko Prezydenta można odwołać ale i całą Radę pogonić trzeba tylko chcieć i się zmobilizować .

 5. 5
  +22
  ~ Poszukujacy?
  Niedziela, 23.02

  Rada, jaka Rada? Mumie sterowane i tyle, a ja się pytam gdzie Poslowie, Senatorowie? Po kiego ich wybrano, glupoty publikować to potrafią a tam gdzie problem to cisza, zenada , a tramwajarze zostali olani przez wszystkich i taka naga prawda , biorą na przetrzymanie , jak to bywalo dawno dawno temu ,

 6. 6
  +14
  ~ Kassandra
  Niedziela, 23.02

  ZKM to soczewka elbląskiej patologii. W ZKM nadgodziny traktowane jako coś normalnego, ale w/g kodeksu pracy nadgodziny nie mogą być stałym elementem czasu pracy. I co na to rząowoa PIP ??? Ano nic, bo łapówki ipoza tym każdy pośrednio lub bezpośrednio jest związny z miejskim systemem zatrudniania pociotków. PIS i NSZZZ Solodarność nie wspiera, bo to nie przyniesie im korzyści. A ze wszystkiego cieszy się Olszczyn, który lekką ręką otrzymał z łunii 31 mln EUR na rewiyalizacja ich hali Urynia. A Pan Wróblewski szczyci się kakimiś dwoma krótkimi tramwajami. Adolf zza grobu ma niezłą bekę !!!

 7. 7
  +16
  ~ fiki miki
  Niedziela, 23.02

  Czy to nie wstyd że Olsztyn będzie negocjatorem, panie prezydencie?

 8. 8
  +15
  ~ Zapytuje
  Niedziela, 23.02

  A gdzie są senatorzy z Elbląga i posłowie. Widac jak dbają o miasto i mieszkańców.

 9. 9
  +15
  ~ wicia
  Niedziela, 23.02

  Podobnież / tak sam z siebie czy za zgodą prezydenta /do strajkujących podjechał pan "najbardziej pracowity" Balbuza i co im oznajmił jako przewodniczący komisji ds gospodarczych RM? Będzie felieton czy zapytanie do prezydenta?

 10. 10
  --11
  ~ maja1949
  Niedziela, 23.02

  Nie patrzac na partie polecam posla pana J Wilka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.