Niedziela, 31.05.2020, Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Sprawdź, co dzieci i młodzież będą mogły robić w Elblągu podczas ferii zimowych

15.01.2020, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sprawdź, co dzieci i młodzież będą mogły robić w Elblągu podczas ferii zimowych
Fot. Ryszard Biel
W poniedziałek, 20 stycznia, rozpoczną się ferie zimowe. Podczas zwołanej dziś konferencji prasowej przedstawiono bogatą ofertę, jaką Miasto przygotowało na ten czas dla dzieci i młodzieży.
 
Prezydent podkreślił, że ferie w dużej mierze zabezpieczone są przez samorząd, miejskie instytucje i stowarzyszenia. - We wszystkich szkołach dystrybuowany jest informator, który trafi do uczniów. Oferta jest bardzo bogata w zajęcia sportowe, kulturalne i edukacyjne, każdy wybierze coś dla siebie w zależności od pasji, zainteresowań – mówił Witold Wróblewski.
 
 
Na zajęcia dla dzieci w czasie ferii miasto ogłosiło również konkurs dla stowarzyszeń i klubów sportowych, zabezpieczając na ten cel 40 tys. zł. Pieniądze trafiły do 16 podmiotów. Organizujemy też półkolonie w elbląskich szkołach
 
– zaznaczył Prezydent Elbląga.
 
 
W kilku szkołach, Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym, a także Młodzieżowym Domu Kultury odbędą się półzimowiska. - W szkołach nr 21, 16, 4, 11 i Szkole Sportowej nr 3 przygotowaliśmy turnusy 5-dniowe. W drugim tygodniu półzimowiska odbędą się w SP16, SP11 i Szkole Sportowej nr 3. Są jeszcze wolne miejsca w Szkole Sportowej nr 3 i SP16 oraz na drugi turnus w SP 11 - mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji.
 
 
 
Dużo będzie się działo także w MDK, gdzie przygotowano ofertę zajęć plastycznych, tanecznych, muzycznych, zajęcia z rytmiki, animacji poklatkowej, dziennikarsko-multimedialne, jak i w pracowni modelarskiej. Także Międzyszkolny Ośrodek Sportowy kieruje ofertę w te ferie, będą to zajęcia z karate, judo, lekkiej atletyki, odbędzie się też turniej sprawnościowy i zajęcia na torze "Kalbar"
 
- wymieniała Małgorzata Sowicka.
 
Wiele zajęć sportowych odbędzie się w czasie ferii w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Grunwaldzkiej. - W pierwszym tygodniu, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 odbywać się będą m.in. zajęcia z piłki nożnej, siatkówki, czy judo – mówił Marek Kucharczy, zastępca dyrektora MOSiR-u.- W drugim tygodniu, w godz. 9.00-12.00, na hali odbywać się będą turnieje, m.in z siatkówki, piłki nożnej i tenisa stołowego. Od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-14.00 dzieciaki będą mogły skorzystać z wejść na lodowisko.
 
 
Odbywać się też będą zajęcia z zumby, zorganizowana zostanie jedna zimowa wycieczka rowerowa, udostępniony podczas ferii będzie także basen przy ul. Robotniczej oraz mieszcząca się tam strzelnica. Będą to zajęcia bezpłatne. Każdy kto będzie chciał się poruszać znajdzie coś dla siebie, chcemy w ten sposób wygrać walkę ze spędzaniem czasu przed komputerem
 
– dodał Marek Kucharczyk.
 
Jak zapewniał Lech Trawicki, dyrektor elbląskiego Muzeum, dla młodych mieszkańców naszego miasta zaplanowano kilka... pogadanek. - Muzeum w te ferie zaprasza na zajęcia praktyczne oraz na pogadanki. W pierwszym tygodniu odbędą się warsztaty piernikowe, na których będziemy przygotowywać te wypieki na Dzień Babci i Dzień Dziadka, porozmawiamy także o życiu na zamku krzyżackim. W drugim tygodniu wykonywać będziemy karnawałowe maski weneckie i lalki tworzone w oparciu o butelki. Porozmawiamy także o zwyczajach żuławskich – mówił.

Biblioteka Elbląska będzie organizować różnego rodzaju wydarzenia w siedmiu swoich filiach i Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj. - Zajęcia inspirowane będą m.in. przyrodą, literaturą dziecięcą oraz sztuką ludową. Młodzież zapraszamy na warsztaty mangowe do Bulaja. Szczegółowy program można odnaleźć na stronie internetowej Biblioteki Elbląskiej i na facebook'u – tłumaczyła Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej.
 

