Sobota, 26.09.2020, Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jak będą wyglądać dostawy ciepła dla mieszkańców Elbląga od 1 października?

13.02.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak będą wyglądać dostawy ciepła dla mieszkańców Elbląga od 1 października?
- EPEC 9 stycznia 2020 r. komunikatem prasowym poinformowało, że wpłynęło oświadczenie o wypowiedzeniu umowy sprzedaży ciepła z okresem wypowiedzenia, który upłynie z dniem 30 września 2020 r. Jak mają wyglądać dostawy ciepła dla mieszkańców Elbląga od 1 października? - pyta radny Paweł Kowszyński.
 
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej powstało 2 listopada 1992 r. - W ramach obowiązującej formy prawnej w EPEC funkcjonuje Zgromadzenie Wspólników, którego kompetencje wykonuje Prezydent Elbląga – stwierdził Paweł Kowszyński.
 
Jak mają wyglądać dostawy ciepła dla mieszkańców Elbląga od 1 października 2020 r. oraz czy mieszkańcy Elbląga mają gwarancję EPEC na nieprzerwane odpowiadające zapotrzebowaniu dostawy energii cieplnej po 1 października 2020 r.?
 
- pyta Paweł Kowszyński.
 
Wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewicz przypomina, że system ciepłowniczy w zakresie dystrybucji ciepła zależy od EPEC pozostaje niezmienny. - W zakresie produkcji Ciepłowni Dojazdowa nie zmienia się jej moc – ok. 40 MWt ani paliwo- węgiel – zaznaczył.
 
 
Pozostałe ok. 150 MWt dostarczać będzie na podstawie umowy zawartej na czas nieoznaczony Energa Kogeneracja, której wypowiedzenie z mocy obowiązujących w Polsce przepisów jest nieskuteczne. Taki system obowiązywać będzie do czasu przyjęcia „Docelowego modelu zaopatrzenia w ciepło miasta Elbląg” i realizacji planowanych inwestycji
 
– podkreślił Edward Pietrulewicz.
 
Według umowy jaką Miasto zawarło z Energą Kogeneracją „Sprzedawca zobowiązane jest to: a) dostarczania ciepła zgodnie z Umową, b) utrzymywania urządzeń służących do wytwarzania ciepła w stanie odpowiadającym wymaganiom przepisów o budowie i eksploatacji tych urządzeń (…) Energa Kogeneracja zobowiązana jest do realizacji dostaw ciepła na podstawie udzielonej koncesji na wytwarzanie do dnia 31 października 2028 r.
 
Umowa zawiera również zapisy o obowiązkach Koncesjonariusza, do których należą zapewnienie wysokiej jakości świadczonych usług niezawodności zaopatrzenia w ciepło przy zachowaniu zasady najniższych możliwych kosztów, wykonanie działalności w sposób nie powodujący zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzkiego oraz nie narażający na powstanie szkód materialnych.
 
Koncesjonariusz zobowiązany jest także do przestrzegania obowiązujących przepisów, w tym przepisów o ochronie środowiska i bezpieczeństwie ekologicznym, a także wydanych na ich podstawie przepisów wykonawczych.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ 001
  Czwartek, 13.02

  Energa Kogeneracja zobowiązana jest do realizacji dostaw ciepła na podstawie udzielonej koncesji na wytwarzanie do dnia 31 października 2028 r.” Koncesja to zgoda a nie obowiązek

 2. 2
  +6
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 13.02

  Ciepło będzie dostarczał Prąd Zatokowy Golfsztrom i każdy będzie mógł zainstalować w mieszkaniu tradycyjną "Kozę". Taki jest efekt 10 lat bezczynności kolejnych prezydentów i Rady Miasta. W Elblągu jest wszystko na NIE. Proponowane przeze mnie kilka lat temu rozwiązanie : budowa bloku parowo gazowego, budowa Spalarni - został odrzucone i poniekąd były hejtersko trywializowane. Dzisiaj elektrownia Ostrołęka rozważa wycofanie się z węgla i zamianę paliwa na gaz. I wracany do starego przysłowia w odniesieniu do władz samorządowych: dla czegoś biedny - boś ....

 3. 3
  --1
  ~ Sas
  Czwartek, 13.02

  Edek specjalista od energetyki..... nie no ręce opadają.....

 4. 4
  --8
  ~ pieczenie bezów
  Czwartek, 13.02

  I znowu bełkot i bicie piany. Skoro innowator twierdzi, że Energa nie może, zgodnie z obowiązującym prawem, wypowiedzieć umowy na produkcję ciepła, to po co bicie piany? Śpimy do 2028 roku . Cieniutko jest w UM, skoro znowu pojawia się peeselowski fachowiec od wszystkiego i na wszystkim się znający innowator z certyfikatem on line z USA na Europę Wschodnią. Cokolwiek to znaczy. Pytam, za co Epec, spółka Wróblewskiego, bierze dodatkowe 100% wartości GJ wytworzonego w Enerdze? Innowator milczy.

 5. 5
  --3
  pampi - ZAWADA
  Czwartek, 13.02

  Sas .... Edward Pietrulewicz . Nawet nie Wróblewski , nie Nowak a Pietrulewicz ..to są po prost żarty . Kto następny z ramienia Ratusza ?? Wysokiej klasy " specjalista" : ) Nie dziwię się mieszkańcom Elbląga , że chcą referendum . Pozdrawiam elblążan .

 6. 6
  --1
  ~ fiki miki
  Czwartek, 13.02

  Czy dlatego że Edukacja i EPEC rozpoczynają się literą "E", to teraz, jakże odrębnymi działami, będzie się "opiekował" ten wice? Omnibus ... ?

 7. 7
  +8
  ~ historyk
  Czwartek, 13.02

  Oczywiście, że edukacja jest podstawą wszystkiego. Jak ktoś jest wyedukowany, to nie ma problemu z wiedzą. A jak ktoś ma deficyty to zawsze będzie pianę bił. Jest takie powiedzenie "złej baletnicy, to i rąbek przeszkadza u spódnicy" Wiosna idzie, więcej optymizmu, mniej złośliwości i zazdrości życzę!

 8. 8
  0
  ~ elblążanka
  Czwartek, 13.02

  Wszystko jasne, bo w Enerdze pojawił się wybitny fachowiec, no i oczywiście mają zaplecze fachowców. Tam odbywa się tylko wymiana stołków i pobieranie ogromnej kasy jako wynagrodzenie.Mam nadzieje , że Spółka miejska się podniesie i zacznie inwestycję, a taki twór jak Energa upadnie, bo też musi wszystko inwestować, wszystko prawie stare, a normy co2 płacić trzeba. Panie Wróblewski tu ma pan wielka szansę na reelekcje budować, a będą podziękowania.

 9. 9
  +2
  ~ 002
  Czwartek, 13.02

  Prezydenci czy wy siebie słyszycie? Mieszkańcy mają was za gł... w .

 10. 10
  0
  ~ ELA
  Czwartek, 13.02

  Widzę, że koledzy z EKo jeszcze nie zauważyli, że jak odetną ciepło, to im w domku będzie... zimno... Dostaniecie odprawy, jak Was pozwalniają?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.