Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Inspirujemy siebie nawzajem!" Elbląski Klub Szefów Kuchni ma już 2 lata!

20.01.2020, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Inspirujemy siebie nawzajem!" Elbląski Klub Szefów Kuchni ma już 2 lata!
Kilkudziesięciu kucharzy połączyło siły, by wspólnie angażować się w akcje charytatywne, brać udział w festiwalach i promować pasję do gotowania. Elbląski Klub Szefów Kuchni działa od dwóch lat. Jak Bartosz Majchrzak, prezes EKSK, podsumowałby ten czas?
 
W lutym 2018 r. powstał pomysł stworzenia klubu, który zrzeszałby kucharzy z Elbląga i okolic. Była to inicjatywa Bartosza Majchrzaka (szef kuchni Amore Mio Grill & Pizza) oraz Szymona Słonkowskiego (kucharza Studni Smaku). - Chcieliśmy zobaczyć, czy w Elblągu kucharze dadzą się zmobilizować do wspólnego działania. Udało nam się to w 80 proc. – mówił Bartosz Majchrzak.
 
Aktualnie do Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni należy 31 osób. - Naszym celem jest propagowanie i rozwój zawodu kucharza. Kim są kucharze, czym się zajmują na co dzień? Chcemy to pokazać. Jest wiele akcji w Polsce, w które się angażujemy. Nie tylko policjanci czy strażacy działają na rzecz innych. Kucharze również potrafią coś zrobić – zaznaczył prezes EKSK.
 
Jedna z idei, która przyświeca Klubowi to integracja. - Chcieliśmy zjednoczyć środowisko. Współpraca między nami polega nie tylko na tym, że dzielimy się wiedzą czy przepisami, ale też wspieramy się, gdy komuś coś potrzeba czy czegoś zabraknie – wymieniał Bartosz Majchrzak. - Nie ma problemu, żeby np. Amore Mio wsparło inną restaurację, gdy będzie awaria i my również wiemy, że na taką pomoc możemy liczyć.
 
 
Inspirujemy się nawzajem. Razem gotujemy, razem sprzątamy. Nikt nie jest gorszy czy lepszy. Wszyscy jesteśmy równi i głos każdego ma taką samą wartość. Cieszę się, że udaje nam się współpracować chociaż każdy pracuje w innej restauracji
 
– dodał Bartosz Majchrzak.
 
EKSK to inicjatywa społeczna. Klub może działać dzięki wsparciu sponsorów i składek klubowiczów. - Jeździmy po Polsce, ale także dużo działamy dla Elbląga. 2019 r. był dla nas przełomowy. Byliśmy w wielu miejscach. Cztery razy wyjeżdżaliśmy do Szczytna na konkursy kulinarne, byliśmy na Grzybobraniu w Jelibarku – wymieniał Bartosz Majchrzak. - Takie wyjazdy są inspirujące. Każda nasza akcja, w której bierzemy udział nas rozwija.
 
Kucharze angażują się także w akcje charytatywne. - Wspieraliśmy m.in. WOŚP przygotowując dla wolontariuszy ciepły posiłek – dodał Bartosz Majchrzak. - Współpracujemy także z Teen Challenge Elbląg. Co tydzień przygotowujemy ciepłe posiłki dla osób bezdomnych.
 
Od momentu powstania EKSK współpracuje z Zespołem Szkół Gospodarczych w Elblągu. - Współpraca układa się nam bardzo dobrze. Cieszymy się, że nasze wizyty poprawiają poziom gotowania uczniów tej szkoły – zapewnia Bartosz Majchrzak. - Jako Klub chcemy uczestniczyć we wszystkich akcjach, które będą się działy w ZSG. Aby nasz reprezentant był obecny na każdym organizowanym spotkaniu czy konkursie.
 
8 lutego, w Starej Karczmie, w rocznicę powstania Klubu, odbędzie się II Bal Charytatywny. - Każdy z nas przynosi na Bal rzecz na licytację, które potem licytujemy między sobą. Zebrane pieniądze przeznaczamy na szczytny cel – wyjaśnia Bartosz Majchrzak.
 
W zeszłym roku EKSK zebrał 1630 zł, które zostały przekazane na pomoc 6-letniemu Wojtkowi Harhaja z Pasłęka. Kogo wesprą tym razem? - W tym roku wesprzemy kogoś z Elbląga, ale więcej szczegółów na razie nie chcemy zdradzać - dodał prezes EKSK.
 
Jakie plany ma EKSK na 2020 rok? - Planujemy warsztaty wegetariańskie w Zespole Szkół Gospodarczych. To będzie otwarte spotkanie, nie tylko dla uczniów. Mamy kilka innym pomysłów, ale o nich głośno jeszcze nie chcemy mówić – przyznaje Bartosz Majchrzak.
 
EKSK jest otwarty na współpracę.
 
Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszamy do kontaktu przez facebook. Chętnie zaangażujemy się w jakiś festyn czy inną inicjatywę jeśli odpowiednio wcześniej zostaniemy o niej poinformowani. Jesteśmy chętni, aby zaangażować się w nowe inicjatywy
 
– zaznaczył Bartosz Majchrzak.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Andrzej
  Poniedziałek, 20.01

  Super kucharze , brawo Elbląg . Robicie fajny i pozytywny przekaz kulinarny. Pozdrawiamy

 2. 2
  +4
  ~ wiesia
  Poniedziałek, 20.01

  super sprawa, brawo, ale już mamy dosyć Amore mio,

 3. 3
  --2
  ~ Do wieśa
  Poniedziałek, 20.01

  Przecież tu jest jeden kucharz z Amore Mio, chyba wiesia musisz mniej pić Alko, bo coś ci się myli.... Poza tym fajna inicjatywa.... więc proponuję zapoznać się z tematem. Wiesia

 4. 4
  +1
  ~ Obligator
  Poniedziałek, 20.01

  Jeden Kucharz? Czyli kto? Z tego co wiem, same fajtlapy

 5. 5
  0
  ~ Rafal
  Poniedziałek, 20.01

  U pewnie jakiś mistrz z poza klubu się odzywa, a Ty kto pod obcym nikiem kozak,przyjdź na spotkanie i pokaż jaki dobry jesteś.... chyba że mądrala w necie jak zawsze. :)))))

 6. 6
  0
  ~ Martynka
  Poniedziałek, 20.01

  Pomaganie ludzią to bardzo ważne i dla,mnie cenne że pomagacie bez interesownie , i nie ma co się przejmować takimi, wpisami jak wyżej, szkoda , kogoś boli wasza praca . Brawo Kucharze

 7. 7
  0
  ~ Marcin Gothic Restauracja
  Poniedziałek, 20.01

  Dobra robota Panowie i Panie , ktoś w Elblągu robi coś fajnego, słychać o Was w całej Polsce i nie tylko, wielki szacun , pozdrowienia z Malborka .

 8. 8
  0
  ~ Kamil ZSG
  Poniedziałek, 20.01

  Fajna załoga byli u nas w szkole i dużo się nauczyliśmy od nich, mogli by częściej wpadać, dobrze po pracować z zawodowcami , możemy się nauczyć więcej niż na co dzień na zajęciach.. Szacun .

 9. 9
  0
  ~ Karolina
  Poniedziałek, 20.01

  Fajna załoga, brawo Elbląg brawo Szefowie kuchni.

 10. 10
  0
  ~ Marcel
  Poniedziałek, 20.01

  Super :-) Brawo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1631329059601