Poniedziałek, 3.08.2020, Imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Solidarni z prokuratorami. Kolejny protest przed elbląskim sądem

12.09.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Solidarni z prokuratorami. Kolejny protest przed elbląskim sądem
Fot. NJ

Solidarni z prokuratorami. Pod takim hasłem, tym razem, odbyła się manifestacja przed siedzibą elbląskiego sądu przy Placu Konstytucji. Jej uczestnicy zaprotestowali przeciw szykanowaniu niezależnych prokuratorów przez obecne władze.

Blisko trzydzieści osób spotkało się w środę, 11 września, przed elbląskim sądem, aby po raz kolejny zaprotestować przeciw działaniom obecnej władzy, które uderzają w polski wymiar sprawiedliwości. Tym razem chcieli okazać solidarność z prokuratorami. Na czele z Krzysztofem Parchimowiczem, prezesem Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia", którego jak przekonują organizatorzy protestu, próba postawienia prokuratora przed sądem karnym za powołanie się na orzecznictwo Sądu Najwyższego to nic innego jak nowy sposób uderzenia w niezależne sądownictwo i niezawisłych sędziów Sądu Najwyższego.

Twarzą niezależności prokuratorskiej jest stowarzyszenie "Lex Super Omnia" z jego szefem, prokuratorem Krzysztofem Parchimowiczem. To człowiek, które bardzo wiele wycierpiał. Człowiek, który w środowisku opozycjonistów nie tylko parlamentarnych, ale i ulicznych cieszy się wielkim zaufaniem. Jest dla nas pewną ikoną. Członkowie tego stowarzyszenia napisali w swojej odezwie założycielskiej: Działania podejmowane przez aktualne kierownictwo prokuratury utwierdziły nas w przekonaniu, iż ustawowe zmiany zmierzały do wprowadzenia nieskrępowane go jedynowładztwa. Stworzyły warunki do dzielenia nas według niejawnych kryteriów i szykanowania niezależnych prokuratorów. W związku z powyższym chcemy przeciwdziałać wszelkim negatywnym zjawiskom, które już się ujawniały, a przy tym promować zupełnie inną wizję prokuratury. Za to ci ludzie są ścigani. Dlatego też tutaj dzisiaj jesteśmy i solidarnie mówimy: Wolna prokuratura!

- mówił Tadeusz Kawa, współorganizator protestu.

Wśród osób, które protestowały w środę przed elbląskim sądem, znaleźli się sędziowie, a także grupa elblążan związanych z elbląskim KOD, która od dłuższego już czasu protestuje przeciw działaniom rządu PiS, upartyjnianiu wymiaru sprawiedliwości.

- Wkurza mnie postawa ludzi, którzy siedzą w swoich domach, niewidzący co się dzieje. Mówią, że to "nie ich sprawa". Nikt się nie poczuwa do tego, że to jest nasza wspólna sprawa. Ja nie jestem prokuratorem, nie jestem nauczycielem, nie jestem lekarze, i co mam się nie odzywać? (...) My stanowimy takie całe żaróweczki, wokół których może zapłonie jeszcze więcej osób. Mam nadzieję, że to zaowocuje podczas wyborów. PiS nie liczy się z niczym. To, co robi, to kpina z państwa, szczerze mówiąc dziwi mnie, że to wszystko uchodzi im płazem - podkreślał Leszek Kotyński, jeden z uczestników protestu.

Przed sadem nie pojawili się jednak elbląscy prokuratorzy.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 ) Fot. NJ


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 12.09

  Chcą iść razem siedzieć ?

 2. 2
  +6
  ~ jimi ziomal
  Czwartek, 12.09

  COS MALO WAS ,OJ MALO ....DO ROBOYY NIE ROBY !

 3. 3
  --1
  ~ anonim
  Czwartek, 12.09

  Popieram!!!Wolne sądy,niezależna prokuratura,wolny kraj,wolność i Solidarność!!!Konstytucja musi być przez rząd szanowana i przestrzegana!!!

 4. 4
  +10
  ~ Wyborca
  Czwartek, 12.09

  Wolne sądy od patologii może nam dac tylko PIS. Tym strajkujacym marzy się sądy w stylu PO czyli sędzia Milewski na telefon.

 5. 5
  --7
  ~ TWÓJ Kumpel
  Czwartek, 12.09

  Szanowni Państwo dopóki rządzi PIS ta dziś jedna władza i ma większość w Sejmie i Senacie, bo rzekomo ich tzw. "SUWEREN" wybrał czyli my Polki i Polacy to tak będzie, że ta władza niszczy nasz kraj. Nie ma się co spodziewać, że będzie inaczej, że my Polacy, którzy nie głosowaliśmy na PIS na tą niedobrą, a raczej " DOJNĄ ZMIANĘ " to tak będzie. Dopóki nie będzie innej władzy to nic się nie zmieni. DLATEGO IDŹMY NA WYBORY I GŁOSUJMY NA LEPSZE JUTRO NA DOBRO, A NIE NA ZŁO, KTÓRE JEST DZIŚ.

 6. 6
  +9
  ~ Hegemonka
  Czwartek, 12.09

  ostatni ubecy na padoku

 7. 7
  --7
  ~ Kolo
  Czwartek, 12.09

  Bardziej skompromitowanej strony rządów PiS jak tkz. "reforma wymiaru sprawiedliwości" nie znajdziemy. No, może "reforma edukacji". Determinacja z którą brną i zagłębiają się w tym bagnie jest zdumiewająca. Nadgorliwi funkcjonariusze których teraz doraźnie znalazł Ziobro są na szczęście skazani na ostracyzm. Smutny będzie ich koniec.

 8. 8
  +8
  ~ jaśśśśśśśśśśs
  Czwartek, 12.09

  won z komuchaim

 9. 9
  +7
  ~ pan_plim_plum
  Czwartek, 12.09

  Dlaczego ci ludzie mają takie miny :[ Czyżby smutek ich dusz aż tak przebijał na ich oblicza?

 10. 10
  --4
  ~ monika
  Czwartek, 12.09

  A teraz to co???? Nie ma nikogo na telefon?????? Wydaje sie ze jest takich wiecej!!!!! Umarzane sprawy przez prokurature albo nie wszczynanie postepowan ktore sa niewygodne dla wladzy...to sie dzieje i o tym pisze prasa i media.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.