Wtorek, 4.08.2020, Imieniny: Dominika, Jan, Protazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Alternatywni nagrodzeni za Wielorzecze. Za nami gala 16. edycji Konkursu im. dr Gabrysiak

08.11.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Alternatywni nagrodzeni za Wielorzecze. Za nami gala 16. edycji Konkursu im. dr Gabrysiak
Fot. Ryszard Biel

Przy tych wszystkich inicjatywach na rzecz społeczności lokalnych, ta nasza literacka, kulturalna, wydaje się trochę nierzeczywista. To, że została zauważona, jest dla nas niezwykle cenne - mówiła Dominika Lewicka-Klucznik, prezes Stowarzyszenia Alternatywni. VII Festiwal Literatury Wielorzecze, zorganizowany przez Alternatywnych, został uznany za najlepszą elbląską inicjatywę tego roku.

Elbląskie organizacje co rok organizują dziesiątki wartościowych wydarzeń, projektów, konkursów czy festiwali. Spośród nich, tradycyjnie już, wybierana jest ta najciekawsza. To zwycięzca Konkursu im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych im. dr A. Gabrysiak.

Doceniamy osoby, które po swoim czasie zawodowym, rodzinnym, biorą się za sprawy społeczne, machając ręką na to, że to przecież wymaga od ich bardzo dużo pracy. Dzięki temu powstają naprawdę piękne rzeczy. Jak ich nie nagradzać. Myślę, że to ważne, aby dostrzegać i nagradzać inicjatywy organizacji zwłaszcza te, które zostały zorganizowane dużym wysiłkiem. To nie zmieniło się przez lata organizowania konkursu

- mówi Arkadiusz Jachimowicz z Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych, organizującej konkurs.

Tegoroczna, 16. gala Konkursu im. dr Aleksandry Gabrysiak odbyła się w Bibliotece Elbląskiej, w czwartek, 7 listopada. Tym razem statuetka i nagroda pieniężna trafiły do Stowarzyszenia Alternatywni. Organizowany przez nich Festiwal Literatury Wielorzecze został uznany najlepszą tegoroczną, inicjatywą elbląskich organizacji pozarządowych.

Nie spodziewaliśmy się tego wyróżnienia, Wielorzecze już raz zostało nagrodzone. Ta nagroda to dla nas taki pozytywny kopniak. Jest dla nas niezwykle ważna. W tej chwili mamy listopada, jest półtora miesiąca od Wielorzecza, a my jeszcze jesteśmy tym festiwalem wykończeni, a przed nami jeszcze rozliczenie czterech projektów, czyli skanowanie miliona dokumentów, rozliczenia, druki plus myślenie o przyszłym Wielorzeczu. Myślę, że ta nagroda będzie takim bardzo pozytywnym zastrzykiem, którego my alternatywni w tej chwili bardzo potrzebujemy

- mówi Dominika Lewicka-Klucznik, prezes Stowarzyszenia Alternatywni.

- Każda edycja festiwalu, choć jego organizacja jest niezwykle ciężka, jest dla nas ważną lekcją, otwiera nas na coś nowego, daje nowe pole do popisu. Co jest najważniejsze, pokazujemy, że warto robić w Elblągu dobrą literaturę, a jednocześnie sprowadzamy do Elbląga literatów z całej Polski, nie tylko jako gości, ale również jako turystów literackich. Ilość osób, które do Elbląga przyjeżdżają na ten festiwal i są zachwycone miastem, jest po prostu fantastyczna - dodaje.

Konkursowe wyróżnienia trafiły do dwóch organizacji: Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu za akcję "Pierwszy dzwonek" i Stowarzyszenia Kulturalnego Co jest? za Święto Muzyki w Elblągu.

Podczas gali przedstawione zostały również organizacje, które zrealizowały inicjatywy w ramach projektu Elbląski Inkubator Obywatelski. Są to: Chrześcijańska Misja Społeczna Teen Challenge w Elblągu, Stowarzyszenie "Kreatywna Edukacja, Przybij Piątkę", Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu, Stowarzyszenie Klub Seniora Zakrzewo, Forum Animatorów Społecznych, Fundacja Warsztat Zmiany, Stowarzyszeni Inicjatyw Rodzinnych i Stowarzyszenie Wyjście. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra.

Organizatorem konkursu jest Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Gala 16.edycji Konkursu im.dr Gabrysiak ( zdjęć 32 )
Dodano: 2019-11-08 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ znaki zapytania
  Piątek, 08.11

  No popatrzcie - ani kozła, czerepaka, ani solejuka czy kogokolwiek od nich? No cóż, kontrakt na jazdę na kasztance ważniejszy. Jesteście w Międzyrzeczu jakąś mniejszością narodową niechcianą przez UM? Szkoda, że Wielorzecze pojawia się raz do roku.

 2. 2
  0
  ~ Walduś
  Piątek, 08.11

  O popatrzcie a Ferdek czujny jak zawsze. A nie spóźni się na wizytę do specjalisty? Oj gdzie tu jeszcze pooglądać zdjęcia? Są, czy ich nie ma, o to odwieczne pytanie!

 3. 3
  +1
  ~ do waldusia
  Piątek, 08.11

  Czerepaku, słupniku, wpłatomacie all inclusive, obrońco trędowatych - gdybyś dbał o przyzwoitość, gdybyś wykonywał swoje obowiązki a nie "był", gdybyś rozumiał swoje miejsce w szyku, gdybyś miał IQ minoga, to nie musiał byś szczekać . Nawet się dobrze podpisałeś , stosownie do osobowości - "ja chcę, nie wiem czego , nie wiem jak, nie interesuje mnie to że się nie nadaję - Ja chcę! na szacunek trzeba zasłużyć. jeden sygnał dajesz pozytywny - skoro szczekasz , to znaczy że krytyka jest celna i zasadna. nawet tutaj nie umiesz pomyśleć tylko "chcesz". A najpierw pogratuluj niezależnym od ciebie Alternatywnym, że im się chce chcieć. Daj głos !!!

 4. 4
  0
  ~ Fachura
  Piątek, 08.11

  Zapomniała jak zagłówki wyciskala na linii. biurokratka ????.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.