Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Święto Wojska Polskiego. W Elblągu obchody już się rozpoczęły

14.08.2019, 16:53:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Święto Wojska Polskiego. W Elblągu obchody już się rozpoczęły
Fot. Ryszard Biel

Oddając hołd wszystkim tym, który dobro Ojczyzny cenili ponad wszystko i w chwili próby nie wahali się ponieść najwyższej ofiary, pamiętajmy, że wolności nikt nie dał nam na zawsze. Musimy o nią dbać, pielęgnować ją, a gdy zajdzie taka potrzeba, musimy być gotowi, aby stojąc ramię w ramię walczyć o nią - mówił gen. bryg. Krzysztof Motacki, dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód podczas uroczystego apelu zorganizowanego na elbląskiej starówce, w przeddzień święta Sił Zbrojnych RP.

15 sierpnia, w rocznicę zwycięskiej Bitwy warszawskiej stoczonej w 1920 roku, podczas wojny polsko-bolszewickiej, obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. W Elblągu mundurowi świętowali już dziś, 14 sierpnia.

Dziś, po południu, na Starym Mieście, odbyły się oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego oraz pokaz sprzętu wojskowego. Rozpoczęły się uroczystym apelem, w którym oprócz żołnierzy, udział wzięli: parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, innych służb mundurowych oraz mieszkańcy Elbląga. Było to okazja do złożenia życzeń i podziękowania żołnierzom służbę.

W przeddzień Święta Wojska Polskiego dziękujemy tym, którzy przelewając krew za ojczyznę, walczyli w imię wolności. Należy pamiętać, że historię piszemy również dziś, mimo uwarunkowań, o których nasi przodkowie marzyli, nieustanie musimy troszczyć się o bezpieczeństwo, dlatego tak ważna jest ciągła czujność i umiejętność odpowiedzi na wyzwania współczesności. Święto Wojska Polskiego to znakomity moment na podziękowanie dla służących w armii żołnierzy, zarówno dla tych w kraju, jak i na zagranicznych misjach, którzy codziennymi wyrzeczeniami, oddaniem, kształtują w sobie postawę gotowości do obrony państwa i obywateli

- mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Jako gospodarz miasta jestem dumny, że Elbląg nadal pozostaje ważnym ośrodkiem na obronnej mapie kraju, poprzez stacjonowanie w naszym mieście dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. Powodem do radości jest również rozwój jednostek 16. PDZ. Miałem przyjemność uczestniczyć w uroczystej zbiórce pułku logistycznego w związku z przyjęciem nowych żołnierzy. Mam nadzieję, że stanie się on wizytówką nie tylko naszego miasta, ale i kraju, lokalny wymiar święta podkreślił z kolei prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Dzisiejsze święto jest ważnym dniem nie tylko dla was żołnierzy, to również święto całej społeczności lokalnej, w której imieniu dziękuję, za waszą profesjonalną, rzetelną służbę, zaangażowanie i determinację

- dodał Witold Wróblewski.

Podczas uroczystości wręczono również liczne awanse i nagrody zasłużonym żołnierzom i cywilnym pracownikom wojska.

Po oficjalnej części uroczystości można było zapoznać się z wyposażeniem armii. Pokaz sprzętu wojskowego przy Starym Rynku potrwa jeszcze do godziny 18.00.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Świeto Wojska Polskiego ( zdjęć 108 )
Dodano: 2019-08-14 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Typ
  Środa, 14.08

  Trybuna za mała tylu tych gości.

 2. 2
  +6
  ~ kozioł na czerepaku
  Środa, 14.08

  Kozioł od tygodnia klei się do wojska - każdy glos się przyda a wojsko go jeszcze nie zna z tych dobrych stron i nie wie , że dużo robi. Kozioł tradycyjnie wygłosił kilka słów z czerwonych okładek niczym z relikwiarza. symboliczna jest ta stójka przy trybunie kilku byłych wojskowych - dla nich zabrakło miejsca . Kozioł nie stanął by obok Ryszarda, więc zajął swoim ciałem wszelkie wolne przestrzenie na trybunie. Głosy wojska dadzą Kozłowi skok na senat. Gdyby jeszcze zabrał ze sobą Czerepaka, ale Czerepak weźmie z woli elektoratu prezydenturę w mieście - uczciwy, pracowity innowator się przyda miastu.

 3. 3
  +1
  ~ Dana
  Środa, 14.08

  Coraz więcej wariatów!

 4. 4
  +5
  ~ Kronikarz Truso
  Środa, 14.08

  Trudno zgadnąć kiedy oni pracują, a jeszcze trudniej za co tak naprawdę dostają ciężkie pieniądze.

 5. 5
  --2
  ~ kurgan
  Środa, 14.08

  Do "Kronikarza Trusto". Szeregi wojska czekają z otwartymi ramionami. Zaciągnij się i zarabiaj też "ciężkie pieniądze", a jak nie chcesz się zaciągnąć, to wy...j ze swoim komentarzem!!!

 6. 6
  +6
  ~ Tutejszy .
  Środa, 14.08

  Eeee... tam czy to święto Wojska Polskiego , czy kampania wyborcza polityków ?? Pytanie ..czysto retoryczne .

 7. 7
  +3
  ~ zagubiony w "redakcji"
  Czwartek, 15.08

  Pan Motacki jest generałem dywizji, czy tak jak podaje "redakcja" , generałem brygady? "Redakcja" zawsze podaje poprawne faktograficznie i gramatycznie dane, więc kto mota?

 8. 8
  +4
  ~ Twój email
  Czwartek, 15.08

  Jaki jest obraz polskiej armii to w sposób najbardziej czytelny pokazali tegoroczni absolwenci Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Nic ująć nic dodać, można to określić tylko jednym wyrażeniem : KOMPLETNE DNO ! Parady, przegrane rocznice, budowanie pomników, zamiatanie afer pod dywan , to PiS - owi wychodzi najlepiej, mam nadzieje że w końcu na jakiejś paradzie ten cały złom stanie i Błaszczak będzie to pchał z razem Morawieckim !

 9. 9
  --4
  ~ kurgan
  Czwartek, 15.08

  Do "Twój email". Ten artykuł jest poświęcony świętu Wojska polskiego, a nie polityce, także wyp....aj ze swoim jątrzeniem!!!

 10. 10
  --3
  ~ KURGAN
  Czwartek, 15.08

  Do "Twój email". A jeszcze jedno. Ten sam komentarz widziałem też na WP. Ty jesteś KOMPLETNYM DNEM, buszując już po wszystkich portalach. Jeszcze raz powtarzam. WYP...AJ!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.