Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Helga, Karol, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Nie chcemy ciągle się bać". Pierwszy Marsz równości w Elblągu

20.08.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Nie chcemy ciągle się bać". Pierwszy Marsz równości w Elblągu
Źródło: https://pixabay.com/pl/ zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Elbląg dołączy do miast, w których odbywają się tęczowe parady. Pierwszy Marsz Równości w naszym mieście zaplanowano na 28 września. - Nie boimy się kontrmanifestacji. Na co dzień my, nasi przyjaciele, nasze dzieci, partnerzy spotykamy się z nienawistnymi tekstami, pobiciami, brakiem akceptacji i wsparcia psychologicznego. Marsze są po to, aby w ten jeden dzień poczuć się wspólnotą i się nie bać - przekonują organizatorzy wydarzenia.

I Elbląski Marsz Równości - Przeciw wykluczeniom ma się odbyć 28 września, o godzinie 14. Jego uczestnicy planują wyruszyć z placu Dworcowego. Cała trasa nie jest jeszcze znana. Początkowo wydarzenie było planowane na przyszły rok. Organizatorem jest Grupa inicjatywna, która zawiązała się jakiś czas temu, wczoraj do współorganizacji dołączyły: Elbląskie stowarzyszenie na rzecz LGBT+ Pryzmat, oraz stowarzyszenie " My rodzice".

Decyzja o przyspieszeniu organizacji zapadła po słowach posła Kaczyńskiego, że zakaże nam obywatelom państwa polskiego, możliwości domagania się traktowania nas na równi z innymi obywatelami Polski. Byliśmy w Gdańsku, dwa lata temu, w zeszłym roku w Lublinie, a ostatnio w Białymstoku. Wszędzie tam byliśmy wyzywani, obrzucani m.in. jajkami, opluwani. W Białymstoku grożono nam śmiercią, dlatego policja odwoziła nas na pociąg powrotny

- wyjaśniają przedstawiciele Grupy inicjatywnej organizującej Marsz.

Jak przekonują, wzmożone "zainteresowanie" środowiskiem LGBT+ jakie obserwujemy w ostatnim czasie, to efekt propagandy "ideologi LGBT" rządzących oraz popierającego ich kleru, którzy we współpracy dokonują dehumanizacji istot ludzkich, próbując zabrać ludziom ich prawo do kochania i samostanowienia.

Na trasie tęczowych marszów organizowanych w innych miastach z reguły pojawiali się agresywni kontrmanifestanci. Z eskalacją tego zjawiska mieliśmy do czynienia m.in. w Bydgoszczy, gdzie uczestnicy Marszu byli obrażani, wyzywani i opluwani, ale też obrzuceni kostką brukową i petardami przez dużą grupę, próbującą zablokować wydarzenie, głównie pseudokibiców. Czy organizatorzy elbląskiej parady nie obawiają się, że podobny scenariusz będzie w Elblągu?

Nie boimy się kontrmanifestacji. Nie możemy i nie chcemy ciągle się bać. Na co dzień my, nasi przyjaciele, nasze dzieci, partnerzy spotykamy się z nienawistnymi tekstami, pobiciami, brakiem akceptacji i wsparcia psychologicznego. Marsze są właśnie po to, aby w ten jeden dzień poczuć się wspólnotą i się nie bać. Trasa przemarszu zostanie ujawniona po rejestracji marszu, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że środowiska skrajnie prawicowe i faszystowskie, będą probowały zorganizować kontrmanifestacje, tak by trasy się przecinały, jak to było w Białymstoku. Co do frekwencji, to bez znaczenia. Najważniejszy jest cel i przekaz marszu, może być 50, a może być 500 osób, byleby czuli się wspólnota i mogli się poznać

- przekonują organizatorzy Marszu z Grupy inicjatywnej.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Weto
  Wtorek, 20.08

  Spadajcie i tyle.

 2. 2
  +6
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 20.08

  zobaczymy czy nie zablokują

 3. 3
  +38
  ~ pytam sie
  Wtorek, 20.08

  Pytam się o co ta równość? o jaką ideę chodzi? Czy dwóch mężczyzn urodzi dzieci, tak jak kobieta i mężczyzna?, kto zapracuje na ich emeryturę, to jeden z przykładów. I dlaczego ci z marszu równości uderzają w nasze wartości chrześcijańskie, jest tyle postaci, które mogą wybrać sobie do czczenia np. Misia Yogi . To nie są marsze równości, to są marsze wyższości, bo nikt się nie obnosi ze swoją orientacją tak jak uczestnicy tych marszów.Czy ta równość to" My musimy dostać od Was dzieci, żeby było po równo"? I tu trzeba się zastanowić o zagrożeniu.

 4. 4
  +28
  ~ Koczkodan
  Wtorek, 20.08

  Do wszystkich rozsądnych rodaków - nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy faszystami tylko dlatego, że nie popieramy ideologii LGBT. Pamiętajcie, że w tym wszystkim nie chodzi o prawa osób o innej orientacji - tu chodzi o wychowanie nowego człowieka. Człowieka pozbawionego wszelkich zasad moralnych wywodzących się między innymi z chrześcijaństwa. Stawmy opór współczesnemu marksizmowi jakim jest LGBT.

 5. 5
  +13
  ~ zakaz pedałowania
  Wtorek, 20.08

  Ciekawy czy marsze wyjdzie z dworca. będziemy blokować

 6. 6
  +19
  ~ leje na to całe gejostwo
  Wtorek, 20.08

  tylko niech nie wchodzą podstępnymi metodami w drogę mi i mojej rodzinie. Bo to nie moja wina że gejostwo jej nie ma.

 7. 7
  --25
  ~ Czytelnik
  Wtorek, 20.08

  Ale tu chore umysly piszą i do tego ograniczone, widać ze to niedouczone towarzystwo, albo zakłamane i fanatyczne pisiory , ale w sumie niech piszą bo świata i tak nie cofnął a Elbląg po prostu nadal pozostaje cofniety w kazdej sferze , na szczescie jak widać pisiory w tym mieście szans nie mają i lepiej niech mowę nienawisci głoszą w najlepszym do tego miejscu czyli w kościele

 8. 8
  +24
  ~ Prawda
  Wtorek, 20.08

  Bać to się możecie w Europie zachodniej lub Bliskim Wchodzie, gdzie islamiści stosują często karę śmierci za homoseksualizm. Tam jakoś nie protestujecie przeciw "nietolerancji kulturowej" homoseksualizmu. A Polska jest PIERWSZYM krajem w Europie, który zniósł karę za homoseksualizm. Było to w 1932 r. Stop kłamstwom LGBT!!!

 9. 9
  +18
  ~ do czytelnik
  Wtorek, 20.08

  Z tego co napisałeś jak widać to masz zdrowy umysł i już sam sobie wystawiasz świadectwo. Nie każdy jest pisiorem i nie ubliżaj ludziom, to niedouczenie i zakłamanie to świadczy właśnie o Tobie.Nie ma czym się chwalić jaki jesteś postępowy bo czerpiesz wzorce zachodnie. Jak poczytasz to się dowiesz, że tam chyli się to ku upadkowi, no ale jak jesteś fanatykiem to tego nie zrozumiesz.

 10. 10
  +14
  ~ stop LGBT
  Wtorek, 20.08

  zakazac woooonnnn

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.