Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg zyska piąty nowy tramwaj. Prezydent Elbląga i Marszałek podpisali umowę

31.08.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg zyska piąty nowy tramwaj. Prezydent Elbląga i Marszałek podpisali umowę
fot. UM Elbląg
Dziś, 31 sierpnia, w Ratuszu Staromiejskiej Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin podpisali umowę dofinansowania na zakup piątego nowego tramwaju.
 
Marszałek Gustaw Marek Brzezin przyjechał dziś do Elbląga. Swoją wizytę rozpoczął od zwiedzenia jarmarku zorganizowanego na Starówce z okazji Święta Chleba. Następnie udał się do Biblioteki Elbląskiej, gdzie odbywał się kiermasz książek.
 
Jednak głównym celem, dla którego Marszałek przyjechał do naszego miasta było spotkanie z Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim. W Ratuszu Staromiejskim doszło dziś do oficjalnego podpisania umowy dofinansowania na zakup piątego nowego tramwaju.
 
Na ten cel Miastu udało się pozyskać ponad 2,1 mln zł.
 
Gratuluję panie prezydencie. Myślę, że następne wnioski są do rozpatrywania, a umowy do pospisywania. Tego gorąco życzę
 
– stwierdził Gustaw Marek Brzezin.
 
- Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać te środki. Na pewno weźmiemy udział w kolejnych konkursach i będziemy się ubiegali o następne środki – mówił Witold Wróblewski.
 
Prezydent zapowiedział, że będzie starać się o dofinansowanie dla Szpitala Miejskiego i Parku Dolinka.
 
Szpital Miejski wymaga gruntownej modernizacji, żeby spełnić standardy, a Park Dolinka jest ważnym ośrodkiem rekreacji dla mieszkańców
 
– podkreślił Witold Wróblewski.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Joanna
  Sobota, 31.08

  Basenu brak wstyd!!!!!!!!. To porazka wladz i wszystkich radnych bezradnych.

 2. 2
  +25
  ~ Stefan Rembelski
  Sobota, 31.08

  To jakieś upokorzenie, kpina z Elbląga? Olsztyn dostał na budowę lin tramwajowych, zajezdni i całego taboru a Elbląg dofinansowanie do nawet nie połowy tramwaju. Elblążanie odczują ten zastrzyk gotówki natychmiast. Nareszcie będzie luźniej w tramwajach bo na co dzień tramwaje są nabite pasażerami że trudno drzwi zamknąć. dobrze ż po tych samych ulicach jeżdżą równolegle autobusy to ci co nie zmieszczą się do tramwaju mają szansę pojechać autobusem. Chociaż też nie jest łatwo bo w autobusach tłok okrutny. Widać zbliżają się wybory i konopielkowe plemie rozdaje fanty.

 3. 3
  +24
  ~ 1125.
  Sobota, 31.08

  Nieudacznicy i oszuści ,jak nisko was oceniają wyborcy ,normalnie cud 5 tramwaj ,szkoda że nie dopowiedzą jaki to cud techniki??? 206 000 000mln olsztyn w 2018r wydał na 24 tramwaje.

 4. 4
  +23
  ~ pytam się
  Sobota, 31.08

  Nie wiem co napisać, to jak żart, piąty tramwaj.Smutno mi , że w Elblągu jest tak tragicznie. A kiedy będą następne?

 5. 5
  +20
  ~ Sensacja Rewelacja
  Sobota, 31.08

  Jeden nowy tramwaj? Tylko jeden? Toż to kpina z Elblążan, obraz nędzy i rozpaczy...

 6. 6
  --19
  ~ A mietro to co
  Sobota, 31.08

  O kuźwa oto elblążan nie zadawalają już tramwaje, chcą pewnikiem metra. Niektórzy poszli tak daleko ze swoją wiedzą i zamieszczają opinie, które mogą świadczyć o tym, że nie mają pojęcia o zasadach budowy linii tramwajowych i zakupach nowych jednostek tramwajowych w Olsztynie. Po co ten ferment, przecież Olsztyn korzystał z programów unijnych i stamtąd uzyskał środki, a ten program nie obejmuje takich miast jak nasze. Stąd nie możemy skorzystać z tych rozwiązań. Dlatego takie, a nie inne decyzje. I jak mawia Ferdek Kiepski po malutku, po cichutku trochę sposobem, trochę mozołem dojdziemy do tego społem co innym udało się wyrafinowanym sposobem.

 7. 7
  +20
  ~ Hegemonka
  Sobota, 31.08

  Piąty tramwaj , a w międzyczasie 15 trzeba będzie oddać n złom. Ot, rządy mondrego wstrzemięśliwego kolesia.

 8. 8
  +12
  ~ DO: a Mietek to co
  Sobota, 31.08

  Upośledzony jesteś ,i jeszcze kłamiesz, ale to cecha niestety obecnych urzędników w Elblągu. 2018r olsztyn pozyskał środki z różnych źródeł unijnych na województwo WM ,należne i nam. Tak jak budowali od podstaw całą infrastrukturę tramwajową ,wraz z nowymi solarisami ,to umowa była prosta ,rozbudowa metropolitarna i całość dla szuwar. 2018r to już inna bajka, która pokazała farbowane lisy w UM Elbląg. Miały być ponoć dwa równoprawne Miasta.

 9. 9
  +6
  ~ Precz
  Sobota, 31.08

  Amfiteatr ruina,kąpielisko ruina,pięć tramwajów zamiast wszystkie do wymiany. Nie dla P O i PSL.

 10. 10
  +11
  ~ boTAK!
  Niedziela, 01.09

  info.elblag takim tytułem do artykułu zwyczajnie pajacuje. Nie pajacujcie, proszę. Pozyskanie środków na zakup tramwaju, a podpisanie umowy o rozstrzygnięciu przetargu (a taki będzie konieczny) to 2 różne kwestie. Ponadto powodzenia z zakupem nowego wagonu tramwajowego za kwotę 2,1 mln zł. Szczerze. Powodzenia... (biorąc pod uwagę że od chu i ciut ciut przetargów w ostatnich latach było a) niedoszacowanych b) uwalonych...)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.078528881073