Wojciech Minkiewicz z Centrum Sztuki Galerii EL również zaprezentował ciekawy program. - W czasie ferii wykorzystamy zasoby Galerii EL do organizacji zajęć nastawionych na poznanie świata dźwięków i sztuk plastycznych. Zapraszamy na zajęcia akustyczne z wykorzystaniem smartfonów, na których będziemy starali się stworzyć muzykę z wykorzystaniem tych urządzeń. Odbędą się także zajęcia - oblicza masek - nawiązujące do karnawału. Zaplanowaliśmy również warsztaty - nie lustrzane odbicie - z wykorzystaniem wnętrza Galerii EL. Podejmiemy też twórcze wyzwanie polegające na stworzeniu dużego, trójwymiarowego latającego stworzenia rodem z egzotyki – wymieniał.
 
 
Informacja o możliwości spędzenia wolnego czasu w trakcie ferii dotrze do uczniów dzięki bezpłatnemu folderowi. Od niedzieli informować będziemy za pośrednictwem mediów społecznościowych o atrakcjach na każdy kolejny dzień. Będziemy także odsyłać na strony organizatorów poszczególnych wydarzeń i na ich media społecznościowe
 
– zapewniał Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury
 
- Chcę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznych ferii. Razem tworzymy jedną, szeroką ofertę skierowaną do najmłodszej grupy elblążan. Mam nadzieję, że młodzi, którzy zostają w mieście skorzystają z tej oferty. Choć jest konkurencja w postaci komputera, to zachęcam wszystkich do aktywnego spędzania czasu w te ferie – podkreślił Witold Wróblewski.

Cała oferta zajęć
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 15.01

  "Przedstawiono Bogatą ofertę..."................... Panie Prezydencie, chyba ktoś Pana oszukuje /urzędnicy ?/. Mam dzieci i mam informatory z ostatnich 3-lat, wcześniej było więcej propozycji....... oj cieniutka oferta

 2. 2
  +5
  ~ błaganie o normalność
  Środa, 15.01

  Nareszcie nieco bliżej poprawności - informują dyr. DE i MOSIR, czyli ci co to organizują, są odpowiedzialni z ramienia UM i nadzorują realizację. Dobrze, że nie widać czerepaków - innowatorów. "Prezydent" też mógłby nauczyć się gradowania spraw i pokazać zaufanie do swoich podwładnych. Obie wielbicielki przy jednym stole, a on wpatrzony tylko w jedną.

 3. 3
  +5
  ~ Chyba
  Środa, 15.01

  Chyba bardzo ładna, chyba podoba się, chyba bardzo mądra, chyba lepsza niz depresja?

 4. 4
  +4
  ~ Czyli
  Środa, 15.01

  Jak zwykle to samo Siedzenie dzieci w szkole. Ferie to zakaz wstępu do Szkoły i zajęć podobnych do szkolnych. ODPOCZYNEK ,SPORT,KULRURA. Ale na to trzeba chciść i myśleć a te grono to jak zwykle .robilim.

 5. 5
  +7
  ~ Red
  Środa, 15.01

  Najlepszą zabawą będzie poszukiwanie tramwaju linii nr 5....

 6. 6
  +4
  ~ Nuda
  Czwartek, 16.01

  Czy kiedys na focie zobaczymy mlodych ludzi ze świeżym spojrzeniem i świeżą nowoczesną mentalnością i nie powiązanych z nikim i z niczym ?

 7. 7
  +4
  ~ Very Jotsch
  Czwartek, 16.01

  zapomnieli dodać festiwal światełek ledowych z latarek trójkolorowych oraz otwarcie ligi żucia gum balonowych

 8. 8
  +2
  ~ fiki miki
  Czwartek, 16.01

  Jeżeli są wolne miejsca w SP nr 16 i SP nr 3 /sportowa/ to chyba coś nie tak z przygotowanymi "atrakcjami"?

 9. 9
  +3
  ~ ciekawski
  Czwartek, 16.01

  O co chodzi z tymi wielbicielkami?

 10. 10
  +6
  ~ zuzu
  Czwartek, 16.01

  Ferie to ferie - dzieci powinny odpoczywać w domu , na luzie ,dłużej pospać i robić w wolnym czasie to czego nie mogą jak chodzą do szkoły,bo wtedy nauka,odrabianie lekcji itd. a teraz laaaba,daleko od szkoły! Moje dzieci tak spędzają ferie...polecam

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.